Rodzeństwo, wyprowadzka...

fluulianna

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kraków
Cześć, jestem nowa na forum.
Mam jedną sprawę, którą chciałabym się z Wami podzielić.
Nie dogaduję się z młodszym rodzeństwem, roznica wieku 9 lat, wiec spora...
Przez klotnie z mlodszym rodzenstwem, bardzo duzo kłócę się z rodzicami.
Po prostu moje jakiekolwiek relacje w domu siadają. No z Mamą jeszcze nawet jest ok.
Ale chcę od tego sobie już odpocząć, bo jest mi strasznie ciężko.
Dodam, że popadłam ostatnio w depresję, która jest spowodowana moją agorafobią i fobią społeczną..
Chodzę regularnie do psychologa, mam prowadzoną psychoterapię.
Postanowiłam, że ucieknę z domu, na jakiś czas, żeby odpocząć od ciągłych kłótni i awantur, bo już nie mam na to siły.
(kompletnie siadam psychicznie, nie wiem co dalej będzię, boje sie, że jeszcze coś zrobie temu dziecku niechcacy..)
Moja młodsza siostra jest uzależniona (myślę, że mogę to już nazwać uzależnieniem) od bajek. Cały dzień siedzi i je oglada,
wprowadzajac tym samym nerwowość. No ale przejde do sedna sprawy.
Podjęłam decyzje, że wyprowadzę się na jakiś czas, może 2-3 dni do Cioci i Wujka, którzy mieszkają niedaleko.
Będę tam miała cisze, spokój, możliwości do nauki. Będę mogła dojść do siebie.
Co o tym sądzicie, to dobry pomysł?
Macie jakieś propozycje, co mogę zrobić aby załagodzić sytuacje w domu?
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Nie wiem ile macie lat, ale ja z moim bratem mamy 7 lat różnicy, on ma teraz 19 i dopiero od jakiegoś roku w miarę się dogadujemy, chociaż i tak często są kłótnie.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
No to będziesz chyba musiała nauczyć się cierpliwości. Twoja siostra jest w takim wieku że pewnie jescze nie rozumie wielu rzeczy tak jak Ty. Oczywiście nie można jej na wszystko pozwalać ale chyba musisz być trochę bardziej wyrozumiała. Co do ucieczki z domu to uciekanie od problemów nic Ci nie da. Musisz stawic im czoło. Tylko wtedy jesteś w stanie je pokonać:)
 

fluulianna

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kraków
No to będziesz chyba musiała nauczyć się cierpliwości. Twoja siostra jest w takim wieku że pewnie jescze nie rozumie wielu rzeczy tak jak Ty. Oczywiście nie można jej na wszystko pozwalać ale chyba musisz być trochę bardziej wyrozumiała. Co do ucieczki z domu to uciekanie od problemów nic Ci nie da. Musisz stawic im czoło. Tylko wtedy jesteś w stanie je pokonać :)
jestem BARDZO cierpliwa, uwierz... :cfaniak:
aczkolwiek ona nie jest juz takim glupim dzieckiem, ktore nic nie rozumie. bardzo brakuje jej dyscypliny. rodzice strasznie ja rozpuszczaja, mysli, ze moze wszystkim i wszystkimi rządzić. Jak próbuje to wytlumaczyc rodzicom, to slysze to co od Ciebie. Macie wszyscy duzo racji, ale mysle, ze przesadne rozpuszczanie dziecka i pozwalanie mu na wszystko (bardzo dobrze umie kłamać i robi to ciągle), nie jest dobre.
A jesli chodzi o ucieczke, to uzgodnilam to wlasnie z rodzicami i sie zgadzili, zebym sie przeprowadzila na kilka dni. : ) :klaszcz:
 
Do góry