Rodzina na Swoim z impetem wraca na rynek wtórny!

P

profipro

Guest
[font=lucida grande']Rodzina na Swoim z impetem wraca na rynek wtórny[/font]
[font=lucida grande']Październikowa sprzedaż kredytów z dopłatami to absolutny tegoroczny rekord. Polacy podpisali ponad 5,1 tys. umów, o 35 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. I nie powiedzieli ostatniego słowa. Na zaciągnięcie preferencyjnego kredytu zostały im jeszcze blisko dwa miesiące...[/font]

>>>czytaj dalej<<<
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Do końca grudnia jeszcze można składać wnioski. Ciekawe jak się sprawdzi ten nowy program MdM, choć niektórzy developerzy pospieszyli już z pomocą dla młodych i oferują atrakcyjne mieszkania nawet dla studentów.
 
N

nianiaSweet

Guest
podobno warunki nowego programu mają być dużo gorsze, dlatego warto się jeszcze wyrobić w tym roku, co masz na myśli mówiąc o tych atrakcyjnych mieszkaniach dla studentów?
 
P

profipro

Guest
[background=rgb(247, 246, 240)]Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Zapowiadany program dopłat ma wejść w życie w połowie 2013 roku, lub na początku roku 2014. Oznacza to przynajmniej kilka czy kilkanaście miesięcy bez żadnej formy wsparcia, co i tak wydaje się założeniem optymistycznym biorąc pod uwagę jak czasochłonny jest proces legislacyjny w Polsce. Niewykluczone więc, że program nie zdąży zadziałać na rynek nieruchomości antycyklicznie.[/background]
[background=rgb(247, 246, 240)]Ponadto [/background]z nowych dopłat nie będą też mogły skorzystać osoby, które planowały kupić używane lokum.[background=rgb(247, 246, 240)] W odróżnieniu od &bdquo;Rodziny&rdquo; nowy program zostanie zarezerwowany tylko dla osób kupujących mieszkania nowe. Podobnie natomiast jak w dziś obowiązującej &bdquo;Rodzinie&rdquo; ograniczona zostanie maksymalna powierzchnia nabywanego lokalu (do 75 m kw.) oraz maksymalna cena, za którą można kupić mieszkanie...[/background]
>>>czytaj dalej<<<
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Ludziedo końca tego roku szaleją z tymi kredytami bo dopłaty sa do mieszkań z rynku wturnego jak również pierwotnego, po nowym roku tylko do niwych mieszkań będą dopłaty więc sporo więcej się zapłaci za nowe mieszkanie
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
czytałem co nieco o tym nowym programie i nie wygląda to za dobrze, jeszcze mniej osób będzie miało szansę na dopłatę do mieszkania :/, ciekawe kogo wtedy będzie stać na zakup.
 
P

profipro

Guest
Miło nam poinformować, że w naszym serwisie kredytyonline.hpu.pl dodaliśmy nową podstronę: okazje mieszkaniowe.
Jeżeli szukacie Państwo okazyjnej oferty zakupu nieruchomości zapraszamy do naszego serwisu:
>>>sprawdz<<<
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
teraz tylko takich okazji mieszkaniowych szukać bo żadnego programu dla młodych nie ma jedynie takie www.wyprzedaz-mieszkania.pl okazje pozostały
 

macm200

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Siostra i szwagier starali się jeszcze w ubiegłym roku o dopłaty ,i im się udało. Mowili coś że to już ostatni rok był
 

Bllack

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Siostra i szwagier starali się jeszcze w ubiegłym roku o dopłaty ,i im się udało. Mowili coś że to już ostatni rok był

Zgadza się, już niestety za późno na kredyt z dopłatą "Rodzina na swoim", ale w tym roku planowane jest wprowadzenie nowego programu dofinansowań do nieruchomości, ma się nazywać "Mieszkanie dla młodych". Z tego co wiadomo będzie opierał sie na troszkę innych zasadach, przelew będzie w postaci jednorazowej transzy która ma wynosić maksymalnie 15 proc. ceny wartości mieszkania (gdy w rodzinie urodzi się 2 dziecko, można dodtać dodatkowe 5 proc.). Niestety jest trochę mniej korzystny od poprzednika.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Z tego co się słyszy program MdM w ogóle nie ruszy (to była tylko polityczna zagrywka) więc jeśli ktoś czeka na ten program to się raczej nie doczeka. Jak ktoś chce kupić mieszkanie to w Warszawie na pewno znajdzie coś dla siebie w korzystnej cenie - dużo się teraz buduje na Białołęce czy na Woli a wiem, że u dewelopera u którego kupowałem mieszkanie (jw construction) są jakieś promocje teraz
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Zgadza się, już niestety za późno na kredyt z dopłatą "Rodzina na swoim", ale w tym roku planowane jest wprowadzenie nowego programu dofinansowań do nieruchomości, ma się nazywać "Mieszkanie dla młodych". Z tego co wiadomo będzie opierał sie na troszkę innych zasadach, przelew będzie w postaci jednorazowej transzy która ma wynosić maksymalnie 15 proc. ceny wartości mieszkania (gdy w rodzinie urodzi się 2 dziecko, można dodtać dodatkowe 5 proc.). Niestety jest trochę mniej korzystny od poprzednika.

Zainteresowałam się tematem i zaczęłam o tym trochę więcej czytać. Ok, fajne jest to, że uwzględnia to w ogóle bezdzietnych singli (tylko 10%, ale zawsze coś). Martwi mnie jednak fakt, że nie będzie można dostać dopłaty, przy mieszkaniu z rynku wtórnego. Z tego co wyczytałam w serwisie czasnafinanse.pl, to wynika, że nie będzie można nawet dostać dopłaty przy budowie domu. Nie bardzo rozumiem, czemu upierają się jedynie przy tych mieszkaniach z rynku pierwotnego :/
 

kamiliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ostatnio czytałem że to będzie mniej opłacalne niż RnS, ja pewnie skozystam z tego w przyszłym roku jak będzie juz dostepne
 
M

marta220

Guest
Ja wziełam kredyt wlasny kat w PKO. Miałam 20% wkładu własnego. Choć będę przez 25 lat to raty mam równe i raz w roku mogę zawiesić ratę:)
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Ostatnio czytałem że to będzie mniej opłacalne niż RnS, ja pewnie skozystam z tego w przyszłym roku jak będzie juz dostepne

Wychodzi na to, że jest dużo więcej ograniczeń i niestety jeśli chodzi o sam wkład finansowy, też gorzej. Ale ważne, że w ogóle cokolwiek chcą dać. Z tego co się doczytałam (też w serwisie o którym wspominałam wcześniej), to program może zacznie się jeszcze w drugiej połowie tego roku.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
W którym PKO wzięłaś kredyt? Ja słyszałam że biorąc kredyt za pośrednictwem dewelopera można uzyskać niższą marżę i prowizję
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
No i ja tez słyszałam, że tak jest korzystnie. Tylko nie wiem czy każdy developer w tym pośredniczy?
 
Do góry