Rasta

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
@DREDka: właśnie miałem o tym pisać ale stwierdziłem, że nie chcę mi się delikatnie nie chcę.
Generalnie zacząłem czynić kroki aby zostać rasta, gdy zapoznałem się z tą ideologią i stwierdziłem, że są dla mnie odpowiednie. Wpierw słuchałem muzyki, o wąskich horyzontach, zaledwie kilka zespołów, obserwowałem innych, czytałem, ale w końcu zaczęło być mi mało. Gdy trafiłem na środowisko plastikowych ksero lasek i tępych zadresionych bliźniąt stwierdziłem, że muszę zostać oryginalny... I jak to w piosence Gracjana Roztockiego mam teraz "...swój styl... na na na na..." To oczywiście żarty, ale teraz mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że doRastam wśród ideałów, mądrości i nie zatracam sfery sacrum...
Jak już wspomniałem, a może i nie, nie nazywam się wielkim Rastafarianinem. Rasta, którym się określam traktuję jako subkulturę. Nazywam się tak bo Trzy Kolory rządzą moją duszą, nie piję, nie palę, nie jaram, nie ćpam, wiem co to wolność, daleko mi do dzisiejszego świata, żyję w swoich ideałach, jak DSL prawi "jak dzieciak" i nie marzę aby mieć opasłe CV, zarabiać więcej niż potrzebuję bądź też pracować tylko po to by zarabiać. Wiem czym jest babilon i chcę go unikać...
Bardziej rozpisać tego nie mogłem bo do cholery, jestem masakrycznie zmęczony i nie mam weny... Bless
 

ProLamka

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świdnica
Poczytałem troszkę w temacie stwierdzając że 75% z Was niema zielonego pojęcia o ''subkulturze'' rasta. Nie mówię tutaj że jestem 100% rastamanem bo taki nie jestem, ale tak naprawdę to jest jedyny ''zbiór ludzi'' którzy traktują się równo. Starają się być tylko iwyłącznie
sobą, gdyż każdy z nich kieruje się głosem serca. Robią to na co mają ochotę nie krzywdząc w tym czasie osób 3. Ludzie którzy zachowują się jak rastamanie są o niebo bardziej przyjaźniej nastawieni. A czy palą trawę piją alkohol nazywają swojego Boga Jah to już zależy tylko od nich.

Pozdrawiam
 

mo4x

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ostatnio dwie osoby w mojej szkole ścięły dredy. Nareszcie wyglądają jak mężczyźni :)
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Ostatnio dwie osoby w mojej szkole ścięły dredy. Nareszcie wyglądają jak mężczyźni :)
A tam. Mój stosunek do rasta (a raczej jego "eksportowej wersji") już znacie, ale doszłam do wniosku, że dready u faceta są sexy :p Co do tego pana Nandora, o którym było pisane, to nie wiem co ma do powiedzenia, ale, wyjdę na damską seksistkę, jakby polscy posłowie tak wyglądali, to częściej oglądałabym obrady sejmu :sexy:
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Gdyby polscy posłowie tak wyglądali to Polska była by dużo lepszym państwem...

Ostatnio dwie osoby w mojej szkole ścięły dredy. Nareszcie wyglądają jak mężczyźni :)
Czy mi się wydaję czy do cywilizowanej dyskusji dołączyła kolejna istota o zatraconym poczuciu człowieczeństwa, która nie ma zamiaru nic pozytywnego wnieść?

ProLamka napisał:
Poczytałem troszkę w temacie stwierdzając że 75% z Was niema zielonego pojęcia o ''subkulturze'' rasta. Nie mówię tutaj że jestem 100% rastamanem bo taki nie jestem, ale tak naprawdę to jest jedyny ''zbiór ludzi'' którzy traktują się równo. Starają się być tylko iwyłącznie
sobą, gdyż każdy z nich kieruje się głosem serca. Robią to na co mają ochotę nie krzywdząc w tym czasie osób 3. Ludzie którzy zachowują się jak rastamanie są o niebo bardziej przyjaźniej nastawieni. A czy palą trawę piją alkohol nazywają swojego Boga Jah to już zależy tylko od nich.

Pozdrawiam

Kogo i co masz na myśli? Czekam na konkretne przykłady :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ostatnio dwie osoby w mojej szkole ścięły dredy. Nareszcie wyglądają jak mężczyźni :)
wiesz, kiedyś facet co miał krótkie włosy, to za szczyla był brany, kwestia punktu widzenia :p

A tam. Mój stosunek do rasta (a raczej jego "eksportowej wersji") już znacie, ale doszłam do wniosku, że dready u faceta są sexy :p Co do tego pana Nandora, o którym było pisane, to nie wiem co ma do powiedzenia, ale, wyjdę na damską seksistkę, jakby polscy posłowie tak wyglądali, to częściej oglądałabym obrady sejmu :sexy:
nie wiem jak faceci, bo oni dla mnie wogóle sexowni nie są, ale jak raz przyjżałem się dziewczynie z dredami, to bardzo interesująco wyglądała :)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Ostatnio dwie osoby w mojej szkole ścięły dredy. Nareszcie wyglądają jak mężczyźni :)
A cóż takiego niemęskiego jest w dredach? Wkurza mnie takie gadanie , kiedyś zostałem nazwany "dziewczynką"(z uwagi na długie włosy) i to przez jakiegoś po:cenzura:a z włosami na żel :bag: który pewnie depiluje jajca i pachy <_<
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Moja koleżanka dobra z klasy ma dready już od ładnych paru latek i szczerze powiedziawszy genialnie wygląda i inaczej jej sobie nie wyobrażam ;) Chociaż fakt faktem nie każdej dziewczynie pasują. Tym co znam bynajmniej owszem.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Problem nie leży w dreadach tylko w społeczeństwie, które nie dojrzało do tolerowania ich...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Nie no ja mam lepszy hit, u mojej kumpeli w szkole NAUCZYCIELKA kolesiowi kilka dreadów ścięła. Dreadów nie noszę, a na jego miejscu bym c**ę zaskażyła za naruszanie nietykalności osobistej... :/ Przerażające, że tacy prymitywni ludzie uczą i ponoć wychowują młodzież...
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Czy jesteś czarny, czy nosisz dredy, łysą głowę, czy cokolwiek innego ludzie i tak nigdy nie będą żyć w zgodzie. A co do Babilonu, to nie toleruję go. O wiele lepiej jest żyć w Syjonie, tylko trzeba go odnaleźć.. To tylko moje zdanie^
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Wow. Ludzie. Coś pozytywnego się w moim mieście wydarzyło. W "hipermarkiecie" zapuścili na głośnikach Mesajah - Każdego dnia. To nieprawdopodobne, że coś pozytywnego słychać :p

A mam takie pytanie, które kolega zadał mi z przekory. Czym różni się "Jah" od "Jah Jah"? ;>
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
to w Czewie w M1 w MediaMarkecie, jak jestem to na 90% leci reggae ;) i to takie mniej znane. Zazwyczaj jakies nowe zespoly ska itd ;)

jak to reklama mowi MediaMarkt - nie dla idiotow ;)
 

eto

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli jest coś , co na tym forum , w tym temacie mnie szczególnie razi to są nimi rasistowskie wypowiedzi z początku tematu. Niektórzy Nienawidzą tzw "kolorowych" ,ale sami nie wiedzą o czym piszą . Aby to wyjaśnić pozwalam sobie zacytować pewną wypowiedź pewnego człowieka: " Czarnoskóry rodzi się czarny ,żyje czarny i umiera czarny, ale w przypadku białych sprawa się komplikuje . Kiedy się rodzą są różowi, gdy się bardzo boją robią się kredowo-bladzi, gdy męczą ich bóle potrafią aż zzielenieć, jak są zdrowi to są biali, ale gdy za długo przebywają na słońcu to stają się intensywnie czerwoni, a gdy umierają to są fioletowi. I oni śmią nazywać czarnych KOLOROWYMI ??? "

;-) pozdrawiam "białą" rasę ;-)
 

Pajda23

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
326
Punkty reakcji
1
Wiek
114
Miasto
Gniezno
Jeżeli jarają "czyste zioło" , którego juz prawie nie ma , nie szkodzi im to , nie robią ludzią krzywdy oraz nie nakładają na nich swojej ideologii to mi akurat nie przeszkadzają...mam takiego znajomego , w porządku człowiek.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Salam Aleykum.
Widzę nowych użytkowników :)
Ja oczywiście stoję w ostrej opozycji wobec dresów i tym pochodnych. Wiecie jakie jest znaczenie kolorów na fladze Polski? Ja później Wam odpowiem jakie jest ich znaczenie w rozumieniu dresów...
Ale do czego innego chciałem na wiązać... Bycie rasta zawsze wiąże się z muzyką. A więc, wyświechtany temat, ale cóż, jaka jest Wasza ulubiona piosenka?
Ja się przyznam, że teraz z Chwiluni - Vavamufin przerzuciłem się na Habakukowego - Walcz cały czas, w kończu z Ras Lutą :)
 
Do góry