Rolnik

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Czy oplacalne jest rolnictwo? Napewno w dzisiejszych czasach nie ale ma przyszłośc poniewaz ludzie zawsze beda musieli coś jeść!
Ktos napisał w tym temacie ze temu kto ma gospodarke to wspolczuć? A niby czemu? Jak ktos na prawde kocha to co robi to da sobie rade i nie bedzie narzekał (przynajmniej w kwesti tego co sie robi bo z zyskami jest inna sprawa) :)
Ja chce przejąć po rodzicach gospodarstwo i wcale nie trzeba mi wspolczuc-to jest moj swiadomy wybor i moze zabiją mnie srodki ochrony roslin czy nawozy pomimo tego wiem ze chce to robic.

Jesli macie jakies pytania pytajcie.
 

kellerman

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
kłodzko
Nie każdy rolnik ma aż tyle roboty a jak ma to sam sobie ją tylko zadaje i nie bierze nikogo do pomocy w końcu ciężko mieć zwierzęta i jednocześnie pola pszenicy czy ziemniaków,Mój kuzyn ma też około 50ha i skupił sie tylko na plantacji zbóż wiec nawet dobrze na tym wychodzi,dotacje na maszyny i na hektary dostaje i jak to mówisz że nie maja urlopu to tylko ci co zle zarzadzaja gospodarstwem każdy musi odpoczac
 
S

szyszana

Guest
Kilka artykułów na temat rolnictwa - http://agro-plan.pl/Ogólnie sytuacja nie sprzyja inwestowaniu - rolnik żyje w biedzie, mało który może sobie pozwolić na zadowalający standard życia. Generalnie w tym kraju wszystko idzie w innym kierunku niż powinno. A przecież rolnictwo jest dla nas aż tak istotne.
 
W

wiki9969

Guest
Moi rodzice są rolnikami, teraz to wszystko przypada mnie i przyznam się szczerze, że boje się o swoją przyszłość. Choć mamy duże gospodarstwo, to ciągle do niego dokładamy. Staramy się je rozwijać, a ciągle rzucają nam kłody pod nogi. Z rolnictwem w obecnych czasach jest bardzo ciężko.
 
Do góry