pytanie dotyczace tabletek

Status
Zamknięty.

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nika, nie chcę cię martwić, ale możliwe jest, że nigdy nie powinnas sięgać po tabletki. No - przynajmniej nie bez konsultacji z dobrym naczyniowcem. Możliwe, że twoje krążenie jest niezbyt dobre i minimalne zmiany wywołane hormonami już szkodzą.

Niestety - tak to juz jest.


A faktycznie o typowo występujących efektach ubocznych mówi się po kilku opakowaniach dopiero. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje nietypowe, co mam wrażenie zdarzyło się Nice.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no ale ja bralam tabletki przez 9 miesięcy! przy pierwszym opakowaniu byly plamienia itp, ale po pol roku brania czulam sie coraz gorzej, coraz wieksza sennosc, pękające naczynka, detwienie nog, po 8 opakowaniach zdecydowlaam sie zmienic tabletki ( z Microgynonu21 na Yasmin) no i wtedy bylo juz calkiem zle i to zaraz na poczatku, balam sie brac tych tabletek, ale "zjadlam" cale opakowanie i poszlam do lekarki bezwzglednie kazala mi przestac je brac.
No i po takich przygodach mam uprzedzenia do tabletek, zwlaszcza ze Yasmin mialy praktycznie nie miec skutkow ubocznych, juz rok czasu nie biore tabletek, zdrowie pzreciez wazniejsze, ale prezerwatywa na dluzsza mete nie jest zbyt wygodna

Och Aniu czasem sobie tak mysle, jak to dobrze jest tym, ktorzy biora tabletki i nic zlego sie imnie dzieje :(
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
myslalam juz o tym, ale lekarka powiedziala ze to niczego nie zmieni, a wrecz z plastrami moze byc jeszcze gorzej, myslalam juz nawet oo minipigulkach, ale w Polsce ciezko z ich dostepnoscia, przez mysl przechodzi mi tez wklada wewnatrzmaciczna Gyne Fit chyba, ale sie boje :]
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
z ta wkładka nie kombinuje słyszałem że rozne komplikacje potem są itp. Odradzam. :/ kurde naprawde ci wspolczuje.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no wlasnie ja tez o komplikacjach slyszalam i dlatego sie jeszcze zalozenia jej nie podjelam, choc przez pewien czas powaznie o tym myslalam, to jest podobno jedyna wkladka, ktora moga stosowac kobiety, ktore jeszcze nie rodzily

no coz moze za jakis czas wymysla jakas nowa metode antykoncepcyjna? bo o dziecku na razie nie mysle
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no mysle ze tak, przynajmniej te, ktore uwazam w jakims stopniu za skuteczne
zastanawiaja mnie hormony dla mezczyzn ale to na razie nie jest dostepne
 

sylwiatkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
okolice śląska
Nika, naprawdę rozumiem co masz na myśli pisząc o tych naczynkach i całej reszcie objawów niepożądanych. Dokładnie tak samo czułam się jeszcze przez ostatni miesiąc i skończyłam brać pigułki. Tylko nie rozumiem dlaczego te objawy wystąpiły dopiero teraz, po roku zażywania tabletek? Czasami wydaje mi się że mój organizm postanowił zastrajkować przeciwko spustoszeniu jakie mu fundowałam z każdą połkniętą pigułką. Teraz czuję się lepiej i nie sprawia mi problem stosowanie innej formy zabezpieczenia. W końcu zdrowie najważniejsze :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
oj u mnie tez wszystko zaczelo wychodzic po czasie, tak po około pol roku, dobrze ze ktos mnie rozumie :)
 

sylwiatkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
okolice śląska
Rozumiem rozumiem. Nie wiem jak ty ale ja narazie nie mam zamiaru wracać do pigułek ani do żadnej innej hormonalnej metody.
Czas na mężczyzn! Niech przejmują rolę zabezpieczyciela! Pozdriwionka :D
 

mordka84

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Dokladnie, pora na facetow :), choc ja biore harmonet i nie moge na niego narzekac, zadnych skutkow ubocznych nie zauwazylam
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Jejuuu jakby faceci mieli pamiętać o tabletkach to chyba by wskaźnik ciąż drastycznie wzrósł :D Ja wole sama wiedzieć czy zapomniałam czy nie :p :p :p Mój chłopiec jest tak roztrzepany, że bym chyba go musiała co 5 minut pytać czy już wział :lol:
 
Status
Zamknięty.
Do góry