Rozmowa kwalifikacyjna

patrykwu

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
@robert_d
witam. wydaje mi się ze podczas rozmów testy wykorzystywane są coraz częściej. wcześniej dotyczyło to głównie bardzo dużych firm czy korporacji. obecnie nawet małe firmy testują swoich kandydatów.trzeba się z tym pogodzić.
ja zazwyczaj spotykałem się z testami informatycznymi, ze względu na moje studia i rodzaj stanowisk o które się ubiegałem.
teraz czeka mnie zmiana pracy. może kojarzycie jakieś strony z testami online?
 

simon44

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam. wydaje mi się ze podczas rozmów testy wykorzystywane są coraz częściej. wcześniej dotyczyło to głównie bardzo dużych firm czy korporacji. obecnie nawet małe firmy testują swoich kandydatów.trzeba się z tym pogodzić.
ja zazwyczaj spotykałem się z testami informatycznymi, ze względu na moje studia i rodzaj stanowisk o które się ubiegałem.
teraz czeka mnie zmiana pracy. może kojarzycie jakieś strony z testami online?
[/quote]

hej,
to sprawdź sobie testcv.com. Są tam też testy IT, ale nie tylko. Jak się streścisz, to załapiesz sie na darmowe testy (normalnie są płatne, ale teraz za klikniecie "lubie to" na fb, dostaje się dostęp free do testu; nie wiem do kiedy będzie taka możliwość). Powodzenia
 

patrykwu

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
@ simon44
Witam,
i się udało dostac test za free. test był nawet trudny ale wydaje mi się że ocena rzetelna.
dzięki za podpowiedź!
A jak teraz jest z tym linkiem? cały czas jest aktywny?
 

simon44

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
@ simon44
Witam,
i się udało dostac test za free. test był nawet trudny ale wydaje mi się że ocena rzetelna.
dzięki za podpowiedź!
A jak teraz jest z tym linkiem? cały czas jest aktywny?

hej, no nie wiem jak Twój test i kiedy dokładnie go przechodziłeś, ale jak ja zdawałem jeszcze w maju (?), to link mam cały czas aktywny. Na pewno jest jakieś info na necie, wystarczy poczytać i poszukać, a nie pytać o gotowe odpoweidzi za każdym razem ;)
 

jeanpierre

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, no nie wiem jak Twój test i kiedy dokładnie go przechodziłeś, ale jak ja zdawałem jeszcze w maju (?), to link mam cały czas aktywny. Na pewno jest jakieś info na necie, wystarczy poczytać i poszukać, a nie pytać o gotowe odpoweidzi za każdym razem ;)

Myślicie, że rekruterzy czytają wszystkie cv jakie dostają? Tak się zastanawiałem, skoro na niektóre oferty mają nawet 200 cv.
 

patrykwu

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Myślicie, że rekruterzy czytają wszystkie cv jakie dostają? Tak się zastanawiałem, skoro na niektóre oferty mają nawet 200 cv.
Nie zawsze rekrutację prowadzi sam pracodawca.. czesto korzysta z firm HR i to one dokonują selekcji CV. A także przeprowadzaja pierwsze rozmowy z kandydatami..
 

BOA_OB

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie! Chciałam prosić o pomoc i poradę w następującej kwestii. Po raz kolejny muszę zmienić pracę i nie wiem, jak tłumaczyć na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej moją kolejną zmianę pracy. Pozwolę sobie pokrótce opisać moją sytuację. W czasie studiów pracowałam w kilku firmach (praktyki, staże). Po skończeniu studiów rok pracowałam w jednej firmie. Potem dostałam ofertę pracy w firmie rodzinnej, którą założył mój wujek. Niestety nie idzie nam tak, jak zakładaliśmy i po 6 miesiącach pracy u niego muszę szukać nowej pracy. Nie wiem, jak poradzić sobie z pytaniem, które na pewno padnie: Dlaczego po przepracowaniu pół roku zmienia Pani pracę?" Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
zazwyczaj cie wypytuja dlaczego chcesz tu pracowac, ile chcesz zarabiac, czego oczekujesz. teraz coraz czesciej przeprowadzaja rozmowy po angielsku. moj brat aby znalec posadke musial chodzic na kurs do speakupa aby nauczyc sie mowic swobodnie, bo inaczej z pracy bylyby nici
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Do rozmowy trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą jest wyszukanie potencjalnego pracodawcy w Internecie, sprawdzenie czym się dokładnie zajmuje itp., na wypadek pytania o to czym się firma zajmuje. Po specyfice pracy można wywnioskować pracowników o jakich cechach taki pracodawca potrzebuje, więc to już nakreśli nam jakiś kierunek. Warto zrobi przegląd swoich cech, aby później umieć uwypuklić te najważniejsze. Trzeba też nauczyć się mówić o porażkach w taki sposób, aby wydawały się sukcesem. Warto pomyśleć nad tym, co nowego potrafilibyśmy wnieść do firmy (kreatywność jest w cenie). Oczywiście należy być rzetelnym i konkretnym w odpowiadaniu na pytania. A w trakcie rozmowy należy skupić się na naszym przekazie. Jeśli będzie test lub zadanie do wykonania to myślimy o tym zadaniu-aby je jak najlepiej zrealizować. Kursy mogą być przydatne...ale czy rzeczywiście warto wydawać pieniądze na informacje, które można znaleźć w Internecie... Ciekawe informacje na temat rynku pracy ma np. Zielona Linia. Można też poszukać na innych portalach i stronach.
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Myślę, że należy mówić prawdę bo kłamstwo szybko wyjdzie na jaw. Nie mówmy, że coś umiemy skoro tak nie jest. Potem wychodzą głupie sytuacje jak każą nam zrobić coś co niby umiemy. Mówię to z własnego doświadczenia. Poza tym liczy się pewność siebie, uśmiech i taki wewnętrzny luz. Nie możemy mówić, że jesteśmy otwarci na nowe osoby trzęsąc się jak osika. Do tego ubiór jest ogromnie ważny. Nawet idąc na rozmowę na jakieś mało ważne, chwilowe zajęcie powinniśmy być schludni. Mini spódniczki, wielkie dekoldy u kobiet, białe skarpetki, łuj na głowie u mężczyzn to nie jest droga do sukcesu. Zapewniam.
 

Edyta_28

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ja mogę, ale z punktu widzenia osoby która swego czasu siedziała "po drugiej stronie"

Przede wszystkim, rozmowa to sprawdzenia jak pracownik reaguje na stres, jaki ma ton głosu, jak będzie reprezentował firmę. Tu polega bardzo dużo osób - do rozmowy można się przygotować, a nawet jeśli staracie się o pracę z ludźmi - trzeba.
Testy logiczne itp - najlepszy sposób, żeby sprawdzić jak potencjalny pracownik myśli, czyli między innymi - czy rozumie co się do niego mówi, czy umie pracować w grupie itp

Językowe - dość oczywiste. :)

Wbrew pozorom, każdy pracodawca ma oczekiwania wobec pracownika. Czasem jak czytam na forach ludzie dziwią się, ze jakimś "matoł" ich pokonał - ok, może i pokonał, ale to nie dowód klęski. Po prostu pasował do profilu idealnego pracownika danego pracodawcy i tyle. Każdy chce mieć zespół bezawaryjny, a przynajmniej zawczasu usunąć punkty zapalne - dla dobra wszystkich. Nie tylko dla efektów pracy, ale i dla dobrej "atmosfery" w pracy ( czyli kreowania określonych i przede wszystkim przewidywalnych relacji między pracownikami i między pracownikami i szefostwem )
 

niemniejniz

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja biegałam od rozmowy do rozmowy... Tak przez jakieś 2 lata... Masakra... Raz praca była dorywcza, raz nie... Ale brak pracy stałej doprowadzał mnie już do szewskiej pasji... Zawsze było ok, właściwie zadowolona wychodziłam, jednak prace dostawał ktoś inny. Był moment, że myślałam, że bez znajomości się nie uda. Nie, ze teraz tak nie myślę, bo pewnie w dużej mierze tak jest, że łatwiej jak ma się kogos za sobą, choć daleka jestem od generalizowania. Pracę koniec końców znalazłam. Postawiłam wszystko na jedną kartę, w końcu gorzej już być nie mogło. Zrobiłam ten kurs: http://www.netakadem...prezentacja.php i po upływie 3 miesięcy dostałam pracę! :) Nie jest to szczyt moich marzeń, ale całkiem średni krok w kierunku. Dobra wypadkowa. :) Uważam więc, że umiejętności i wykształcenie to jedno, drugie to umieć się sprzedać. Czasem jak patrzę na tych wszystkich bajerantów na wysokich stanowiskach, którzy jednak niewiele sobą reprezentują, to zastanawiam się jak?! Teraz już wiem.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Trzeba przychodzić nastawionym neutralnie na rozmowę. Przygotować się do niej tj. info o stanowisku, ogólnie o firmie. Być uśmiechniętym. Nie zrażać się po kilku nie udanych próbach zdobycia pracy. Szukanie pracy to też praca!
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Co do wypowiedzi niemniejniz: jakich my czasów doczekaliśmy... Bezrobocie i desperacja w zdobywaniu pracy są tak ogromne, że ludzie aż kończą specjalne kursy "uczące", jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej. I czego niby można nauczyć się na takim kursie? Jak siedzieć na krześle, jak często mrugać, kiedy się uśmiechnąć, jak się podlizać szefowi? Bo nie wiem, jaki inny zasób wiedzy w tym zakresie można przekazać.

Przypomina mi się odcinek Kiepskich, w którym Ferdynand uczył zwolnionych kolegów Boczka, jak można wypełnić czas na bezrobociu. To niby jest tylko serial komediowy, ale wydaje mi się, że skoro powstają kursy zachowywania się na rozmowie kwalifikacyjnej, to niedługo powstaną też kursy wypełniania czasu na bezrobociu. Oby tylko wyciągnąć pieniądze od desperata szukającego miesiącami roboty.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Co do wypowiedzi niemniejniz: jakich my czasów doczekaliśmy... Bezrobocie i desperacja w zdobywaniu pracy są tak ogromne, że ludzie aż kończą specjalne kursy "uczące", jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej. I czego niby można nauczyć się na takim kursie? Jak siedzieć na krześle, jak często mrugać, kiedy się uśmiechnąć, jak się podlizać szefowi? Bo nie wiem, jaki inny zasób wiedzy w tym zakresie można przekazać.

Przypomina mi się odcinek Kiepskich, w którym Ferdynand uczył zwolnionych kolegów Boczka, jak można wypełnić czas na bezrobociu. To niby jest tylko serial komediowy, ale wydaje mi się, że skoro powstają kursy zachowywania się na rozmowie kwalifikacyjnej, to niedługo powstaną też kursy wypełniania czasu na bezrobociu. Oby tylko wyciągnąć pieniądze od desperata szukającego miesiącami roboty.
Zgadzam się. Warto być sobą. Wiem z doświadczenia, że to ogromny stres, ale zachowując się w określony przez kogoś (specjalistów) sposób tylko bardziej się spinamy. Uwierzmy w siebie, uśmiechajmy się, uwierzmy że to my jesteśmy najlepszymi kandydatami. To oni stracą dobrego pracownika, jeśli się zdecydują na kogoś innego.
 

PannaCaro

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
K

kasia278

Guest
To jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna zależy od przyszłego pracodawcy, ale są jakieś szblony odnośnie rozmów: http://rsvpevents.pl/swiat/jak-wyglada-rozmowa-kwalifikacyjna/
Powodzenia
 
K

kasia278

Guest
Witajcie,
ja się przygotowuję na poniedziałek na rozmowę. Właśnie szukam informacji. Póki co to znalazłam przykładowe pytania na topkiosk.pl
Z tego co wyczytałam to trzeba rzeczowo odpowiadać na pytania i nie dać się sprowokować.
Pozdrawiam i powodzenia
 
Do góry