Reanimacja MP4 - Prośba o pomoc

tomdur

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
DSCF0076a.JPG

Witam wszystkich.

Moja córka za ciężko uzbierane oszczędności kupiła na Allegro odtwarzacz MP4 o pojemności pamięci 1024 MB. Służył jej bez zarzutu przez rok. Niestety ostatnio podłączyła go do komputera prze USB i słuchała muzyki przez głośniki komputerowe. Nagle coś się zawiesiło w odtwarzaczu, odłączyła go od komputera, uruchomiła ponownie system ale odtwarzacz już nie chciał się uruchomić zachowywał się jak „trup” podłączyliśmy go do drugiego komputera i komputer go wykrył jako nowe urządzenie USB, (chociaż odtwarzacz nadal zachowywał się jak „trup”), ale nie potrafił zainstalować sterowników, system informował że urządzenie jest zainstalowane niepoprawnie. Obecnie po podłączeniu do USB komputer już go nie wykrywa, po prostu nie dzieje się nic.

Jeśli mógłby mi ktoś pomóc w reanimacji odtwarzacza to byłbym bardzo wdzięczny. Proszę tylko o jakiś w miarę możliwości przystępny opis (najlepiej krok po kroku), ponieważ nie jestem za bardzo oblatany w tych sprawach a w moim środowisku nie znam nikogo, kto mógłby mi pomóc.

Zdjęcie płyty głównej z opisanymi podzespołami znajduje się w załączniku

Odtwarzacz jest podobny do tego:
http://www.sklep.bdsystems.pl/product_info...products_id=220
tyle że srebrny

Poniżej podam symbole zamieszczone na układach płyty głównej, może to coś pomoże.

Kość pamięci
SAMSUNG 543
K9W8G08U1M
PCB0
WAI725P2

Chipset
AMP2085
E8006AB C9F

Symbol płyty głównej
MP680-CL-V9

Są jeszcze dwa układy, ale nie wiem co to jest
MS6RD
L4666


PHILIPS
TEA5767
02
TPG05392



Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

tomdur@tlen.pl
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Najprawdopodobniej zepsuta jest pamięć i nic z tym nie da się zrobić. Jedynie pójść z reklamacją. Ale możliwe że nie mam racji.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Tomek_1964 z tym to raczje napisz na forum www.elektroda.pl, a z tego co piszesz to wynika jakby coś z oprogramowaniem na otwarzaczu było nie tak i pewnie trzeba by je wgrać tam od nowa ale jak to zrobić to juz nie wiem.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
z tego co sie orientuje ten odtwazacz nie jest najlepszej jakosci. Kolezanka ma i zeby przeskoczyc z folderu do folderu musi czekac w nieskączonosc. Najprawdopodobniej soft bo komp wykrywa.
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
@Tomek_1964 - Jeżeli to była jakaś chińska podróba "z pamięciami samsung", oem, czy coś innego to lepiej tą usterkę traktować jako nauczkę, aby nie kupować takiego syfu. Takie nawet powiedzenie, że biednego nie stać na zakup byle czego... Jeżeli chcesz pomocy to zgłoś się na forum mp3store: http://forum.mp3store.pl/ tam ludzie powinni doradzić.


A tak na pszyszłość, do wszystkich:

Wszystko to co jest sygnowane jako "Odtwarzacz mp4" to chiński syf.

Odtwarzaczami MP4 przyjęło się nazywać odtwarzacze dostępne na aukcjach internetowych za małe pieniądze. MP4 wzięło się od skrócenia nazwy MPEG-4, czyli nazwy formatu video. Jednak jest to błędne nazewnictwo wprowadzone aby poprawić sprzedaż. Format MP4 obsługiwany jest prawie wyłącznie poprzez odtwarzacze Apple iPod.
Najczęściej kupując odtwarzacz MP4 kupuje się playera obsługującego formaty MTV lub AMV Odtwarzacz wymaga przekonwertowania filmu do tych formatów. Oferują one niską jakość obrazu. Dlatego dobrze zwracać uwagę czy odtwarzacz obsługuje format taki jak MPEG-4, Xvid.
http://www.mp3fan.pl/modules.php?name=News...cle&sid=851

A warto poczytać...
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
Nie nazywaj mp4 tylko lepiej już odtwarzacz multimedialny, a najlepiej odtwarzacz mp3, tyle, że dobry i z obsługą wideo, czy obrazów... Pisząc mp4 wyrażasz się jakby chodziło o jakąś podróbę, a dobra mp4 to dziwnie brzmi ;]


A ja niedługo stanę się posiadaczem SanDisk'a Sansa E250.
 
Do góry