Rola kierownika w organizacji

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Witajcie kochani!

Może temat mojego postu wydawać się niektórym stałym użytkownikom i osobom związanym z branżą ekonomiczno-zarządczą nieco oklepany, ale niestety taki jest własnie temat mojego materiału zaliczeniowego i do tego tematu muszę się odnieść. W związku z tym zwracam się do Was o pomoc !!
Konkretniej w słowie pomoc mam na myśli wskazanie, udostępnienie, użyczenie, wymianę etc. źródeł literatury która porusza zagadnienia związane z osobą "kierownika" (jeżeli takową posiadacie). Jest wiele materiałów, które opisują sposoby zarządzania, style kierowania etc. Ale co do samego zagadnienia stricte związanego z kierownikiem jest niewiele, a jak już są, to trudno dostępne. Dlatego z góry bardzo dziękuję wszystkim dobroczyńcom :)


Tak się zastanawiałam, że może za bardzo otwarty temat zrobiłam. Pozycje, które by mnie interesowały najbardziej (w postaci e-book jeżeli takie są, albo może ma ktoś na sprzedaż) to:


  1. Radosław Hencewicz „Kierownik w instytucji publicznej. Znajdź swój własny, skuteczny styl zarządzania.”

  2. Grażyna Bartkowiak „Skuteczny kierownik. Model i jego empiryczna weryfikacja.”

  3. Marta Juchnowicz „Zarządzanie przez zaangażowanie.”

  4. Peter F. Drucker „Zawód menedżer.”

  5. Marek Tomzik „5 filarów skutecznego menedżera.”

  6. Redakcja prof. Monika Kostera „Szef polski. Studia przypadku o roli kierownika w organizacjach.”

  7. Prof. Bolesław Kuc „Zarządzanie doskonałe.”

  8. Aleksy Pocztowski „Zarządzanie zasobami ludzkimi.”

  9. Ilona Dukaj „Wpływ działań kierowniczych na zachowanie pracowników.”

  10. D. Goleman „Inteligencja emocjonalna”

  11. Redakcja Alicja Sajkiewicz „Koncepcje menedżerów w organizacji uczącej się.”

  12. Marcin Żemigała, Bolesław Rafał Kuc „Menedżer nowych czasów. Najlepsze metody i narzędzia zarządzania.”

  13. Roger Fisher, William Ury, Bruce Patton „Dochodząc do TAK. Negocjowanie bez poddawania się.”

  14. Stephen R. Covey, Roger Merill, Rebecca R. Merrill „Najpierw rzeczy najważniejsze.”
 
Do góry