Róznica miedzy faszyzmem a nazizmem

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Dla mnie taki król to zwyczajny nierób,nigdy nie uznałbym wyższości jakiegoś człowieka nade mną,wyższości która wynika tylko z faktu urodzenia w królewskiej rodzince.


Ja tez. ;) Ale władze tak. Przecież i tak rzadzi partia na którą głosowało 23% społeczeństwa. :] Autorytet funkcji Krola ma wynikać z autorytetu Króla - człowieka. ;)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ja tez. ;) Ale władze tak. Przecież i tak rzadzi partia na którą głosowało 23% społeczeństwa. :] Autorytet funkcji Krola ma wynikać z autorytetu Króla - człowieka. ;)
Ja po flaszce Metaxy, ja nie kumam. Ty Piecia jesteś monarchistą, czy republikaninem ? Dla mnie osobiście to co pisze my friend Misioor, to czystej wody socjalizm. Ja rozumiem, ze Prodi, czy Cresson, jako, że pochodzą z plebsu są OK, a każdy monarcha z racji pochodzenia to pasożyt. Tako rzecze Misioor.
Tylko jeden malutki szczególik nie pasuje-pewnie ok. 99% kapitału jest w rękach prywatnych.
Tako rzecze Misioor."...Gospodarka Szwecji charakteryzuje się znacznym udziałem sektora państw., do którego w całości należy transport kol. i łączność, w znacznym stopniu górnictwo i energetyka oraz hutnictwo, przemysł zbrojeniowy i środków transportu..""99% co Misioor ? Ty też coś świętowałeś ?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ja mogę być monarchistą, jeśli król/cesarz/książe nie będzie ciotą i sprzedajną świnią. Po chwilach przemyśleń dochodzę do tego, że bliżej mi do białogwardzistów ( rosyjska krew ! ) niż do pariasów z SA. Nie ścierpię autorytetu łajdaka podpartego głosami prostaczków, którym obiecano cud. Demokracji nie szanuję bo wybór większosci zależnej od wiadomości z " Metra " czy teleokienka jest mi obojętny. Demokracja to ustrój słabych, bo każda łachmyta waży siłę glosu. Jedyną pozytywną formą demokracji jest ustrój oparty na cenzusie. Kłania sie tu m.in. Heinlein. Obywatel to obowiązki. Służba publiczna, obrona ojczyzny. podatki itp. Reszta to tylko zamieszkali bez podstawowych praw.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Faszysci włoscy nie byli rasistami, wiec czemu idioci z antifa i nigdy wiecej chcą walczyć z "faszyzmem"??? Co za durnie i ignoranci...

Photo_Balillas.JPG
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Akurat masz rację bo nie walczyli tak jak Niemcy o biała rasę. Ale gdyby szukać to jak wytłumaczyć SS złożoną z podludzi ?
Chodzi mi o 21. Ochotniczą Dywizję Górską SS-"Skanderbeg" złożoną z Albańczyków. Ponadto powstała złożona z muzułmanów 13. Ochotnicza Dywizja Górska SS-"Handschar". W tworzeniu tej jednostki dużą rolę odegrał Wielki Mufti Jerozolimy Amin-Al-Husseini, który na ten cel otrzymał znaczne fundusze od SS-Obergruppenführera Gottloba Bergera, szefa SS-Hauptamtu. Jednostki te wykorzystano do zwalczania jugosłowiańskiej partyzantki Tito.
Z sowieckich jeńców narodowości kaukaskich powstały "Osttürkischer Waffen-Verband der SS" i "Kaukasischer Waffen-Verband der SS". To chyba i w SS nie było rasistów.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Akurat masz rację bo nie walczyli tak jak Niemcy o biała rasę. Ale gdyby szukać to jak wytłumaczyć SS złożoną z podludzi ?
Chodzi mi o 21. Ochotniczą Dywizję Górską SS-"Skanderbeg" złożoną z Albańczyków. Ponadto powstała złożona z muzułmanów 13. Ochotnicza Dywizja Górska SS-"Handschar". W tworzeniu tej jednostki dużą rolę odegrał Wielki Mufti Jerozolimy Amin-Al-Husseini, który na ten cel otrzymał znaczne fundusze od SS-Obergruppenführera Gottloba Bergera, szefa SS-Hauptamtu. Jednostki te wykorzystano do zwalczania jugosłowiańskiej partyzantki Tito.
Z sowieckich jeńców narodowości kaukaskich powstały "Osttürkischer Waffen-Verband der SS" i "Kaukasischer Waffen-Verband der SS". To chyba i w SS nie było rasistów.


No własnie nie, bo w warunkach pokoju nigdy by w III Rzeszy nie powstałyby akie dywizje. Była wojna a Niemcom brakowało żołnierzy. Wiec te dywizje byly albo miesem armatnim albo byly wykorzystywane do walki z partyzantami jak mówisz. W faszyzmie wloskim nie było rasistowskich ustaw i nie zajmowano się tym tematem. Sam Himmler mówil ze islam jest idealną religa dla zolnierzy ktorych tak mu potrzeba, bo wierzą ze pójdą do raju gdy zginą w walce.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
No własnie nie, bo w warunkach pokoju nigdy by w III Rzeszy nie powstałyby akie dywizje. Była wojna a Niemcom brakowało żołnierzy. Wiec te dywizje byly albo miesem armatnim albo byly wykorzystywane do walki z partyzantami jak mówisz. W faszyzmie wloskim nie było rasistowskich ustaw i nie zajmowano się tym tematem. Sam Himmler mówil ze islam jest idealną religa dla zolnierzy ktorych tak mu potrzeba, bo wierzą ze pójdą do raju gdy zginą w walce.
Czyli kompromis. I jak to wypada ? Podludzie z SS zabijają Ariów w walce o Wspólnotę Eueopejską Adolfa. Paranoja.

Nie mogłem sie oprzeć, żeby nie wkleić tego newsika z większej całości, którą gdzieś już umieściłem. Specjalnie dla naszych forumowych szwedzkich socjalistów.
"..W Szwecji z kolei pewien mężczyzna zaskarżył urząd, który odebrał mu zasiłek dla bezrobotnych. Szwed nie mógł podjąć żadnej pracy przez dłuższy czas, ponieważ będąc fanem muzyki heavy metal, jeździł na koncerty i nie mógł być w tym czasie w pracy. Muzyka jest dla tego pana wszystkim, nie wyobraża on sobie bez niej życia, jak więc mógł chodzić do pracy? Nie mógł, to oczywiste. Musiał być na zasiłku. No a kiedy mu zasiłek odebrali, to z czego ma żyć? Albo skąd ma brać pieniądze na koncerty? Szwed zaskarżył urząd i wygrał. Po czym urzędnicy znaleźli mu pracę, w której spolegliwy szef daje mu wolne za każdym razem, gdy w okolicy odbywa się jakiś ważny koncert zespołu heavymetalowego.."
Fajna ta Szwecja.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Tako rzecze Misioor."...Gospodarka Szwecji charakteryzuje się znacznym udziałem sektora państw., do którego w całości należy transport kol. i łączność, w znacznym stopniu górnictwo i energetyka oraz hutnictwo, przemysł zbrojeniowy i środków transportu..""99% co Misioor ? Ty też coś świętowałeś ?

Nie świętowałem,ale trochę przesadziłem,tak czy inaczej 70% zatrudnionych pracuje w prywatnym sektorze więc nie można powiedzieć aby dominowały państwowe firmy jak u nas przed 89 np.

Tutaj udowadniam wyzszość monarchi nad demokracja. mruga.gif

Marnie Ci idzie.

Ja mogę być monarchistą, jeśli król/cesarz/książe nie będzie ciotą i sprzedajną świnią.

Ja też,dodam jeszcze że powinien być wykształcony,mądry,odpowiedzialny,znać języki,znać się na prawie i ekonomii,być uczciwy i takie tam.Tylko że u nas to ze świecą szukać takiego gościa.Taki jest problem z monarchią.

Faszysci włoscy nie byli rasistami, wiec czemu idioci z antifa i nigdy wiecej chcą walczyć z "faszyzmem"??

Bo obecni faszysci to w 90% rasisci.

"..W Szwecji z kolei pewien mężczyzna zaskarżył urząd(...)"

Było
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Przecież pisałem, że było.
Nie świętowałem,ale trochę przesadziłem,tak czy inaczej 70% zatrudnionych pracuje w prywatnym sektorze więc nie można powiedzieć aby dominowały państwowe firmy.
Trochę, tylko 29 % , a i tego nie jestem pewien.
Ja też,dodam jeszcze że powinien być wykształcony,mądry,odpowiedzialny,znać języki,znać się na prawie i ekonomii,być uczciwy i takie tam.Tylko że u nas to ze świecą szukać takiego gościa.Taki jest problem z monarchią.
:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz: A kto mówi, że będzie łatwo.
Bo obecni faszysci to w 90% rasisci.
Czasy się zmieniły. Kolorowy wróg wylądował u nas.
 

Kaszpir

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Trochę bez sensu ten temat. Zarówno faszyści jak i naziści to są j***ane sk***syny i trzeba ich wytępic. To że Mussolini zabił mniej ludzi niz Hitler wcale nie świadczy że mozna z niego brać przykład
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Trochę bez sensu ten temat. Zarówno faszyści jak i naziści to są j***ane sk***syny i trzeba ich wytępic. To że Mussolini zabił mniej ludzi niz Hitler wcale nie świadczy że mozna z niego brać przykład
Nie wiem czy jesteś nieukiem czy tumanem, ale wybierz sam. OK ?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Trochę bez sensu ten temat. Zarówno faszyści jak i naziści to są j***ane sk***syny i trzeba ich wytępic. To że Mussolini zabił mniej ludzi niz Hitler wcale nie świadczy że mozna z niego brać przykład
ty lepiej opusc ten temat bo on jest dla ludzi w duzym IQ
Nie wiem czy jesteś nieukiem czy tumanem, ale wybierz sam. OK ?
On jest tym i tym jednoczesnie <_<
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja też,dodam jeszcze że powinien być wykształcony,mądry,odpowiedzialny,znać języki,znać się na prawie i ekonomii,być uczciwy i takie tam.Tylko że u nas to ze świecą szukać takiego gościa.Taki jest problem z monarchią.

Troszke bez sensu napisałeś. Przecież właśnie w monarcha to osoba, która od wczesnego dziciństwa jest szykowana do rządzenia. Uczy się języków, protokołu dyplomatycznego, prawa i ekonomi. Zwolennicy monarchii upatrują tu jej zalete. Do miłośników demokracji to nie przemawia. Lenin powiedział, że "kucharka może rządzić państwem". Nie raz to testowaliśmy w historii i mnie słowa Lenina nie przekonują.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Troszke bez sensu napisałeś. Przecież właśnie w monarcha to osoba, która od wczesnego dziciństwa jest szykowana do rządzenia. Uczy się języków, protokołu dyplomatycznego, prawa i ekonomi. Zwolennicy monarchii upatrują tu jej zalete. Do miłośników demokracji to nie przemawia. Lenin powiedział, że "kucharka może rządzić państwem". Nie raz to testowaliśmy w historii i mnie słowa Lenina nie przekonują.

Tylko że nawet jeśli potomek monarchy nie nadaje się na władcę<braku talentu nie zastąpisz przygotowaniem> to i tak nim zostanie.
 
Do góry