Ręcznie malowane obudowy?

dolce79

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Zmieniam kompa i chce miec na biurku ręcznie malowaną aerografem budkę.
Wcześniej tylko Cooler Master CSX Stackery były, które kosztują 4000zł.

Znalazłem wreszcie cos w "normalnej" cenie - http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=24090

Pytanie teraz do ludzi, czy ktoś sie na żywo kiedykolwiek spotkał z takimi obudowami?
Czy rzeczywiście tak ładnie wyglądają jak to ludziska chociazby na bit-tech.net opisują?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Już lepiej poszukać ładnej obudowy z ładnym frontem zdolnego kolegę-graficiarza zlecić mu robótkę i za 100+obudowa pewnie by ci zrobił coś ładnego.
 

Millaisa

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Szukam jakiejś fajnej obudowy.
Chciałabym żeby była kolorowa i miła dla oka, bo niestety będzie widoczna w moim pokoju.
Ręcznie malowane, po cenach jakich piszecie, nie wchodzą w grę... :(
Polecicie coś ładnego, może nawet "babskiego" choć pliz tylko nie różówe...
 

IBOX_MAN

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ręcznie malowane?
Ciekawe, szkoda, że link nie działa.
Czy ktoś widział?
 
M

Marusha

Guest
Ręcznie malowane obudowy widziałam tylko w internecie! Gdybym sama zmieniała obudowę to też nie wywalałabym 900 zł! To kosmiczna kwota! A przecież nikt z nas nie lubi wywalać ty;e kasy na design! Może ja dobry poczatek wybierz jakieś fajne naklejki! Wydaje mi się, że na stronie http://ibox.pl/ znajdziesz coś fajnego! Można sobie zaplanować zakupy bez wychodzenia z domu!
Szukam jakiejś fajnej obudowy.
Chciałabym żeby była kolorowa i miła dla oka, bo niestety będzie widoczna w moim pokoju.
Ręcznie malowane, po cenach jakich piszecie, nie wchodzą w grę... :(
Polecicie coś ładnego, może nawet "babskiego" choć pliz tylko nie różówe...
 

Millaisa

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Marusha dzięki za link :)

Fajną mają tam taka jedną w kwiatki :)
Normalnie chyba ją kupię :)
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
No już lepiej sobie kupić naklejkę, niż tyle kasy wydawać, zwłaszcza że weszłam na tą stronę (mi link działa) i nic imponującego tam nie ma. Lepiej posiedź nad szablonem, kup puchę i zrób sobie sam jakiś wzór, przynajmniej będziesz miał satysfakcję i grosze cię to będzie kosztować.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Oh tyle pieniędzy za obudowę to chyba lekka przesada! W życiu bym tyle nie dała, bo wystarczy dołożyć jakieś 500 zł i już kupimy za tę cenę całkiem niezłego laptopa. Masakra, po co wydawać pieniądze w błoto. Tracer ma fajne obudowy, kolorowe, kosmiczne, te bardziej wymyślne i te bardziej zwykłe i to w zdecydowanie niższej cenie! :)
 

Millaisa

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
My z moim mężczyzna lubimy kolor pomarańczowy :)
Ja wypatrzyłam taką:
IBOX_obudowa_art_3.jpg

on taką:
__b_OBUIBOAXT0197_1.jpg


Kompa kupuje do siebie do domu, więc jeszcze się zastanowię, którą.
Obudowy są tanie, do tego dokupie sobie zasilacz jaki chcę :) i będzie hulać.
 

wiśnia9000

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
W sumie fajnie to wygląda ale cena jest kosmiczna jak by mi bardzo zależało na tym, by mieć malowana obudowę to chyba zrobiłabym to sama- serio. Na pewno wyszłoby to taniej i bardziej fantazyjnie( na imprezie- a to obudowa, którą pomalowałam własnoręcznie). A tak serio- nie lepiej pomyśleć o jakiś naklejkach?
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
W sumie fajnie to wygląda ale cena jest kosmiczna jak by mi bardzo zależało na tym, by mieć malowana obudowę to chyba zrobiłabym to sama- serio. Na pewno wyszłoby to taniej i bardziej fantazyjnie( na imprezie- a to obudowa, którą pomalowałam własnoręcznie). A tak serio- nie lepiej pomyśleć o jakiś naklejkach?


No własnie. Też sądzę, że lepiej jest pomyśleć o jakichś naklejkach. Wychodzi o wiele taniej, a poza tym przeciez nie do końca życia będzie sie używało komputera stacjonarnego...
A na laptopa mozna znaleźć wiele fajnych graficznych motywów, jak ten np.: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2477536
Koszt to 30-40zł bodajże, a nie 900 :/
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Millaisa czadowa ta obudowa w pomarańczowe kwiatki :) Straaaaaaaaaaasznie mi się podoba, chociaż ja z komputera stacjonarnego nie korzystam (no może w pracy, ale jego tuningować obudowami raczej nie mogę). Więc podoba mi się równiez pomysł naklejek na laptopy, był już tutaj cały temat ich dotyczący i moim zdaniem Tracer przoduje w kwestii fajnych naklejek na komputer :D
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Co będzie do tej obudowy wsadzane? Od razu prostuję, obudowy I-Boxa mają bezndziejny termoobieg, badziewne blachy, w wielu miejscach ostro zakończone, blachy się mocno uginają bo są strasznie cienkie i przenoszę drgania z dysku twardego. Bierz coś z Anteca, LianLI lub CoolerMastera z oknem, weź modularny zasilacz, fajne chodzenie na CPU, dodaj ledowe wentyle, będzie ładniej.
 

IBOX_MAN

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
ginder - ile komputeró złożyłeś z obudową iBOX?

Sam zwracałeś komuś uwagę na tym forum, żeby nie budował swojej opini po dwóch przypadkach, więc mam nadzieję, że sam tej zasady się trzymasz.

Co do obudów to opinie są różne, niektórzy wolą wydać więcej na środek kompa kupując tańszą obudowę, a do takich właśnie należy iBOX.
Zresztą polecam wątek o obudowach np. obudowy ATX
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
SHITBOX_MAN (skoro przekręcasz mój nick, to chyba nie obrazisz się jak przekręcę Twój?), a Ty ile komputerów złożyłeś z obudowami szanowanych producentów, chociażby CoolerMaster. Podałem tą markę gdyż obudowy od niej z serii Elite kosztują ok. 150zł, czyli podobnie do waszych i-boxów.

Takie opinie mogą wychodzić jedynie z ust osób, które nie interesują sie komputerami, ponieważ każdy nieco zorientowany w temacie przy kupnie obudowy patrzy na jej jakość, wykonanie, zapewniany przez nią termoobieg, możliwości rozbudowy, a nie na wygląd.

Takie ideologie możecie narzucać jedynie osobom, które nie mają bladego pojęcia o sprzęcie, bo reszta Was wyśmieje.
 

IBOX_MAN

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
grider racja, przekręciłem Twój nick.
Przepraszam, zrobiłem to niechcący.
Komputerów z obudową, o której piszesz nie składałem, dlatego nie wypowiadam się na jej temat BO JEJ NIE ZNAM. Ciężko wypowiadać się na temat sprzętu, którego się nie zna osobiście a tylko np. poczyta w Internecie a wielu tak robi, uznając się za znawcę - przypadkiem nie odbieraj tego do Siebie, nie piszę o Tobie.

Zapytałem o ilość złożonych komputerów, bo byłem zwyczajnie ciekaw z jaką osoba mam do czynienia, czy jak piszesz sam z osobą, która "nie ma bladego pojęcia o sprzęcie" czy osobą, która się zna.

Taka ideologa, o której piszesz, że jest śmieszna dość często pojawia się w sklepach komputerowych, gdzie ludzie przychodzą i z gotowym zestawem komputerowym i proszą po prostu o "tanią obudowę". W tym momencie jest to pole do popisu dla sprzedawcy. Podobnie jest z osobami , które przychodząc od sklepu proszą o złożenie komputera - tu również pole dla sprzedawcy, a wiadomo są różni.

Mówisz, że każdy kto się choć trochę zna wyśmieje taką ideologię - wielu ludzi oprócz tego, że się zna musi jeszcze patrzeć na koszty złożenia komputera. Jeśli ma dwie obudowy w takiej samej cenie, zapewne zapyta czym się różnią, choć nie zawsze. Często widzę w sklepie sytuację, kiedy człowiek wybiera taką jaka mu się podoba, bądź wydaje, wizualnie, bardziej funkcjonalna.
Może Ty masz inne doświadczenia, nie przeczę temu, ja wypowiadam się o tym co widzę osobiście.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Akurat obudowa jest elementem, którego się zazwyczaj nie wymienia przez długie lata, więc lepiej zainwestować w porządną. Dobry termoobieg, solidne wykonanie i ergonomia to argumenty za tym, żeby jednak dołożyć te 200zł do dobrej obudowy, nawet kosztem bebechów komputera, które tracą bardzo szybko na wartości.

IBOXy to budzetowy szmelc, nigdy nikomu bym nie doradził kupna takiej obudowy chyba, że ktoś składałby biurowego kompa za grosze.
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Sam osobiście nie miałem obudowy i-boxa, ale jeden znajomy miał i jakoś wielce zadowolony nie był: pozostawiała wiele do życzenia w kwestii jakości blach użytych do jej produkcji, były cienkie, przenosiły drgania generowane przez pracę dysku twardego, wewnątrz pełno ostrych krawędzi.

Osoby które nie siedzą w temacie nie wiedzą jak ważnym elementem i jak duże znaczenie ma obudowa i to właśnie dlatego proszą o możliwie najtańszą obudowę, są to osoby, które w strachu przed uszkodzeniem komputera nie czyszczą go wewnątrz bojąc się uszkodzenie czegokolwiek. Osoba obcująca na co dzień ze sprzętem nie przekona się raczej do Waszej oferty.

Nie składałeś ani jednego komputera z obudowami porządnych mark, typu CoolerMaster czy Antec więc nie masz porównania do lepszych produktów i dlatego twierdzisz że i-boxy są dobre?


Moim zdaniem całą Waszą działalność doskonale podsumowuje ten artykuł: http://www.techfanatyk.net/falszpl-czyli-fakeopinie-sposobem-na-biznes/
 
M

Marusha

Guest
A ja bardzo chciałabym ręcznie malowaną obudowę uważam że są bardzo piękne i miło się siedzi i pracuje przy fajnym biurki! Poza tym wyróżniają mnie i sprawiają, że jestem indywidualna ;) a jeżeli przy okazji są niedrogie, to jeszcze lepiej! :D
 
Do góry