Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
szpaku
moze na Ciebie ten pan działa, u mnie obchodzi się bez większej podniety
ot, krzykacz i siewca swojej propagandy
ale temat o nim gdzieś był
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
jakoś nie czuję sympatii ani tym bardziej nie identyfikuję się 100% z jego buntowniczą postawą
 

Beeeeeep

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
46
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
KatoCity
i podejrzewam,ze właśnie ta książka uczyniła z Ciebie ateistkę?

Spodziewałam się takiej odpowiedzi...
Otóż nie. Jeśli ktoś jest wierzący to nie powinien zmienić wyznania z powodu czyjś przemyśleń.
Nigdy nie wierzyłam że istnieje jakakolwiek istota wyższa. Byłam kilka razy w kościele i mnie nie wciągnęło. Bo chore jest zmuszanie dziecka do chodzenia do kościoła tak jak zmuszali rodzice moją koleżankę.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Jeśli ktoś jest wierzący to nie powinien zmienić wyznania z powodu czyjś przemyśleń.
[font="arial][size="3"]niby tak. ale akurat Dawkins dla niektórych stał się guru.[/size][/font]
[font="arial][size="3"]
Bo chore jest zmuszanie dziecka do chodzenia do kościoła tak jak zmuszali rodzice moją koleżankę.
[/size][/font]
[font="arial][size="3"]100% racji :)[/size][/font]
 

cthulhu87

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Powiem tak: najważniejsze, żeby samemu dojrzeć do jakiegoś światopoglądu, a nie dawać się prowadzić za rączkę od najmłodszych lat. Mamy rozum po to, aby go używać, a nie wyłączać, bo inni tego wymagają. Wszyscy pewnego dnia staniemy u progu śmierci, część z nas przynajmniej zastanowi się wówczas, czym się kierowała w życiu i czy było to dobre. Ja nie wierzę, lecz wiem że Bóg istnieje, i że istnieje życie pośmiertne
 

grawmug91

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
@up
bardziej wierzysz w to, że Bóg i życie pośmiertne istnieje, a nie wiesz, bo i skąd ;)
@topic
U mnie to dopiero jest masakra. Ja w nic nie wierzę. Miałem takie przebłyski, że jednak wierzę, ale jest to jedynie uwarunkowane tym, że od najmłodszych lat byłem zmuszany do chodzenia do kościoła (z resztą do dzisiaj). Nie sprzeciwiam się, bo dla mnie to bez różnicy, bo i tak mam gdzieś to co się dzieje w kościele i nigdy nie słuchałem szczególnie, dla mnie to po prostu godzina wegetacji. Moi rodzice są głęboko wierzący i dla nich moja ateistyczna deklaracja byłaby istnym obuchem w łeb, a skończyłoby się na awanturach i różnych wymyślnych karach, a wiem, bo kiedyś coś takiego zrobił mój brat... Żałosne, nieprawdaż?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Ateizm to światopogląd a nie wiara \wyznanie proszę zmienić lub proszę usunąć ateistów bo to mnie obraża ;) .Grawmug witam ateistę
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Szpak, pytanie nie brzmi: "jaka jest Twoja wiara/wyznanie", tylko "jak zdefiniujesz się pod względem wiary/wyznania" - właśnie po to, by każdy miał szansę sie wypowiedzieć oraz by nikogo nie urazić.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Co to znaczy "wolny chrześcijanin" w mniemaniu autorki? Mam swoją definicję, ale nie wiem czy jest ona trafna.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Miasto
Londyn
ciekawi mnie ilu z tych "Katolików" są nimi w 100 % ,bo jak wiemy ,jeśli jakiś katolik nie zgadza się z czymkolwiek z kosciołem, to nim nie jest w 100 %.
 
Do góry