Putin i Łukaszenka-czyli co komu wolno.

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Putin jeżdzi po świecie bez żadnych ograniczeń,natomiast jego ,,kolega'' Łukaszenka ma zakaz i nie wpuszczają go do krajów uni.
Jak na mój gust to Putin jest bardziej bezwzględnym dyktatorem niż Łukaszenka,a jednak nikt nie ma odwagi tego powiedzieć.
Widać duży może więcej. :tongue:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiścia Alanie że chodzi o geopolitykę/ Putin to gracz światowy i każdy się z nim liczy a Łukaszenko to gracz regionalny, a tak naprawdę pod butem Putina. Jedna szybka akcja i batiuszki nie ma. Ale Putinowi zależy na ty żeby narazie był.
 

smalec_xp

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
99
Punkty reakcji
1
Czy Łukaszenka daje gaz dla prawie całej Europy zachodniej i południowej?... No właśnie ;p
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Rzeczywiście są powody, by rządy liczyły się bardziej z Rosją niż z Białorosją. A przy tym Putin jest chyba miększy, łagodniejszy w "obejściu" - potrafi udawać szczerego i dobrodusznego premiera czy prezydenta. Innym łatrwiej jest udawać, że wierzą Putinowi niż Łukaszence, który u siebie pozwala sobie oceniać krytycznie innych w przemówieniach do narodu.
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
... Innym łatrwiej jest udawać, że wierzą Putinowi niż Łukaszence, który u siebie pozwala sobie oceniać krytycznie innych w przemówieniach do narodu.
No tak, nazwał kiedyś J. M. Barroso kozłem, bo tak też w rzeczywistośći jest.

Американский профессор университета Рэдфорда Григорий Иоффе рассказал Еврорадио, зачем пишет книгу о Лукашенко и запретят ли ее.

Еврорадио: И почему он назвал Баррозу "козлом"?

Григорий Иоффе: Не скажу, потому что это одна из изюминок. Но об этом можно догадаться, зная то, чем было вызвано. Можно легко догадаться — здесь ничего особенного нет. Но уточнять я не хочу.

Подробнее: http://euroradio.fm/...u-kozlom-108745
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu, szanuję to że nie jesteś Polakiem, ale staraj się nas szanować i pisz o polsku
 
S

serwor

Guest
A mnie zastanawia jak to jest,kto decyduje ze kogos uwaza sie za zbrodniarza dyktatora.
Lukaszenko , Putin zostali wybrani w powszechnych wyborach, ich wina jest to ze nie robia tego co chce pewna grupa bardzo wplywowych ludzi.
Wiec natychmiast za przez media sa atakowani.

Tylko przeciez oni w porownaniu na przyklad z prezydentami USA to swieci.

Armia USA od 50 lat praktycznie codziennie zabija cywili na calym swiecie, bsluzby specjalne USA torturuja tysiace czesto niewinnych ludzi.
Ktos powie , ale w Rosji ludzie protestuja przeciw wladzy..tak...... a gdzie nie protestuja?

Wszedzie na swiecie ludzie protestuja i wszedzie wladza ma to w......
Rok temu nasze kochane PO kazalo bic ludzi z okazjji swieta 11 listopada, ludzie byli palowani, bici, mezczyzni ,kobiety ...i co?
To samo dzieje sie w USA , Grecji, Hiszpani itd.
Dlaczego media widza to tylko w Rosji i na Bialorusi, czyzby dlatego ze tam jeszcze nie rzadza kukielki sterowane przez swiatowy biznes?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Landwirt, u nas rusyfikacja skończyła się dość dawno i ludzie bukw nie rozczytują. Zamierzacie może przejść na litery alfabetu łacińskiego?
Bardzo się staracie wyodrębnić od Rosji i rosyjskiego języka, lecz jakiś czas temu widziałem na drzwiach gabinetu Łukaszenki jego nazwisko pisane po rosyjsku - ŁukaszenkO.
Skąd znasz język polski?
Inne liternictwo u Was od razu by odróżniało Białoruś od Rosji. A może tyś zwolennik ponownego złączenia tych dwóch państw?
Czytałem, że Łukaszenka gotów powrócić pod panowanie Rosji, jeżeli zostałby prezydentem zjednoczonego państwa? Ile w tej pogłosce prawdy?
Wasz prezydent nieźle sobie poczyna z Rosją, jednak na dłuższą metę mrówka słoniowi nie dorówna
 
Do góry