Pytanie

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Mianowicie...
mam zamiar uruchomienia działalnosci gospodarczej o charakterze rehabilitacja w domu pacjenta. I właśnie z tym wiąże się moje pytanie do Was. Jak myślicie czy w mieście liczacym 310tys mieszkańców jest szansa powodzenia takiej działalnośći biorąc pod uwage to, że troche ludzi w podobnej branzy juz się tutaj kręci. Sa jeszcze miasta sąsiadujące w których ludność kreuje się średnio na poziomie 100tys mieszkańców. W jaki sposób probowalibyście się rozreklamować zeby dobrzeć do ludzi i zachęcić ich do korzystania właśnie z naszych usług??

z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Dobra jakość usług w niskiej cenie, wygodne terminy. Promocje dla stałych klientów, jakieś rabaty przy wykupieniu większej ilości usług.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Myślę, że rozeznanie rynku, sprawdzenie ile dokładnie podobnych działalności znajduje się w sąsiedztwie, znacznie ułatwiłoby podjecie o otwarciu firmy.

Natomiast aby zachęcić klientów do korzystanie z usług akurat tej formy rehabilitacji, należałoby wprowadzić jakieś czynniki różnicujące, podkreślić swoją wyjątkowość.
Może jakieś zniżki adekwatne do wieku klienta (wiadomo że osoby starsze to potencjalnie główni zainteresowani,choć ludzie młodzi po kontuzjach sportowych również).
Może któraś wizyta np. 70% taniej, certyfikaty jakości świadczonych usług podniosłyby zaufanie i pewność zadowolenia klientów.

Reklama powinna uderzać w miejsca gdzie ci ludzie najczęściej przebywają, osrodki zdrowia, przychodnie, a dla młodych kluby sportowe, sale gimnastyczne, pływalnie itp.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ale szczerze powiedziawszy po przeszpetaniu ofert konkurencji w necie z mojej miejscowosci to zasatanawiam się czy to napewno dobry interes...
 

zoska1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Każdy ma szanse, trzeba tylko odrobinę wiary i konsekwencji w tym co się robi. Jeśli zaczniesz od dobrej reklamy i swoje usługi będziesz świadczył solidnie to na pewno i Ty na tym zarobisz. Moja rada żeby być widocznym, oczywiście poza rozwieszonymi reklamami w kluczowych miejscach, to założyć stronę www umiejętnie ją rozreklamować, jeśli nie jesteś w tym najlepszy to zleć to firmie która się tym profesjonalnie zajmie. Jeśli będziesz widoczny w necie to i klienci Cię znajdą.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
dokładnie- badanie rynku. Może się okazać, że już jest wiele tego typu obiektów w mieście i będzie bardzo ciężko się przebić...
 
Do góry