Pytanie

Darnok

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
260
Punkty reakcji
0
Miasto
.
Otóż ćwiczę bicepsy hantlami o wadze, którą mogę podnieść maxymalnie. Jedna seria składa się z maksymalnej ilości powtórzeń(nawet gdy czuję że nie dam rady już podnieść to jeszcze się staram). Przerwa między seriami to 5 minut.
Robię 4 serie.
Czy to dobra metoda? Widziałem że niektórzy taką stosują i nie narzekają. Ja oczywiście robie przerwę 3 dni po treningu by mięsnie się zregenerowały.
Co o tym sądzicie? Ja ćwiczenia na wszystkie partie robie 4 serie razy max powtórzeń. (Kilka ćwiczeń)

Ponadto staram się jeść jak najwięcej białka (sery, nabiał) oraz pić przynajminej litr mleka dziennie.

Proszę o odpowiedzi
 

Eragon

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Z za zakrętu
Według mnie pakowanie "na maxa" jest troche nie bardzo.Po co się zamęczać 1 serią?Lepiej ustal sobie jakąś jedną ilość i zrób 6 seri zamiast 3 na maxa z czasem możesz zwiększać ilość powtórzeń.
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
ja robie zawsze 12,10,8,8 z tym żę w ostatniej przeważnie robie sam 6 i 2 ktoś mi pomaga :) mi to bardzo odpowiada myśle że to jest najbardziej optymalne rozsłożenie powtórzeń
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
ja bym radził użyć progresji

oczywiście

przy ćwiczeniu bicepsa ważne jest aby nie oszukiwać robiąc ruchy łokciami w górę przy podnoszeniu bo spada wtedy napięcie w mięśniu,początkujący mają z tym problemy często
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
a no i chcialbym sie odwolac do tego co napisal zalozyciel tematu. mianowicie o przerwach miedzy seriasmi. "5min" troche za dlugo, miesien musi byc caly czas napiety, najlepiej robic przerwy od 1,5min do 2min maksymalnie
 

Biaggi

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cieszyn
5 min to zdecydowanie za duzo...chyba ze zalezy Ci tylko na sile i uzywasz bardzo duzych ciezarów, radzilbym 2 min. to optymalne dla treningu na mase i ogolnorozwojowego, mozesz stosowac trening piramidalny, choc jezeli dopiero zaczynasz to odradzałbym Ci go, a co do odżywiania to dobrze ze starasz sie jesc jak najwiecej białka, :D , duzo wiecej znajdziesz go w drobiu, wołowinie, jajach i tunczyku.
 

yamakashi

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
a ja biceps ćwiczę tym samym ciężarem 3 serie podchwytem 2 nachwytem i 3 młotkowo chyba o to chodzi żeby jak najbardziej zmęczyć mięśnie a co do odstępów 5 minut trochę za długo ja robie następną serie jak mi sie oddech uspokoi nie wolno dać mięśniom odpocząć do końca
 
Do góry