Religijny reggae rock- co o nim sądzicie

Status
Zamknięty.

Widzę mrok

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witajcie,
potrzebna mi pomoc w temacie, który wybrałam sobie na pracę magisterską, badania już w trakcie.
Chodzi o zjawisko religijnego reggae- rocka o ile można uznać taką nazwę, na podstawie zespołu grającego własnie taką muzykę.
Kapela nazywa się Miasto- zespół powstał w 1997 roku w Bydgoszczy- niezaznajomionych zapraszam na ich oficjalną stronę internetową www.zespolmiasto.art.pl
Chętnie wysłucham wszelkich komentarzy. :papa:
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
To może ja zacznę.

O tego typu eksperymentach już słyszałem. Gdzieś, kiedyś w tv pokazywali zespół, który gra sam rock o tematyce religijnej. Uważam, że jeśli ktoś lubi takie klimaty to jest to dla niego. Osobiście nie lubię jak w muzyce śpiewa się cały czas o Bogu, miłości do niego itd. Dlatego też do mnie by to nie trafiło. Aczkolwiek jakbym przypadkiem gdzieś usłyszał takie piosenki to nie zacząłbym głośno mówić, że są do d**y itd, bo tak nie jest ;)
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Sugerujesz, że sama tematyka może ludzi odstraszyć?
Co to za pytanie ?- retoryczne?
Zespoły monotematyczne są po prostu nudne, bo czym mogą zaskoczyć na kolejnej płycie.
Mi bardziej podoba sie podejście LAO CHE na każdej płycie o czym innym, albo Izraela CZY Vavamuffin czy Habakuk, gdzie jest tematyka religijna obok innej, bo przecież nie samym Bogiem człowiek żyje ;)
Mnie osobiście nuży nowa mocno chrześcijańska Armia czy 2Tm 2,3 właśnie ze względu na monotematyczność mimo, że muzycznie są świetni.
Ale, że by nie tylko narzekać - bardzo mi się podoba "religijny odlot" naszego współczesnego reggae - jest to jeden z najjaśniejszych i najbardziej pozytywnych trendów w świecie idei młodych ludzi. przyznam , że zaskoczył mnie ten trend - ale bardzo pozytywnie :)
 

Widzę mrok

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Reggae w samym swoim założeniu porusza tematykę religijną.
Wywodzi się z religii więc dziwne by było gdyby tę tematykę polskie reggae omijało.
A co sądzicie o zespole Miasto.
Po przesłuchaniu kilkunastu utworów nie powiedziałabym że są monotematyczni...


Reggae w samym swoim założeniu porusza tematykę religijną.
Wywodzi się z religii więc dziwne by było gdyby tę tematykę polskie reggae omijało.
A co sądzicie o zespole Miasto.
Po przesłuchaniu kilkunastu utworów nie powiedziałabym że są monotematyczni...
 

dLn

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Szczecin
Cześć.

Miałem niedawno na religii temat "Co by było, gdyby Jezus przyszedł w glanach...". Adam the ksiądz mówił nam o tym, że powstaje co raz więcej zespołów, stowarzyszeń próbujących przemówić do każdego "typu" człowieka.

Np. zespoły rockowe mogą przyciągnąć subkulturę słuchającą tej muzyki, chrześcijański rap może zaciekawić hip hopowców. Może, ale nie musi!

Puszczał nam również jakąś piosenkę rockową o tematyce religijnej, ale niestety nie znam tytułu. Mogę się dowiedzieć jeżeli ktoś by chciał ;)
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
Cześć.

Miałem niedawno na religii temat "Co by było, gdyby Jezus przyszedł w glanach...". Adam the ksiądz mówił nam o tym, że powstaje co raz więcej zespołów, stowarzyszeń próbujących przemówić do każdego "typu" człowieka.

Np. zespoły rockowe mogą przyciągnąć subkulturę słuchającą tej muzyki, chrześcijański rap może zaciekawić hip hopowców. Może, ale nie musi!

Zgadzam się z tym co napisała dLn (zaciekawienie, zainteresowanie i szukanie wspólnego "złotego" środka między różnymi subkulturami), ale muszę dodać że TE zespoły ("reggae+rock+Bóg") tworzą także po to aby wyrazić samych siebie (tzn. swoje własne odczucia, swój styl i światopogląd). Ja mogę spokojnie powiedzieć, że to moje klimaty!
 
Status
Zamknięty.
Do góry