Rodzina 500 plus

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Nie uczymy się tego w szkołach i potem wychodzi nieświadomośc na światło dzienne
Gdzieś nie pamiętam gdzie spotkałem się z informacją że u schyłku zaborów młodego człowieka czy to w zaborze pruskim czy austriackim
chyba na etapie gimnazjum uczono jak zakłada się spółki akcyjne. Zastanawiam się na ile przesadzona może być ta informacja? Moim
zdaniem jakieś ziarno prawdy w niej jest pozostaje jedynie pytanie jak wielkie te ziarno? Sto lat później większą wagę przykłada się do nauki religii w szkołach niż do edukacji ekonomicznej więc Mamy to co Mamy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
święta racja
co do tej nauki to wydaje mi się że w pruskim, tam szkolnictwo było na bardzo wysokim poziomie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie na to zwróciłem uwagę w przedostatnim poście

gdzie nasi wyznawcy kultu 500+ ?
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Ktoś kiedyś wyliczył że gdyby zabrać wszystkim ze 100 najbogatszych Polaków majątki to starczyło by na utrzymanie Państwa przez 11 dni że 365 w roku.
To jest super wiadomomość jesli to prawda w co wątpie bo nie znam żródła. Dlaczego dobra? Bo to znaczyło by że w Polsce nie ma systemu oligarchów.
Że w Polsce dochody nie idą tylko do tych najbogatszych. Tak własnie powinno być. Dochody powinny iść do wszystkich obywateli a nie tylko do najbogatszych.

Herbatniczek napisał:
wg danych ZUS za grudzień i styczeń (za ten miesiąc jeszcze nie są do końca pełne dane) spada ilość urodzeń
No to jak będziesz miał pełne dane to je popdaj a nie dajesz...... w zasadzie nic nie dajesz.
Tak naprawde pełnych danych nie ma jeszcze z 2017 roku a ty już masz z stycznia 2018 roku? Geniusz, naprawde geniusz. To dane Mosadu czy CIA ?
Herbatniczek napisał:
właśnie na to zwróciłem uwagę w przedostatnim poście

gdzie nasi wyznawcy kultu 500+ ?
Myślę że niepoważnych , niepotwierdzonych informacji nie warto komemtowac.
Na dodatek jesli już coś komentować to dane za pełny rok. Teraz będziesz podawał dane za tydzien? A może masz coś w skali dnia? Ile wczoraj zauważyłęś prokreacji? Bo to może skutkować urodzinami za parę miesięcy.
Te twoje rewelacje są trochę śmieszne Herb.
Ty masz już jakąś fobię, a może odwrotnie fascynację.


glowonog napisał:
G*wno prawda. Czczenie Nazistów jest karane więzieniem w tym kraju, na całe szczęście.
Masz trochę żłe informacje.
W tym kraju karalne jest propagowanie faszyzmu.
To co robisz u siebie w domu nikogo nie interesuje. W domu możesz mieć ołtarzyk z Hitlerem, Stalinem Mao. Ba nawet z Tuskiem!



danielr9 napisał:
Wolny kraj, każdy czci co uważa za stosowne.
No i z Danielem zdarza mi się mieć podobne zdanie..... znów cud.



glowonog napisał:
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
No własnie, publicznie, w domu możesz mieć ołtarzyki kogo chcesz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi serworze dane za 2017 są już pewne, i nie mosadu o to zapytaj a GUS, będzie bliżej
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Jesli oglądałeś materiał TVN-u, to pewnie widziałeś scenę z koncertu. To już jest publiczne propagowanie nazizmu i nawoływanie do nienawiści, zatem każda osoba heilująca złapana na tym nagraniu, powinna odpowiedzieć przed sądem.
No widzisz niekoniecznie.
Na te spotkanie trzeba było mieć imienne zaproszenie w którym pisało że jest to uroczystość prywatna, nikt poza TVN nie filmował tego, nikt poza TVN nie propagował tego.
W zasadzie to TVN naruszyło prawo bo publicznie propagowało i informowało. Na dodatek robili to bez zgody a nawet wbrew ludziom którzy byli na tej prywatnej imprezie.
Oni powinni podać TVN do sądu za naruszenie ich prywatności.
A prokurator powinien sprawdzic czy TVN nie propaguje faszyzmu.

No i co do lasu, w Polsce są lasy państwowe i prywatne. Z tym że to bez znaczenia .To było prywatne zamknięte spotkanie, na takim spotkaniu możesz sobie robić co chcesz.

Herbatniczek napisał:
mój drogi serworze dane za 2017 są już pewne, i nie mosadu o to zapytaj a GUS, będzie bliżej
BYć może są, ale ty podawaleś dane z 2018 roku.


danielr9 napisał:
Ten koncert pod namiotem też był celowo pod namiotem i celowo tak a nie inaczej zorganizowany.
To była prywatna impreza, spotkanie znajomych, bardzo prywatna tak bardzo że aby tam się dostać trzeba było miec pisemne zaproszenie z informacją że to ściśle prywatne spotkanie.

danielr9 napisał:
Miejsce użyteczności piblicznej definiuje ustawa Ministra Infrastruktury z 2002 roku i las nie jest takim miejscem.
Są to szkoły, parki, płace, ośrodki opieki, dworce, lotniska, ulice, cmentarze itd.
Propagowanie oznacza w słowniku języka polskiego:
Reklamowanie, przekonywanie postronnych ludzi do agitacji, naklanianie innych w formie ustnej lub za pośrednictwem ulotek.

Jeśli Ci ludzie szli by tak ubrani że sfastyką po ulicach i roznosili ulotki o agitacji za Hitlerem to wówczas można to nazwać propagowaniem.

Ale oni umówili się w kilkanaście osób w ciemny las żeby świętować tylko sobie uważana ideologię. Nie jest to czyn zabroniony. Tyle w temacie.
Szczerze mówiąc zarzuty propagowania można by postawić prędzej TVN bo zrobiono film i puszczali na antenie w celach komercyjnych.
Taki film powinien trafić tylko i wyłącznie do Prokuratury a nie publicznie dawać rozgłos takim ludziom i tej ideologii. To jest prawdziwy skandal.
W USA nigdy by to nie przeszło żeby z takich ludzi robić materiał w prywatnej stacji.
Jestem w szoku, toczka w toczkę mam takie samo zdanie, po prostu nie wierzę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podawałem i za 2017 i 2018, czytasz nieuważnie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wybierasz z wypowiedzi innych osób to co pasuje

ale skończmy te akademickie dyskusję, po 28 lutego będą zatwierdzone dane za styczeń i zobaczymy
 
S

serwor

Guest
Czekam kiedy będziesz podawał dane tygodniowe......normalnie czeka się do końca roku.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlatego pisałem że w myśl przepisów prawa, prywatne spotkanie w zamkniętym dla siebie gronie i zorganizowane w lesie nie może być miejscem publicznym.
Dlatego Ci panowie zostaną uniewinnieni.
A jeśli dziennikarz TVN przedostał się do tej grupy jaki infiltrator to powinien w pierwszej kolejności zawiadomić policję jeśli uważał że oni łamią prawo.
Tyle że celem tego materiału nie była próba egzekwowania prawa tylko nagłośnienie sprawy.
Telewizja i dziennikarze zasłaniają się tutaj immunitetem dziennikarskim i wolnością mediów.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Dlatego pisałem że w myśl przepisów prawa, prywatne spotkanie w zamkniętym dla siebie gronie i zorganizowane w lesie nie może być miejscem publicznym.
Jest tu coś czego nie rozumiem. Jeżeli jak Teksas twierdzi nie było to miejsce publiczne to dlaczego prokuratorzy bodaj z Gliwic tego nie wiedzą? Co oni (jak zwykł pisać Herbatniczek) w Tramwajach Warszawskich do czasu objęcia władzy przez PiS pracowali? Chyba od czasu ujawnienia tego zdarzenia można je było bodaj z dziesięć razy umorzyć. Prokuratorzy to nie debile jeśli to nie było miejsce publiczne nie będą tego pchać do sądu. Zatem co jest powodem tego że to postępowanie nadal trwa? Albo jaki z tego wniosek?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kiedyś mojego kumpla pokazali w TVN jak jechał jak pirat bo jego filmik z kamerki ktoś wrzucił na YouTube.
Wiesz co mu powiedział komendant policji w Krakowie?
Że mógłby odpuścić temat i dać tylko mandat ale sprawa jest medialna dlatego będzie to szło przez Sąd.
Tu masz podobnie.
Gdyby nie TVN o sprawę by umorzono ale teraz zrobią z tego wydarzenie roku więc i Sad musi być.
A Sad co może zrobić?
Dojdzie do ugody bo szkodliwość czynu niska. Więc zaproponuje takie rozeiazanie:
Przyznanie się i poddanie karze a ja Wam dam wyrok prac społecznych.
Wilk syty (TVN) i owca cała (sprawcy).
Tak to będzie wyglądało, szkoda tylko mi tych prokuratorów i sędziów którzy muszą w tym teatrze brać udział
Tak naprawdę to śmieszne bo im grozi art 256 paragraf 1 a za to najczęściej jest tylko Grzywna
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Przyznanie się i poddanie karze a ja Wam dam wyrok prac społecznych
No to jest już bardziej możliwe. Ale w tym przypadku jako...rzekomy prawnik Musisz się zdecydować. A zatem albo zostaną uniewinnieni
bo miejsce zdarzenia nie było miejscem publicznym(co sam zresztą Twierdziłeś) ciekawe czy to nie będzie na podstawie art 17par 1 pkt 2 kpk. Albo przyznają się i dostaną wyrok w zawieszeniu(co ciekawe jeśli się nie przyznają ...też dostaną w zawieszeniu...za hejlowanie podobnie jak za wybijanie szyb zwykle do więzienia się nie trafia ) ale to oznacza że zdarzenie miało miejsce w miejscu publicznym jak twierdziłem ja. A zatem powraca pytanie: Czy to było miejsce publiczne?
 
S

serwor

Guest
kszyrztofff napisał:
A zatem powraca pytanie: Czy to było miejsce publiczne?
Oczywiscie że nie było.
Prokuratora wnosi o uznanie go za publiczne bo gdzies tam w pobliżu jest publiczna szosa. Próbują na siłę.
Ale mają duży z tym kłopot, dlatego jest projekt zmiany ustawy. Ten projekt to w zasadzie tylko wykreslenie słowa miejsce publiczne.

I wtedy prokurator będzie mógł karac za to że masz w domu portret Lenina, Stalina, Hitlera, Che Guevary itd. TVN otworzyło puszkę Pandory. Jeszcze będą tego załować.
Zawsze prokurator będzie mógł twierdzić że można wejść do do mu bo było prawdopodobienstwo posiadania zabronionych zdjęć, dokumentów itd.



Dzieki TVN będziemy mieli państwo policyjne.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Panowie żeby mówić o tym że ktoś coś propagował w miejscu publicznym to prawnie muszą być spełnione oba warunki:
- miejsce propagowania musi być miejscem publicznym zdefiniowanym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
- spotkanie propagujące musi mieć charakter spotkania publicznego.

Patrząc na konkretnie tą sprawę nie są spełnione oba warunki.
Ani miejsce (las i brak postronnych ludzi) ani samo spotkanie nie miało charakteru publicznego zachęcania do poparcia ideologii nazistowskiej.
Jest to sprawa z góry przegrana a prokuratura się tym zajęła tylko pod naciskiem mediów.
Efekt będzie taki ze będą musieli umorzyć postępowanie a nawet jeśli pod naciskiem mediów te zarzuty będą postawione to Sąd nie będzie miał wyboru i ich uniewinni.
Tak to MUSI wyglądać w państwie prawa bo tam żadnego przedtepstwa nie było.
Nawet sam TVN wiedział doskonale o tym bo gdyby było inaczej to sprawę musieliby natychmiast przekazać policji.
A nie zrobili tego bo wiedzieli że tam nie doszło do złamania polskiego prawa.
Cała ta sprawa ma charakter tylko i wyłącznie polityczny i propagandowy.

Teraz PiS chce zmienić prawo że nawet w zaciszu domowym nie będzie można być wyznawca ideologii nazistowskiej co jest prawnym bublem bo przecież godzi w podstawową wolność poglądów.
Każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i jeśli są to tylko poglądy i nie robi nikomu nic złego to na prawo sobie takie poglądy wyznawać.
To nam gwarantuje konstytucja.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Efekt będzie taki ze będą musieli umorzyć postępowanie a nawet jeśli pod naciskiem mediów te zarzuty będą postawione to Sąd nie będzie miał wyboru i ich uniewinni.
Co Teksasowi mówi nazwisko "Milewski"? "Sędzia Milewski" gdyby Teksas nie pamiętał. Zatem z czego wynika pewność że zostaną uniewinnieni? Co prawda moja teoria jest trochę naciągana ale nie oszukujmy się Twoja też Powtórzę wiec pytanie: Skąd pewność że zostaną uniewinnieni? Moim zdaniem to za mała sprawa aby ryzykować w niej przekręty ale jeśli wywarło się nacisk na prokuratorów
to przecież oni tylko wrażenie debili robią a tak naprawdę to wiedzą że sprawa może się w Sądzie "wyłożyć". Jaki więc z tego wynika wniosek? Czy wywarli nacisk na prokuraturę nie mając pewności że wygrają w sądzie?
 
S

serwor

Guest
kszyrztofff napisał:
No to jest już bardziej możliwe. Ale w tym przypadku jako...rzekomy prawnik Musisz się zdecydować. A zatem albo zostaną uniewinnieni bo miejsce zdarzenia nie było miejscem publicznym(co sam zresztą Twierdziłeś) ciekawe czy to nie będzie na podstawie art 17par 1 pkt 2 kpk. Albo przyznają się i dostaną wyrok w zawieszeniu(co ciekawe jeśli się nie przyznają ...też dostaną w zawieszeniu...za hejlowanie podobnie jak za wybijanie szyb zwykle do więzienia się nie trafia ) ale to oznacza że zdarzenie miało miejsce w miejscu publicznym jak twierdziłem ja. A zatem powraca pytanie: Czy to było miejsce publiczne
Jaki prymitywny sposób myślenia, Białe albo czarne.
To nie było miejsce publiczne ale pewnie zostaną ukarani jakąś symboliczną karą, na przykład ograniczeniem wolność na pół roku.
To znaczy że przez pól roku będą musieli pracować gdzieś spolecznie przez kilkadziesiąt godzin miesięcznie.
Kara będzie tak niska aby nie opłacilo im się odwoływać.
W Polsce nie zawsze ważne jest czy to było zgodne z prawem tylko ma być tak jak chcą ci co rządzą.
Posłanka Sawicka na oczach kamer brała łapówkę ale okazałą się niewinna.
Ale to nie tylko jest tak w Polsce, w Irlandi premier wziął łapówkę, sprawa została nagłosniona, była sprawa sądowa i wynik?
Pan premier łapówkę wziął ale się nie wywiązał z obietnic...... więc jest niewinny.

A co do faszystów, nikt w Polsce nie jest zainteresowany oprócz TVN aby nie było kary.
Jakby nie zostali ukarani to żydzi z TVN i inni zaraz by rozpoczeli nagonkę na Polskę że u nas faszyzm jest legalny i rząd to popiera.
W końcu po coś ten program został zrobiony, w jakimś celu.

Bo chyba nie po to aby pokazać faszyzm w Polsce. Bo jaki to faszyzm? W prywatnej imprezie brało udział 8 osób z tego 2 osoby to ludzie z TVN.

Można powiedzieć że 25% faszystów w Polsce to pracownicy TVN ! Na dodatek impreza została zorganizowana dla panienki z TVN.

Pani redaktor zresztą bardzo ładna, mówiła że jest zafastynowana Hitlerem więc nowi znajomi aby się popisać przed laską zrobili imprezkę.
Może ktoś miał nadzieję że podniecona panienka będzie łatwiejsza? Niestety okazała się konfidentką.

Ale kara musi być aby żydzi na całym świecie nie zaczeli oskarżać Polskę o faszyzm. Dość mamy i tak z nimi problemów. Kara minimalna ale grożnie brzmiąca, ograniczenie wolności, praktycznie praca społeczna.
 
Do góry