Radykalna zmiana fryzury u chłopaka

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Jeszcze półtora roku temu miałem fryzurę jak na pierwszej fotce,z tym że moje włosy były trochę ciemniejsze.Kiedy byłem ubrany na luzaka tj. miałem jeansy. bluzę z kapturem ,czapkę baseballówkę to jeszcze wygłądałem OK.Ale jak się ubrałem elegancko tzn. założyłem białą koszulę i krawat to było coś nie tak.Jak szedłem ulicą to wydawało mi się,że wszystcy się na mnie patrzą.Słyszałem komentarze:jaki ładny chłopak,wygląda jak anioł to czułem się nieswojo.W kościele kiedy służyłem do mszy też byłem tak ubrany.Jak dowiedziałem się,że mówią o mnie:,,ten piękny ministrant ",albo,, ministrant maminsynek" to czułem się fatalnie.Kiedyś jak jechałem pociągiem będąc w białej koszuli pod krawatem usłyszałem komentarz że wyglądam jak chłopiec z opowiadania Tomasza Manna pt.,,Śmierć w Wenecji."Miałem tego serdecznie dosyć.Jak skończył się rok szkolny i zaczęły wakacje to poszedłem do fryzjera i ogoliłem łeb na łyso.Potem włosy mi trochę odrosły,ale od tej pory noszę już bardzo krótkie, takie jak na drugiej fotce.Kiedy na rozpoczęcie roku szkolnego pokazałem się w nowej fryzurze niektóre koleżanki powiedziały,że teraz wyglądam bardzo dobrze.Potwierdziły też ,że wcześniej też wyglądałem dobrze,ale trochę ciapowato i dziecinnie,a teraz wyglądam bardziej męsko.Mnie też się wydaje,że z nową fryzurą już tak na ulicy nie zwracają na mnie uwagi nawet jak się elegancko ubiorę.

img121168_bardzo-krotkie_1277715.jpg images.jpg
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Spoko. Tak jak szanowna dama powyżej, nie widzę w czym tkwi problem. Jednakże taka nagła zmiana zawsze wywołuje swego rodzaju szok. Będąc w liceum, w trzeciej klasie bodajże i na końcu drugiej, miałem długie włosy. Standardowym zachowaniem było dla mnie noszenie kaptura zamiast czapki <- ma to zdanie swego rodzaju sens w dalszej części mojej wypowiedzi. Któregoś razu stwierdziłem, że mnie wkurzają te długie włosy. Fakt, cieplej było. A przynajmniej zimą tak mi mróz łba nie terroryzował. Ale jakoś przed maturą ściąłem. Poszedłem sobie zapalić do parku koło szkoły przed zajęciami, miałem kaptur na łepetynie i koleżanka z klasy paliła papierosa. Po jakimś czasie zorientowała się, że włosy nie wyłażą spod tego kaptura, więc mi go zdjęła i przez resztę postoju na fajka truła d*pę gadaniem w stylu "wow, ściąłeś włosy, całkiem inaczej wyglądasz". Reszta w klasie/szkole tak samo. To standard, więc jeśli się na Ciebie patrzą, jakbyś zdobył Księżyc, to się w końcu przyzwyczają. Powiem Ci wszakże, że ta "fryzura" na drugim nie tyle ze względów wizualnych bardziej mi się podoba (bo ta pierwsza faktycznie sprawia, że identyfikują Cię: z gejem, ciamajdą życiową, metroseksualistą albo chłopcem do bicia), to również ze względów praktycznych bardziej do mnie przemawia.
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Cieszę się niezmiernie, że zmiana fryzury wyszła Ci na dobre!
 

marcinfirma0

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Facetom z reguły włosy szybko rosna, więc nawet jak jezyk się znudzi szybko mozna sobie zrobić coś nowego:)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Cieszę się niezmiernie, że zmiana fryzury wyszła Ci na dobre!


Dzięki.Tylko jak mnie mama zobaczyła z gołą pałą to mało zawału nie dostała.,,Coś ty z siebie zrobił,jak można się tak zeszpecić,taką śliczną grzywkę miałeś,wyglądasz jakbyś wrócił z domu poprawczego".Póżniej się jakoś przyzwyczaiła.Ale jeszcze teraz jak chcę podgolić boki i tył oraz skrócić górę to mama mówi, żebym się nie spieszył,bo woli jak mam trochę dłuższe.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Ale Ty masz się dobrze czuć czy mama?

Ja zawsze się ścinam po bokach i z tyłu na 3mm , plus lekkie podcięcie na górze a do tego ścieniowanie żeby nie wyglądało jak cięte od garczka :)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Jak mam po bokach i z tyłu 3 mm to idę do fryzjera i jedzie mi maszynką na zero,a góra to pomiędzy 1-1,5 cm.Oczywiście odpowiednio ścieniowane.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
zależy kto co lubi. Jak się czujesz ok to czemu nie ścinać, mamie przejdzie.

Moja mama jak się ścinałem na 9mm to mówiła że wyglądam jak bandzior.

Ale się przyzwyczaiła.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
I dobrze. Krótki jeż jest uniwersalny. Sam nie wyobrażam sobie innej fryzury. Poprzednia z pierwszego zdjęcia jest taka deko "na Justina Biebera".
 
Do góry