Quake I

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Quake był przełomem wśród gier FPP. Wyprodukowany przez ID-software w 1996 roku, sprzedawał się w ogromnych ilościach.
Mimo podeszłego wieku gram do dziś. Zdarza mi się nawet zarwać z tą grą pół nocy. Żadna nowa gra nie ma takiego klimatu, jak Quake.
I co z tego, że grafika przestarzała, że broń po środku i wygląd zbliżony do pierwszego i drugiego Dooma.
Quake to rewelacyjna gra. W drugim Quake'u już nie było takiego charakterystycznego "Quake'owego" klimatu.
Ktoś z was gra ? Co sądzicie o tej grze ? Moim zdaniem nigdy nie będzie zapomniana.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Zgadzam się z tobą. Niewiele gier tak mnie odstresowuje. Quake nr 1 jest ponadczasowy. Klimat, prostota klawiszologii i ogromna przyjemność z szatkowania potworów.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Hmmmm nie grałem w jedynkę bo się zniechęciłem czwórką.Ale możę zagram...Widząc komentarz największego gracza old shool'owego na forum myśle że to super gra.
 

r3I3orn

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Miasto
EU
W pierwszą część nie miałem przyjemności grać ale za to czasem lubię posiekać w Quake 3 Arena.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Hmmm... jeszcze nie miałem okazji, ale się skuszę, mimo że tego typu gier za bardzo nie lubie, a co do starych gier, to już się i dosa i commodora nawet emulowało :)
 

Ostry92

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2007
Posty
287
Punkty reakcji
1
Ja też nie miałem okazji zagrać w 1 ale w 2 grałem fajne bronie są tam :)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Moim zdaniem w jedynce bronie (oprócz tej elektrycznej) są lepsze, choć mało. Mają taki mechaniczno-metalowy klimat, a nie laserowo-plastikowy. No i nie ma to jak upojny dźwięk strzałów z karabinu na gwoździe, porównywalny z "zapachem napalmu o poranku" :D .
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Quake I to pierwszy Quake, w jaki zagrałem. Potem poznałem Quake 2, a następnie Quake III Arena. Czwartej części jeszcze nie widziałem, ale podobno kiepskie.

A właśnie, jakie są wasze ulubione giwery ? Jak ktoś tu wspomniał bronie są w klimacie metalowo-mechanicznym, a nie laserowo-plastikowym.
Jedna z moich ulubionych pukawek to Super Nail Gun. Czterolufowy, ulepszony karabin na gwoździe. Jest też zwykły Nail Gun.
Dobry jest też Rocket Launcher ( wyrzutnia rakiet ) ( klasyka w FPP ) i Double-Barreld Shotgun - dwururka z zaj.eb.iś.cie dużym rozrzutem, dobra na krótki dystans.
I oczywiście Thunderbolt jest fajny (strzela strumieniem prądu), ale amunicja szybko idzie i ciężko ją znaleźć.
Z kolei jedna z gorszych broni to Grenade Launcher ( granatnik ), bo ma kiepską celność i granaty z opuźnieniem wybuchają, ale przydaje się na zombie, zanim się znajdzie rakietnicę.
Czasem lubię sobie połazić z toporem i porąbać mięcho...... w przypadku zwykłego shotguna ( ma się go na od początku razem z toporem ), to używam go tylko do póki nie znajdę czegoś lepszego, albo jak zabraknie mi innej amunicji.
 

Makavel1

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
nie ma to jak qwak ale ja gram w quake3 arena dosc mocno i do tego czekam niedlugo wychodzi quake live ktos moze gral ?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W drugim Quake'u już nie było takiego charakterystycznego "Quake'owego" klimatu.
Ktoś z was gra ? Co sądzicie o tej grze ? Moim zdaniem nigdy nie będzie zapomniana.
Bo każdy Quake miał swój unikalny klimat. Choć ja także najbardziej preferuję jedynkę. Ciężka jak kowadło atmosfera, posępne gotyckie zamczyska, obskurne lochy. I to wszystko pierwszy raz w pełnym trójwymiarze. Dla ówczesnych graczy to był szok, a wymagania sprzętowe(Pentium 166MHz, 16MB RAM) przyprawiały o dreszcze. Ale na pewno warto było zaopatrzyć się w tak wyśrubowany sprzęt ;). Gra do dziś pozostaje świeża(jak w przypadku prawie każdej gry ID).

Quake I to pierwszy Quake, w jaki zagrałem. Potem poznałem Quake 2, a następnie Quake III Arena. Czwartej części jeszcze nie widziałem, ale podobno kiepskie.
Tak jak mówiłem, każda część jest inna. Jedynka najprostsza, ale także najbardziej miodna. W dwójce są już futurystyczne klimaty, zamiast piekielnych stworów, mutanty i cyborgi. Arena była przeznaczona dla multipleja. A najnowszy Kwak kontynuuje historię z dwójki, w kompletnie nowej , bardzo ładnej z resztą oprawie. Ta odsłona jest trochę słabsza, ale było parę momentów robiących wrażenie.

A właśnie, jakie są wasze ulubione giwery ? Jak ktoś tu wspomniał bronie są w klimacie metalowo-mechanicznym, a nie laserowo-plastikowym.
Rocket Launcher-pojedynek z Shambler'em z tą giwerą w dłoni, to było coś. Na drugim miejscu dwururka.

Warto jeszcze dodać, że ID poprzez swoje gry wprowadził stały wachlarz broni dla gier FPP.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Dla ówczesnych graczy to był szok, a wymagania sprzętowe(Pentium 166MHz, 16MB RAM) przyprawiały o dreszcze.

E, ja za pierwszym razem grałem na P120 i było OK, w niezbyt wysokiej rozdzielczości, ale to w niczym nie przeszkadzało...
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Warto jeszcze dodać, że ID poprzez swoje gry wprowadził stały wachlarz broni dla gier FPP.

No właśnie, choćby np. Railgun, który od Quake II, jest zawsze. Albo Rocket Launcher, który jest w każdym Quake'u.
Zresztą ID w ogóle wyprodukował gry, które są protoplastą gatunku FPP. Mowa tu o Doomie i przede wszystkim Wolfenstein, który jest pierwszą grą FPP z widokiem z oczu, w historii gier. Między innymi Plasma Gun z Quake III Arena został żywcem wzięty z Dooma. Podobnie jest z shotgunem, który jest chyba w każdej grze ID.
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
ja w to lubie pograć, tylko nie wiem jak zabić tego wielkiego potwora na samym końcu gry, wie ktoś?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
O Shub-Niggurath mówisz? Lata taka kolczasta kulka, a nieopodal jest teleport, teleportujesz się tam, gdzie jest kulka. Musisz się teleportować w momencie, gdy przelatuje przez cielsko potwora.
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
ja w szkole na infie dalej gram z chlopakami z klasy w quake ale open arene :p mistrzowska gierka :D
 

Huee

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
Nie grałem z tego co pamiętam ale Quake zawsze mi się podobał [znaczy 3 bo ta 4 taka lipna dla mnie była]
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Bo każdy Quake miał swój unikalny klimat. Choć ja także najbardziej preferuję jedynkę. Ciężka jak kowadło atmosfera, posępne gotyckie zamczyska, obskurne lochy. I to wszystko pierwszy raz w pełnym trójwymiarze. Dla ówczesnych graczy to był szok, a wymagania sprzętowe(Pentium 166MHz, 16MB RAM) przyprawiały o dreszcze. Ale na pewno warto było zaopatrzyć się w tak wyśrubowany sprzęt ;). Gra do dziś pozostaje świeża(jak w przypadku prawie każdej gry ID).

Wiem. Quake II też jest bardzo dobry, ale bardziej mi się podoba pierwszy Quake.
Quake III Arena to też zaj.ebi.sta gra, nie tylko do grania przez sieć, ale też do powalczenia z botami.
Posiadam pierwszego, drugiego i trzeciego Quake'a i generalnie każda część ma trochę inny klimat.

Ostatnio gram bardzo często w pierwszego Quake'a.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym klasykiem, zamieszczam kilka zdjęć, które trochę oddają klimat gry:

Seria z Nailguna:
quake.jpg


Początek gry:
quake1uo9.jpg


Z granatnikiem do zombie:
Quake_1_screenshot_320x200_e1m3.jpg
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Jeden z pierwszych FPS'ów, w jakie grałem :)
Chyba nie przeszedłem całości, ale wbił się w pamięć.
No i soundtrack od Nine Inch Nails :D

Swoją drogą- Q3 ma być darmowy w jakiejś przeglądarkowej wersji, trwają chyba beta-testy.
A Q2 i Q1 są w 100% za darmo z internetu? Czy nie podpadają jeszcze pod tzw. abandonware?
 
Do góry