Router - problem z konfigurają sieci

Jares

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
.
Jak załozyć bezprzewodową siec domową? Kupiłem router, ale nie wiem jak połaczyc za pomocą niego komputery( PC i laptop) w jedną wspólną siec. Proszę pomóżcie mi :( Będe wdzięczny :D
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Oba systemy to XP? Ustaw taką samą domenę (np. DOMOWA) na obu komputerach, połącz się z routerem wpisując adres IP w przeglądarce. Przeważnie jest to adres zaczynający się od 192.168.x.x, następnie będziesz musiał podać hasło - domyślnie należy wpisać "admin". Pole "użytkownik" pozostaw puste. Wejdź w "Wireless Network Name (SSID)" i wpisz to samo co wpisywałeś wcześniej na obu komputerach czyli wg. przykładu "DOMOWA"

Aby zabezpieczyć sieć musisz wejść w zakładkę: "Wireless" > "Wireless Security", ustawić na "WEP" i 128 bitowy klucz, zapisać zamiany.

SSID wypełniasz także na karcie WLAN (bezprzewodowej)
 

Jares

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
.
dobra okazało się ,że w sklepie sprzedawczyni wcisneła mi router do neostrady z tąd tyle trudności mnie spotkało(zważając na to iż powtarzałem jej że internet który mam to typowa osiedlówka).Po tym incydencie oddałem wcześniej zakupiony router i kupiłem nowy na allegro D-link DI-524.Podłaczyłem go i wszystko działa :D . Komputery które tworzą siec to PC Windows XP Home i Laptop z Windows Vista Home Basic. Teraz mam nowy problem, a mianowice nie potrafię skonfigurować sieci(walnąc hasła itp.), aby niepożadane osoby nie korzystały za darmo z mojego neta. Jak to zrobic ? Oto screeny które mogą się przydac.

xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx2
Jescze raz bardzo prosze o pomoc i dzięki Rainingman za wcześniejszą odpowiedź.

Tutaj kilka informacji odnośnie technicznych Routera
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Napisałem wyżej jak należy zabezpieczyć sieć. Ustaw "Security" na "WEP" i przydziel 128 bitowy klucz, zapisz zmiany.
 

Jares

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
.
Sorrki Rainingman, ślepiec ze mnie zrobiłem jak mówłeś i działa wszytko jak należy :D Jeszcze raz wielkie dzięki :)
 
Do góry