Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

magicwoman11

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
36
Punkty reakcji
1
Miasto
Poznań
Poszukująca ale w stronę ateizmu. Sama jeszcze nie wiem.
Wiem a raczej wierze, że Boga nie ma, tak samo jak żadnej innej wyższej wszechwiedzącej i wszechmogącej cudownej istoty.
Bliżej mi chyba do filozofii (też nie wiem jakiej ;)) niż jakiejkolwiek formy wyznania
 
N

nianiaSweet

Guest
Zauważam,że w dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi odchodzi od Kościoła, a czyms to jest spowodowane chociażby zachowaniem Księży więc skoro oni zachowują się niemoralnie to jak zwykli ludzi mają odnaleźć sens w jakiejkolwiek formie wiary?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
nie zaczynaj offtopa. To temat sondażowy. Możesz o tym dyskutowac w kilku innych tematach.
 

reactor_89

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Czasami bywa tak, że błądzimy, ale ja w takim błądzeniu znalazłem odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania. Jestem katolikiem i jestem z tego dumny :)
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Poprzednik przypomnial mi fragment filmu Armageddon z Willem Smithem w roli glownej. W czasie nalotu kosmitow Julius rozpoczyna modlitwe, lecz minister obrony mowi "Ale ja nie jestem Zydem". Julius niewzruszony odpowiada: "No coz, nikt nie jest doskonaly".


Ja? Naturalista.
 

joannamagdalena2

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestem katoliczką. W mojej klasie jest kilku ateistów. Albo niewierzących, może na razie tak można to nazwać, mam też koleżankę wyznającą religię prawosławną. Szanuję każde wyznanie ponieważ uważam, że każdy ma prawo do własnych myśli i poglądów, na tym polega wolność. Mogę się z czymś niezgadzać, ale nigdy nie będę krytykować poglądów innych.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
(taki wybielony murzyn?) sorki za złośliwość..
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Poprzednik przypomnial mi fragment filmu Armageddon z Willem Smithem w roli glownej. W czasie nalotu kosmitow Julius rozpoczyna modlitwe, lecz minister obrony mowi "Ale ja nie jestem Zydem". Julius niewzruszony odpowiada: "No coz, nikt nie jest doskonaly".


Ja? Naturalista.

W gwoli scislosci to nie byl Armagedon (w nim gral Willis i Affleck), a Dzien Niepodleglosci. Slowa pamietam, choc juz nie kojarze go z zadnym konkretnym filmem, ale byc moze byl to wlasnie Dzien Niepodleglosci ;)

Hmm a kim ja jestem ? Tylko w ciagu ostatnich dni dowiedzialem sie tutaj, ze jestem agnostykiem, deista, ze blisko mi do pogladow Spinozy, a z pozoru pozostaje wciaz katolikiem. A ja po prostu wciaz szukam, podziwiam i mam w sobie straszna ciekawosc :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
A gdzie miejsce na kalwinizm?

Użytkownik Ivona dnia 23 luty 2010 - 17:38 napisał
Praktykująca, wierząca muzułmanka.

O, to współczuję.
niby racja
islam to droga jednokierunkowa
każdy może stać się muzułmaninem
ale próba odejścia od islamu karana jest śmiercią - którą obowiązek ma wykonać każdy wierny
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
niby racja
islam to droga jednokierunkowa
każdy może stać się muzułmaninem
ale próba odejścia od islamu karana jest śmiercią - którą obowiązek ma wykonać każdy wierny

Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, na drodze jednokierunkowej można cofać :) Tym niemniej, z islamem jest jak z sektą. Łatwo wejść, ciężko wyjść.
 
Do góry