Pytanie o ISO

A

alicja973

Guest
Witam. Na forum jestem nowa , mam jednak pytanie do doświadczonych użytkowników- czy ktoś ma doświadczenia związane z auditem certyfikującym w firmie
dla ISO 9001?
proszę o opinie
 

Sylwia12345

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tak ja jestem już po . U mnie w firmie certyfikował TUV NORD POLSKA .Audit w TNP jest profesjonalny i daje cenne wskazówki odnośnie działania systemu .Warto mieć certyfikat ,bo może się przydać .
 

Oliwia56

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Też mam certyfikat od TUV NORD POLSKA i jestem zadowolona .Żadnych problemów nie było .Wszystko przebiegło szybko .Warto się zdecydować na certyfikację .
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Obecnie każda firma powinna starać się o certyfikaty ISO. Ten ISO 9001 , jak również ISO 18001 związany z ochroną środowiska.
U mnie w korporacji odbywało się to w dwóch etapach.
Pierwszy etap - to audyt wstępny oceniający poziom przygotowania firmy i jej braki co do obowiązujących norm. Firma audytująca zostawia całą listę tego , co trzeba poprawić.
Drugi etap - to już audyt certyfikujący - jeśli go przejdziemy na TAK - wówczas otrzymujemy upragnione certyfikaty.
Z tym, że z tego co się orientuje , nie są one przyznawane dożywotnio, lecz na okres 5 lat. Po tym czasie audytor zewnętrzny pojawia się i sprawdza, czy wszystkie wymagania są nadal stosowane. Jeśli tak - dostajemy przedłużenie certyfikatu.
Wiem, że jeżeli firmy nie posiadają ISO wdrożonego - są znacznie gorzej postrzegane na rynku dostawców produktów i / lub usług.
Tak się porobiło, że ISO stanowi dzisiaj gwarancję dla Klientów na odpowiedni poziom świadczonych usług. Firma tego nie posiadająca, może nawet nie stawać do przetargu, nie ma sensu.
ISO to dzisiaj nie luksus, ale już wręcz obowiązek.
 

Sebastian Paprocki

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Potwierdzam wypowiedzi moich poprzedników. Również uważam, że warto mieć certyfikat ISO, a certyfikacja nie jest taka straszna jeśli tylko będziemy mieli dobrze wypełnioną dokumentację i dobrze się przygotujemy. Niestety jednak nie każdy ma czas na to by się dobrze przygotować :(. Dlatego ja korzystam z firmy doradczej z Łodzi, która przeprowadza u mnie audyt zerowy. Pozdrawiam Sebastian P.
 
W

Wolowitz

Guest
Ja na tej stronce znalazłem firmę która przeprowadziła dla mnie audyt i wydała mi certyfikat http://www.favore.pl/uslugi/ISO.html
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
iso to dla mnie kolejny sposób by wyciągnąć kasę lepiej sobie wyrobić samemu markę i iso nie robi na mnie wrażenia
 
W

Wolowitz

Guest
iso to dla mnie kolejny sposób by wyciągnąć kasę lepiej sobie wyrobić samemu markę i ISO nie robi na mnie wrażenia
każda znana marka posiada takie certyfikaty Nie robiąc ich sami skazujemy się na zagładę i pożarcie przez innych. Taki certyfikat po prostu świadczy o jakości świadczonych przez nas usług i towarów.
 
Do góry