realne prawdopodobieństwo ciąży w fazie płodnej

a_m_amelia

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole
Witam, chciałabym zapytać o prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas dni płodnych, bez jakiegokolwiek zabiezpieczenia. Czytałam wiele nt temat, ale na różnych stronach znajduję różne informacje. Na jakiejś stronie medycznej wyczytałam, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w dni płodne wynosi 40%. Dlaczego tak jest i czy ta inf. jest prawdziwa? Mogą się zdarzyć, co prawda cykle bezowulacyjne, albo chore plemniki. Wiele par stara się o dziecko kilka miesięcy. Więc jakie jest realne prawdopodobieństwo zajścia w ciązę w fazie płodnej, lub koło fazy płodnej, gdyż cykl mam nieregularny? Proszę o odp.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
wydaje mi się, że prawdopodobieństwo jest spore. tym bardziej u młodych, zdrowych kobiet, ale oczywiście nieregularne cykle, mogą bardzo na to wpłynąć. jeśli nie planujesz na razie dziecka, pomyśl o antykoncepcji, a jeśli obawiasz się, że mogłaś "wpaść" zrób test (oczywiście jeśli minęło trochę czasu od ewentualnego zapłodnienia)
 

a_m_amelia

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole
Właśnie obawiam się ciąży, tym bardziej, że pobolewały mnie ostatnio sutki, a nigdy wcześniej takiego bólu nie doświadczyłam, chcę zrobić test, ale w dniu spodziewanej miesiączki, która nastąpić powinna 17. stycznia. W sumie cieszyłabym się z ciąży, więc czekam z niecierpliwością na 17. i zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo ciąży przeszukując różne fora i strony internetowe, dziękuję za odpowiedź.;*
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
"Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po jednym stosunku?
odpowiada prof. Zbigniew Lew-Starowicz

Jeżeli stosunek odbędzie się w okresie płodnym kobiety - prawie stuprocentowe
Błona dziewicza nie stanowi żadnej gwarancji. W ciążę zachodzą te dziewczyny, które są akurat wtedy płodne. Płodnych dni jest w cyklu miesięcznym dziewięć - bez względu na długość tego cyklu. Więc jeżeli kochamy się raz w miesiącu, to prawdopodobieństwo trafienia na dzień płodny wynosi 10 procent. Gdy kobieta zna dobrze swój cykl, wie mniej więcej, kiedy jest płodna.

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej. "
 

a_m_amelia

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole
Witam, mam do Was kolejne pytanie i proszę o pomoc. Kochałam się z moim facetem jak już pisałam w dni płodne bez zabezpieczenia, ostatni okres miałam 19. grudnia, faza płodna wypadła mi jakoś od 28 gr. kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia 25, 27, 1, 7, 8, a potem w dni spodziewanego okresu, a nawet przed nimi. Nie wiem jak to możliwe, ale zrobiłam dwa testy ciążowe, jeden 16, drugi 20 stycznia, oba wyszły negatywne. Okres spóźnia mi się co prawda niewiele, ale czy jest możliwość, żeby testy się myliły, mam teraz trochę stresujące dni związane z sesją? I czy mogło dojść do zapłodnienia w terminie w którym powinnam dostać okres, a go nie dostałam. Dodam, ze cieszyłabym się z dzidzi :).
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
do zapłodnienia mogłoby dojść, a co do testów- był niedawno na forum przypadek dziewczyny, która zrobiła 2 testy wyniki były negatywne, forumowiczki mówiły, że na pewno nie jest w ciąży a potem okazało się, że jednak jest. więc, może wybierz się do lekarza.
 

kwasia86

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
NY
na Twoim miejscu wybralabym sie do lekarza...mnie osobiscie zaden test nie wyszedl a zrobilam ich chyba z 4 w roznych okresach czasu. Najpierw w 5 tygodniu ciazy pozniej w 6. Kolejne dwa w 11 tygodniu i w 12 dla potwierdzenia a i tak wyszedl negatywny (co prawda przy ostatnim tescie byla druga kreseczka ale baaardzo blada gdzie wydaje mi sie ze w 12 tygodniu powinna byc juz gruba czerwona krecha) a teraz jestem w 4 miesiacu ciazy i wszystko jest w jak najlepszym porzadku z dzidzia...na dodatek mialam dwa krwawienia w dniu spodziewanej @ ktore wygladaly jak okres i nawet trway tyle samo dlatego przez dwa miesiace nie sadzilam ze jestem w ciazy test negatywny, okres...dzidzia poprostu bardzo sprytnie sie chowala :) dopiero na usg sie pokazala mamusi :) dlatego ja testom nie wierze bo sama jestem przykladem ze oszukuja jak sie tylko da :D dlatego radze wybrac sie do lekarza :)
 

a_m_amelia

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole
dziękuję dziewczynki bardzo za odpowiedzi, udam się w najbliższej przyszłości do lekarza, czyt. po zakończeniu sesji;) ;*
 

kingaaak

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :)
Ostatni okres miałam normalnie, tak jak powinien być. Dzień po jego zakończeniu gorzej się czułam - podwyższona temepratura - to był chyba początek anginy, w każdym bądź razie bolało mnie gardło. Odczuwałam też dyskomfort w nadbrzuszu takie uczucie jaki wywołuje stres. No ale utrzymuje mi się to od tygodnia.
Biorę tabletki antykoncpecyjne (ale biorę też dostinex na hiperprolaktynemie), zdarzalo nam się to robić bez gumki. Czy jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy?
Jesli pojde do lekarza to czy on na miejscu jest w stanie stwierdzic czy jestem w ciazy czy nie, bez odsyłania mnie na jakieś badania krwi itd?
 
T

theme: scene

Guest
w moim przypadku bylo tak: planowalismy dziecko wiec odstawilam zabezpieczenie. pierwsze podejscie i zarazem ostatnie: do zblizenia doszlo w dni plodne - na 99% byla to owulacja. bezproblemowo zaszlam w ciaze. choc lekarz mowil, ze moge miec problemy. a tu chwila staran i ciaza :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zawsze możemy tez spróbować ze środkami farmakologicznymi i zeby zwiększyć szanse jesli chodzi o zajscie w ciąze to polecam żel Pre Seed. Stosuję się go do 15 minut przed stosunkiem, daje dużo przyjemności i odpowiednie nawilżenie.
 
Do góry