Romowie I Polacy

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Istnieje stereotyp Cygana złodzieja. I nie bez przyczyny, bo często Cyganie zwyczajnie kradli. Ale czy my, jako Polacy jesteśmy tacy święci? Przecież Polacy kradną na potęgę, w dodatku istnieje duża akceptacja społeczna tych kradzieży. Wystarczy pojechać na giełdę. To dlaczego złodziej Cygan ma być gorszy od złodzieja Polaka?

Każdą osobe powinno się oceniać indywidualnie, po tym co ona sama robi.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
I tu jesteś Księżniczko. Tym razem się z Tobą zgodzę. Polacy nie są idealni i nie raz musiałem się wstydzić za
swoich współplemieńców. Normalna hańba. Jak zapewne pamiętasz sam pisałem o jednym, który kradne
w Anglii.
Problemem jednak jest to, że spotkanie uczciwego Roma jest trudne. Ja spotkałem trzech, reszta to cyganie.
 

efkus

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2007
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska
Zgadzam się z Wami.. nie można generalizować... Ja znam uczciwych Romów również ciężko pracujących. Czasy się zmieniają...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Moich dziadków kiedys obrobiły Cyganki,dziadkowie akurat wracali z zakupów i złapali je na gorącym uczynku.Dziadek pobiegł za jedną,a babcia za drugą.Oczywiscie obie uciekły,ale jedna z nich cos tam powiedziała mojej babci <jakas klątwa czy **uj wie co> ze babiczka nie mogła parę dni dojsc do siebie :/

W Polsce jest sporo Romów ale przy 40mln Polaków są promilem.Natomiast Słowacy mają gorzej jest ich mało a Cyganów dużo,chyba juz ok 10% społeczenstwa.A bezrobocie wśród nich przekracza 90%...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jacy Romowie? W języku polskim istnieje wyraz Cygan. I nie rozumiem, dlaczego obca nacja ma nam dyktować jak się mamy posługiwać własnym językiem. Czy mam nazywać Węgrów-Madziarami, a Włochów-Italianami, bo oni tak się sami nazywają. To przecież kolejny absurd politycznej poprawności.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z Lobo.
A cyganie zapracowali sobie wszędze na negatywna opinię. Jestem za deportacją z powrotem całej tej bandy nierobów i brudasów tam skąd pochodzą.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Na pewno ludzie sią różni. Mój kontakt z nimi ogranicza się do kobitek, które, mając mnie za frajera, pytają czy powróżyć. Dlatego często omijam je łukiem, bo bywają upierdliwe.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Moich dziadków kiedys obrobiły Cyganki,dziadkowie akurat wracali z zakupów i złapali je na gorącym uczynku.Dziadek pobiegł za jedną,a babcia za drugą.Oczywiscie obie uciekły,ale jedna z nich cos tam powiedziała mojej babci <jakas klątwa czy **uj wie co> ze babiczka nie mogła parę dni dojsc do siebie :/

W Polsce jest sporo Romów ale przy 40mln Polaków są promilem.Natomiast Słowacy mają gorzej jest ich mało a Cyganów dużo,chyba juz ok 10% społeczenstwa.A bezrobocie wśród nich przekracza 90%...

Masz racje :) w Polsce problem cyganów jest niczym w porównaniu do krajów w których ich liczebność jest spora i ma to duże znaczenie w wyborach ale nie tylko żyją oni głównie z zasiłków. Taka ciekawostka z TV to np że statystycznie cyganie kończą swoją naukę na 3 klasie podstawówki a jak dobrze pamiętam to w skali roku tylko 8 cyganów skończyło studia dane z Węgier lub Słowacji nie pamiętam.
A i mam takie małe pytanie :) Jak zapewne zauważyliście to cyganie sprzedają różnego typu obrazki z podobiznami św na budowę sanktuariów itp. Skąd u nich taka wielka religijność bo w kościele to ich raczej nie widać??? :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W czasach Gomułki popełniono wielki błąd. Kazano Cyganom się osiedlić. Od tej pory tworzą element przestępczy w miastach, a komu przeszkadzało jak jeździli sobie po lasach. No chyba, że przyjechali do jakiejś wsi a mieszkańcy nie zdążyli pochować rzeczy.
Cyganie byli przystosowani do koczowniczego trybu życia, dlatego teraz sprawiają problemy w miastach. Jeszcze dużo czasu upłynie zanim się dostosują.

Nansen gdzie chcesz ich odesłać? Do Indii skąd podobno pochodzą. A co jak Hindusi ich nie przyjmą?
 

Luzgur

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
NEIN :D

Cyganie nigdy sie nie asymilują i mają w d*pie kraj w ktorym (aktualnie) mieszkają. Zwykle pasozyty jak dla mnie
Ogólnie masz racje ale w Polsce niema z nimi poważnego problemu jest ich dość mało więc są bardziej zasymilowani prawdziwy problem jest na bałkanach np. w Rumunii
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
W czasach Gomułki popełniono wielki błąd. Kazano Cyganom się osiedlić. Od tej pory tworzą element przestępczy w miastach, a komu przeszkadzało jak jeździli sobie po lasach. No chyba, że przyjechali do jakiejś wsi a mieszkańcy nie zdążyli pochować rzeczy.
Cyganie byli przystosowani do koczowniczego trybu życia, dlatego teraz sprawiają problemy w miastach. Jeszcze dużo czasu upłynie zanim się dostosują.

Nansen gdzie chcesz ich odesłać? Do Indii skąd podobno pochodzą. A co jak Hindusi ich nie przyjmą?


Może czeskie rozwiązanie z lat osiemdziesiątych? Sterylizacja?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Jacy Romowie? W języku polskim istnieje wyraz Cygan. I nie rozumiem, dlaczego obca nacja ma nam dyktować jak się mamy posługiwać własnym językiem. Czy mam nazywać Węgrów-Madziarami, a Włochów-Italianami, bo oni tak się sami nazywają. To przecież kolejny absurd politycznej poprawności.


Racja Lobo. ;)
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Wiesz, czasy się zmieniły, teraz mawiają na to "ludobójstwo".


Jak już, to eugenika.
A ja to nazwę plemnikobójstwem
Bezdomne , włóczące się po miastach psy i koty też się sterylizuje. A tyle z nich pożytku dla społeczeństwa co z Cyganów
 
H

hajer

Guest
Miałem dzisiaj "przyjemność" spotkać tych brudasów, na parkingu pod sklepem. Przyjechałem z bratem kupić parę rzeczy, parkuję a tu nagle podchodzi jakiś facet o ciemnej karnacji i pyta się mnie (łamanym polskim) czy nie chce kupić piły łańcuchowej (wyglądało mi że to Husqvarna). Mówię że nie, facet odszedł a brat poszedł do sklepu. I wtedy się zaczęło. Ze sklepu zaczęły wychodzić tłumy Cyganów. Małe dzieci, kobiety w czarnych chustach, i mężczyźni z piwami (Wojak itp.). Siadali na trawie i zaczęli jeść chodzić jeden śpiewał. W pewnej chwili poczułem się osaczony, przede mną siedziała rodzinka z dzieckiem (ok.10 lat), z boku Romowie + z tyłu ten facet z piłą (położył ją centralnie za moim zderzakiem. Począłem się normalnie bać - jakieś 20-25 Cyganów obok mnie. Nie może tak być-jeszcze mi coś zrobią, auto porysują albo coś innego, to włączam auto, wsteczny i zmieniam miejsce na parkingu. Brat przyszedł ze sklepu to mówił że sprzedawczynie obawiały się o swój towar. Ile jeszcze będziemy tolerować tych brudów w naszym kraju? Dzieci nie chodzą do szkoły, piła pewnie była kradziona.

Z całą surowością należy zająć się tym elementem tzw Romami. 99 % z nich to złodzieje, alkoholicy, po prostu zwykli przestępcy. Widział ktoś kiedyś Roma który pracował? Te zawszone zwierzęta tylko wyciągają łapska po zasiłki i po nasze dobra. Policja powinna się szczególnie tymi brudami zająć.

Ja proponuję aby dokładnie zająć się kwestią cygańską:
-prześwietlić ich miejsca zamieszkania
-złodziei natychmiastowo karać
-nielegalnych emigrantów deportować
-żadnej pobłażliwości dla Cyganów
-likwidacja tzw festiwali "kultury romskiej" - oni nie mają kultury skoro większość ludzi nie potrafi czytać i pisać
-a tak ogólnie to powołać specjalną grupę w Policji ds. przestępczości romskiej


Wychodzę z założenia: lepiej mieć 100 pedałów wokół siebie niż 1 Cygana
 
K

kinga_sc

Guest
Są źli i dobrzy, mam koleżankę Rumunkę, sąsiadkę. Jej matka jest Polką, ojciec Romem. Oboje pracują. Więc jest ok. Ale... Wkurza mnie jak idę i ta banda żebraków... daj pieniążek.. mnie osacza. Szczególnie Stawowa w Katowicach kto mieszka ten wie. W Sosnowcu gdzie mieszkam też nie lepiej. Na Niwce lepiej nie wychodzić z domu bo 99% to rumuni,.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Z Romami w Polsce jest jak z czarnymi w USA. Sorry bardzo, ale trzeba segregować: na tych, którzy mają ambicje i na tych, którzy są chorobą tego kraju.
Pamiętam, jak raz jeździli po moim osiedlu z jakimiś klamotami, a potem jeden mały gnojek ukradł nam psa (dziwne, bo zwykle psów to mają aż za dużo).
Z drugiej strony są znajomi, których szanuję i nie mam do nich nic, kompletnie.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jak już było wspomniane, w Polsce problem Cyganów to nic w porównaniu ze Słowacją i Węgrami, gdzie stanowią bardzo znaczącą mniejszość.
 
Q

quid pro quo

Guest
Ja proponuję aby dokładnie zająć się kwestią cygańską:
-prześwietlić ich miejsca zamieszkania
-złodziei natychmiastowo karać
-nielegalnych emigrantów deportować
-żadnej pobłażliwości dla Cyganów
-likwidacja tzw festiwali "kultury romskiej" - oni nie mają kultury skoro większość ludzi nie potrafi czytać i pisać
-a tak ogólnie to powołać specjalną grupę w Policji ds. przestępczości romskiej

Po co?

Jak najbardziej. Każdy złodziej powinien zostać ukarany.

I tak Polska jest jedynie "przystankiem" w podróży. Natomiast smutne jest to, jak uzyskuje się u nas azyl polityczny. Kraj z taką historią, a tak traktuje osoby prześladowane politycznie czy rasowo.

Tzn.?

No bez przesady. To jest tak, jakbym zabronił wiejskich imprez, bo disco słuchają wieśniaki (to tylko taki przykład, ja tak nie sądzę), a osoby inteligentne słuchają muzyki klasycznej.

Nie ma u nas takiego problemu, jak np. w Hiszpanii, gdzie Romowie wysyłają "bandy" wykorzystujące dzieci romskie do kradzieży czy zajmujące po prostu sutenerstwem.
 
Do góry