Rybki

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam, są tutaj osoby, które znają się i interesują rybami akwariowymi? Zaczynam dopiero "przygodę" z akwa i nie bardzo się na tym znam stąd byłabym wdzięczna, za osoby chętne mi nieco wyjaśnić.

Jak na przykład taką sprawę- czy brzemienną pannę Mieczykową powinnam trzymać osobno? Ile czasu nosi ona ikrę?
 
2

2kar_zbanowany

Guest
Posiadam w domu akwarium- co prawda niewielkie bo 120l,ale jednak mimo wszystko mam je od dłuższego czasu i w razie pytań chętnie służę pomoca. Co dokładnie chcesz wiedziec?
 
C

Czart

Guest
Mieczyki są rybami żyworodnymi, samice nie składają ikry, lecz rodzą w pełni ukształtowane młode, gotowe do samodzielnego życia. Do rozmnażania odpowiednia jest nieco wyższa temperatura wody ok. 26 °C. Zapłodnienie ma charakter wewnętrzny, samiec dokonuje go za pomocą płetwy odbytowej przekształconej w gonopodium. Tuż przed samym porodem dobrze jest umieścić samicę w specjalnym kotniku akwarystycznym (zanurzanej w zbiorniku plastikowej klatce). W ten sposób narybek zostanie uchroniony przed zjedzeniem przez matkę lub starsze osobniki (kotnik nie jest niezbędny, jeśli w akwarium jest bardzo dużo roślin i mało ryb, ale i tak nawet wówczas trzeba się liczyć ze stratą dużej części młodych). Ciąża trwa 4–5 tygodni, duża samica rodzi od 70 do nawet 250 młodych. Młode karmić jak dorosłe, ale podawać bardziej rozdrobniony pokarm. Zapewnić dobre filtrowanie i napowietrzanie wody, chroniące młode przed infekcjami bakteryjnymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczyk_Hellera
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
No, no. Całkiem żeście się pośpieszyli z tymi odpowiedziami. :D
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Wszyyystkie padły. Urodzone to chyba zaraz żaba zeżarła bo nawet ich na oczy nie widziałam, a ta pomarańczowa to generalnie niedawno eee... się orybiła? xD
 
C

Czart

Guest
okociła :D

jeśli chcesz utrzymać potomstwo, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie "kotnik"


kotnik001.JPG



powodzenia w wychowywaniu młodych :)
 

Mopit

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Do akwarium najlepiej przyjąć zasadę, że im mniej tam ryb, tym dla nich lepiej :) Są fora ukierunkowane tylko na akwarystykę - na pewno coś tam znajdziesz. Akwarium fajna rzecz, chociaż nie mam obecnie.
 
Do góry