Rybiki

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
(Pisałam w zakładce HOBBY-ZWIERZĘTA ale mało się to ma do hobby a nikt nie przeniósł więc przepraszam :<
Więc jeśli jakiś administrator przeczyta to proszę o skasowanie tamtego tematu.)

Witam.
Tematu nie znalazłam więc zakładam :)
Otóż czy zwalczać małe srebrne robaczki z łazienki zwane rybikami?
Podobnież są pożyteczne ale samica składa 8 jaj dziennie na dodatek żyją po 8 lat.
Tak więc troszkę ich się rozmnaża.
Mi one osobiście nie przeszkadzają, bo widzę bardzo rzadko gdy idę w nocy się załatwić i zapalam światło. Ucieka...
Miałam zamiar je tak zostawić ale naczytałam się o ich liczebności.

Ktoś może je wyganiał z domu?
Jaki preparat?
Mam je tylko w jednej łazience właśnie jest mała co sprawia, że jest wilgotno i ciepło tak jak lubią. Natomiast w drugiej brak.

I kolejna sprawa. Piszą wszędzie, że są pożyteczne ale nie doczytałam się co niby takiego robią (jedzą tekturę ale co to ma do pożytku?)

edit: nie wiedziałam gdzie pisać, hobby nie za bardzo pasuje no ale cóż :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Powiem szczerze, ze jestem w szoku :bag: U mnie w lazience sa od dawna, ale nigdy nie widzialam ich wiele. Ponadto sa tak malutkie i niegrozne jak dla mnie, ze nie myslalam o tepieniu ich, nie przejmuje sie nimi. No , ale moze to rzeczywiscie byc problem. Pewnie malo osob wie, ze tak szybko sie moga rozmnazac. Ja o tym nie mialam pojecia. Znalazlam cos takiego z forum jakiegos : Samice rybika znosza do kulku jaj dziennie, więc trzeba to tępić od razu jak się zauwazy jednego nowego domownika.
Polecam na noc grubą tekturę nasmarowaną sztucznym miodem położyć w łazience. Rano przyklejone rybiki zalać wrzątkiem w wiadrze lub spalić. Załatać wszelkie szczeliny w domu i osuszyć podłogi, zmniejszyc temperaturę i usunąć wilgoć.


a tu jest caly artykul o nich , ktory mowi jak je zwalczac : http://www.porady.co.pl/zwalczanie_rybikow.html


kurcze chyba sama zaczne je tepic :)
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
mi też nie przeszkadzały ale właśnie jak dowiedziałam się jak one szybko się rozmnażają i że żyją po 8 lat to serce mi stanęło. Widzę pojedyncze i bardzo rzadko. Mam straszną wilgoć w łazience więc obawiam się, że mogą naprawdę przysporzyć mi problemów
 
Do góry