Rodzina i jej rola w twoim życiu ?

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Jaka jest rola rodziny w Twoim życiu ?

article-wsparcie-rodziny_1.jpg
 
W

wiki9969

Guest
Dla mnie rodzina odgrywa najważniejszą rolę w życiu. Wiadomo, nie zawsze jest kolorowo, ale wiem, że wspólnie jesteśmy w stanie przejść przez wszystko.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
RainQueen napisał:
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.
prawda li to :)

jeśli chodzi o rodzinę, w której się wychowałam - kontakt mamy nikły, rodziców widuję raz na kilka tygodni/miesięcy, potem to odchorowuję. Matka ma romans, z którym wcale się nie kryje, ojciec jest chodzącą życiową porażką, a brat beznadziejnym szczylem. i tak sobie żyją w tym swoim sztucznym świecie, z ktorego cieszę się,ze uciekłam. Zaklamanie, dwulicowość, zazdrość i zawiść - na porządku dziennym...

za to mam swoją rodzinkę. mam swoje dzieci, męża, psy, koty i dom, który razem tworzymy. za nich zdecydowanie oddałabym życie, to jest wartość, której się nie ocenia, bo nie ma odpowiedniej ceny, jaką możnaby za to wyznaczyć. mam nadzieję,ze dzieci wyrosną na dobrych i mądrych ludzi... :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Pestka__ napisał:
za nich zdecydowanie oddałabym życie
Spokojnie, nie musisz nic oddawać, niebawem i tak wszyscy umrzecie.

Primawera napisał:
Jaka jest rola rodziny w Twoim życiu ?
A w twoim? Inicjowanie tematu fotografią średnio do mnie przemawia. :szuka:


W moim życiu rola rodziny jest duża i mała jednocześnie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Yellow Jester napisał:
A w twoim? Inicjowanie tematu fotografią średnio do mnie przemawia.
Jakiś wstęp od autora by się przydał.
Jeśli chodzi o pytanie rodzina jest ważna,ale ta najbliższa-ciocie,kuzyni,kuzynki-cóż widujemy się a ślubach i pogrzebach.Czasami chciałoby się to naprawić,ale takie czasy -wszyscy pędzą,na nic nie ma czasu-może trochę szkoda-a może i nie...
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Z bologicznego punktu widzenia rodzina jest celem i sensem naszego istnienia. Wspólna pula genów musi być otaczana troską i opieką, a najistotaniejsze jest to, by jak najlepiej i najskuteczniej przekazać swoje geny kolejny pokoleniom.

Poza tym, rodzina jest dla mnie szczęściem, motywacją do wysiłku w pomagani najbliższym oraz do pracy nad sobą, by być jak najlepszą osobą dla tych, których kocham.

Rodzina jest sensem. Kto tego nie dostrzega, ten jest ślepy i nie wie co traci, trzeba mu współczuć i mieć nadzieję, zę jego oczy się otworzą na to, co naprawdę ma wartość :)
 
M

MacaN

Guest
Zastanówmy się, czym jest rodzina. Jeśli mamy tu na myśli tylko więzy krwi, to nie jest ona dla mnie niczym ważnym. Co mnie obchodzi fakt, że jakiś biznesmen z Las Vegas jest moim wujkiem ?

Za to rodzina w sensie rodzice, którzy mnie wychowali, czy ( dla mnie to dopiero przyszłość... chyba ) żona i dzieci jest czymś bardzo ważnym. Moim obowiązkiem jest działać na jej korzyść. Trochę dalsza rodzina, ja babcia, dziadek , itp. To ludzie, którzy są mi bliscy, ale nie do tego stopnia, by ich rola w moim zyciu była jakaś strasznie ważna. Następnym etapem sa kuzyni i bliźsi wujkowie, ciotki. Ci ludzie powiedzą Ci " cześć ", bo Cię znają, ale nic więcej. Jeszcze dalszy etap jest nic nie ważny.

Ja osobiście jestem daleki od podchodzenia do rodziny jak choćby niektórzy muzułmanie ( o, w wiosce trzeba wykopać studnię, to pakuję walizki i jadę do mojej Afryczki, a jak coś zarabiam, to wysyłam mamie, cioci i wujkowi pieniądze, bo oni nie zarabiają ).

Rodzina jest ważna, bo Cię wychowuje i masz jej odpłacic tym samym w przyszłości, jednak masz żyć swoim własnym życiem.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Rodzina jest fajna i barzdo potrzebna, ale roznie to bywa, czasem bywa wprost przeciwnie i zbytnie przywiazanie do rodziny tylko hamuje
 

b00ciek

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2014
Posty
25
Punkty reakcji
0
Zastanawiając się ogólnie nad pytaniem, zaczęłabym od tego, że nasz stosunek do rodziny jest proporcjonalny do tego co sami od tej rodziny dostaliśmy. Jakie wychowanie, wartości, normy, zasady, ile miłości, bliskości. Poza tym, o jakiej rodzinie mówimy? Czy tylko o rodzinie w dosłownym znaczeniu (rodzice,rodzeństwo, dziadkowie, mąż/żona, dzieci) czy może o osobach, które sami traktujemy jako rodzinę (nasi przyjaciele, znajomi, osoby, które miały na nas duży wpływ).

Dosyć często stykam się z tym tematem (taki kierunek studiów) i powiem Wam, że przeżycia ludzi związane jedynie z atmosferą w domu rodzinnym, tak strasznie zmieniają światopogląd i stosunek ludzi do instytucji jaką jest rodzina, że czasami bliższa wydaje się nam osoba, widziana pierwszy raz w życiu, którą mijamy wychodząc rano po bułki do sklepu.

Osobiście uważam, że rodzina (każda, jaka ona by nie była i z kogo by się nie składała) odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka. Dla mnie jest ważna i szanuję ją pomimo niektórych "odchyleń" od normy :) Jest ważna nie tylko dlatego, że jest dla mnie wsparciem, odskocznią od reszty codzienności, ale przede wszystkim dlatego, że jest moja :)
 
G

Gentelmen

Guest
Primawera napisał:
Jaka jest rola rodziny w Twoim życiu ?
Że niby jak z tego obrazka-nie istnieje...Może wstaw prawdziwe zdjęcie rodzinne?Bo to sztuczne ja z reklamy płatków śniadaniowych....
Moja rodzina to oaza do której zawsze mogę wrócić -choć wcale nie wygląda jak z reklamy tv.-jest jednak prawdziwa i to jest najważniejsze...
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Rodzina jest moim azylem i zródłem motywacji.



Gentelmen napisał:
.Może wstaw prawdziwe zdjęcie rodzinne?Bo to sztuczne ja z reklamy płatków śniadaniowych..
Nie, jest z reklamy Stoperanu, bo wiedziałam, że niektórym trzeba uspokoić jelita. :D
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Niektórzy zgorzkniali pesymiści powiadają, że z rodziną najlepiej się wychodzi
na zdjęciu.
Ja tego nie potwierdzam. Bywają zdjęcia nieudane
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Hehe dobre, generalnie roznie bywa ale dobrze jest jesli ma sie do kogo zwrocic kiedy sie ma problem
 
Do góry