Punk

La_luna1991

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
II rząd cela numer 6
Punk to deifnitywnie ''śmieć'' ale odbiegając od całej tej ksiażkowej definicji, powiem tak Punk to takie wyindualizowanie się, co znaczy, że każdy punk ma swoje poglądy, ktoś kto powiedział, że punk nie ma nic wspólnego z anarchią - mylił się! Wegetarianizm odrzucam tak, już więcej z pacyfizmu , Punk nie uznaje homofobii, nacjonalityzmu, totalitaryzmu, faszyzmu i komunizmu, a skoro dorzuca te wszystkie ideologie, to co zostaje? Anarchia, [Complete Anarchy] wolność, wolnośc, wolność, i równość wszystkim! Każdy jest wolny, ma prawo wyboru, i wcale nie jest tak, że punkiem może być każdy kto się nim nazwie, bo aby nim być, trzeba po pierwsze słuchać Punku! Bo przecież jakby nie było jest i ruch ideologiczny ale jest i muzyka! No i trzeba mieć swoje poglądy, nie przeczytać na necie że Bush to dno i powtarzać to wszem i wobec! No to tka po krótce o Punku bo mogłabym się rozpisywać i rozpisywać, ale po co skoro i tak nikomu nie chce się tego czytać :p

A tak by the way... tej całej Avril lavigne, to może ona się nazywać ''punk girl'' może się nazywać nawet i ''very dark satan girl'' dla mnie będzie i była ''emo sweet barbie'' Widzieliście ten teledysk? Śmiem podejrzewać, że milion tysięcy razy, a więc wiecie że aż się dusi od ''różu''. Dno, dnom dno !! Punki przepraszają Polske za Fanki ''Avril Lavigne'' wstyd! :bag:

A co do mnie to słucham nieomylnego i światowego The Exploited, Bad Religion, Włochaty, NOFX, Subhumans, no i tak dodam jeszcze wyrywkowo stary Offspring i (the) Sex Pistols :D
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Co do Avril Lavigne to jest to muzyka jak każda inna. Można jej słuchać, można jej nie lubić. Ja sama słucham czasem starych jej kawałków ale dla mnie są to takie pop-rockowe brzmienia. Słuchanie Avril nie jest złe. Nowe piosenki są bardzo plastikowe-to przyznam-ale kiedyś Avril wcale nie była zła! Nazywanie jej i jej muzyki Punkiem jest błędne a nie to że ktoś tego słucha. Jeśli ktoś to lubi i ma świadomość czego słucha-że kiedyś był to taki pop-rock a teraz jest to zwykły plastikowy pop-to proszę bardzo, niech se słucha, nie widzę w tym nic złego.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Muzyka punk nawet daje rade, ideologia w wiekszosci jest dziecinna i glupia. W wiekszosci bo np. ekologia jest ok. Tylko ze najczesciej jest to pseudoekologia, jak te durnie z greenpeace co popierali ostatnio prostest przeciwko scinaniu przydroznych drzew na ktorych giną co roku ludzie. To samo ze sprzeciwianiem sie budowaniu elektrowni atomowych - totalny idiotyzm.

Anarchizmu nawet nie komentuje bo nie ma czego ;) Jak dla mnie to tak glupie i bezsensowne ze nie warte komentarza. Jak ktoś chce anarchii to niech jedzie do Czadu.
 

La_luna1991

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
II rząd cela numer 6
greenpeace...??

Nie słyszałam, ale zajedwabista nazwa - ''Zielony pokój?'' xD Mnie tam anarchia pasuje, żadnego chaosu, żadnego nieładu, dla mnie demokracja to dno ^^
Jak to powiedział Churchill ''Dmeokracja, to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego'' xD
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Jak ktoś chce anarchii to niech jedzie do Czadu.
Nie widzisz w tym sensu bo nie jesteś anarchistą. Anarchista anarchisty nie zabije i nie zrobi mu nic złego. Hasłem anarchistów jest coraz częściej "kochaj i rób co chcesz" a to wiele wyjaśnia-jak kochasz to nie zabijesz, nie ukradniesz. Poza tym, odmian i gałęzi anarchizmu jest wiele-chyba nawet nie da się policzyć na palcach dwóch rąk. Nie wiesz pewnie że istnieje nawet chrześcijański anarchizm. Każdy z tych rodzajów ma jakiś sens, ale ty pewnie nie masz o tym pojęcia i powtarzasz to co ci w szkole powiedzieli-że anarchia to wojna i zło i na tym się opiera twoje zdanie. Nie wiesz nic na ten temat więc nie powinieneś tak tego komentować.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Nie widzisz w tym sensu bo nie jesteś anarchistą. Anarchista anarchisty nie zabije i nie zrobi mu nic złego. Hasłem anarchistów jest coraz częściej "kochaj i rób co chcesz" a to wiele wyjaśnia-jak kochasz to nie zabijesz, nie ukradniesz. Poza tym, odmian i gałęzi anarchizmu jest wiele-chyba nawet nie da się policzyć na palcach dwóch rąk. Nie wiesz pewnie że istnieje nawet chrześcijański anarchizm. Każdy z tych rodzajów ma jakiś sens, ale ty pewnie nie masz o tym pojęcia i powtarzasz to co ci w szkole powiedzieli-że anarchia to wojna i zło i na tym się opiera twoje zdanie. Nie wiesz nic na ten temat więc nie powinieneś tak tego komentować.

To co mówisz jest tak naiwne i idiotyczne ze nawet nie chce mi sie tego komentować. Skąd twoje przekonanie ze nie wiem nic na ten temat?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Może stąd, że gadasz tak jak wszyscy. Anarchia=chaos, anarchia=wojna, anarchia=koniec świata. :cenzura: prawda. O wiele lepiej żyło by się, gdyby nikt nie kierował naszymi poczynaniami i nie zabijał nas w imię swoich własnych plugawych interesów. Tyle Ci powiem.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
marcin z komina zgadzam się tobą... już nie da się spotkać tego starego punka z dawnych lat. nawet tych 90. gdzie w tekście można było wyczuć te ideologie, a muzyka nie była grana dla komercji, a dla ideologi i ludzi. Ach ten klimat małych kapel grających po piwnicach :D

Jakoś zagraniczny punk we mnie nie uderza, jest jak zwykly rock... Tam widzisz tą komercję...

Ale w sumie jeszcze w dużej mierze komercją nie zostały skażone te polskie zespoły punk rockowe takie jak:
KSU czy włochaty
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Może stąd, że gadasz tak jak wszyscy. Anarchia=chaos, anarchia=wojna, anarchia=koniec świata. :cenzura: prawda. O wiele lepiej żyło by się, gdyby nikt nie kierował naszymi poczynaniami i nie zabijał nas w imię swoich własnych plugawych interesów. Tyle Ci powiem.
Anarchia to zawsze stan przejściowy. Nawet gdyby zaistniała to tylko na chwię. Jednostka dysponująca siłą fizyczną, lub intelektualną (duchową) zdominuje inne i narzuci im swoje prawa. Taką naturę mają ludzie i ignorowanie ich zachowań to zwykła sofistyka. Nie sprawdza się w praktyce, chociaż na papierze ładnie wygląda. Tak więc anarchiści to myśliciele teoretycy
to nieświadomi twórcy Nowego Ładu. Tylko, że doprowadzi on do Hierarchii i Porządku. Ale chyba nie o to im chodzi ?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wiem o tym. Anarchia nie ma racji bytu. Ale to symbol do którego warto dążyć z nadzieją w sercu. Powiesz mi, że idę na ślepo. Powiesz mi, że nadzieja matką głupich. Ja to oleję i pójdę dalej. Mam swoje poglądy i swoje wiem. I nic ani nikt tego nie zmieni. Tyle.

Kiedy Słyszysz O ANARCHII Coś Cię Śmieszy, Coś Cię Bawi
Bo Wiesz, Że Coś Takiego Nie Istnieje
Że To Bzdura Wymyślona Przez Idiotów Dla Idiotów
A Czasami Nawet Kojarzysz To Z Faszyzmem

A Dla Mnie Jest To Symbol, Coś W Co Wierzę
Co Być Nie Może A Co Trzyma Mnie Przy Życiu
Bo Ty Masz Swój Kraj, Ład, Porządek
Ja Mam Wolność W Moim Sercu - Tylko Tyle

Kiedy Słyszysz O POKOJU Coś Cię Drażni, Coś Cię Złości
Bo Wiesz, Że Coś Takiego Nie Istnieje
Że Pacyfiści To Po Prostu Banda Tchórzy
Dla Których Wojsko Jest Więzieniem

A Dla Mnie Jest To Symbol, Coś W Co Wierzę
Co Być Nie Może A Co Trzyma Mnie Przy Życiu
Bo Ty Masz Swoje Wojny, Ból, Cierpienie
Ja Mam Pokój W Mojej Duszy - Tylko Tyle

Kiedy Słyszysz O MIŁOŚCI Coś Cię Wkurza
Masz Chęć Zabijać, Bo Wiesz, Że Coś Takiego Wciąż Istnieje
Mimo Tylu Wojen I Tej Twojej Nienawiści
Która Cię Zgubi I Która Cię Zabije

A Dla Mnie Jest To Symbol, Coś W Co Wierzę
Co Być Może I Co Trzyma Mnie Przy Życiu
Bo Wy Macie Swoje Małe Nienawiści
Ja Mam Miłość Wielką, Która Mnie Ocali - Tylko Tyle

Włochaty- "Credo"

Piosenka skierowana do was o ludzie, którzy nie rozumiecie, czym jest bunt.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Bunt ale jaki ?

Honor - Ostatni Bunt


Wśród jeszcze żyjących kłamstw
gnębiących ten biały ląd
wyrosło największe z nich
hańbiące aryjską dumę nas wszystkich
Ten wciąż mordowany kraj
i wolność każdego z nas
sprzedane semickim bogom
prowadzą do końca tego narodu

ref.
To nasz ostatni bunt
który wolność zwróci nam
Czy prawda stanie tam
gdzie potrzebna jest dziś
jak nigdy przedtem?
Białej młodzieży sztandar zwycięstwa
białą rozpocznie pieśń
To nasz ostatni zew
ktory wolność przyniesie lub śmierć

To czas pełen wrogich słów
rzucanych przeciwko nam
Wzniesionych na gruzach gubiących wartości
wszystkich parszywych kłamstw
To ludzie nie warci nic
Trucizna dla naszej krwi
To wolność wyrwana nam z serc
Nie wróci bez walki Twej

ref. 2x
Honoru chyba nie muszę przedstawiać ?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kurde, i co teraz jacobbs ?
Tu bunt i wolnosc, u ciebie bunt i wolnosc.. Jeszcze pewnie z 10 ideologii z buntem i wolnoscia by sie znalazlo...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Wyjasnie Ci to tutaj jacobbs juz co zarzucasz mi w innych postach. Nie jestem skinem, nie jestem neonazi, po prostu nie lubie obłudy i zakłamania. I tak jak z nacjonalizmu, nazizmu potrafie wyciagnąć dobre cechy (jak np. kult sportu, zjednoczenie sie społeczeństwa, patiotyzm i wolność - tak własnie wolność, silne państwo daje niezalezność od innych państw) tak jak i z twojego nurtu np. ekologię, sprzeciw wobec monopolu bezdusznych korporacji itp. A ty tego nie potrafisz i jestes zakłamany. :/ Widocznie jeszcze jesteś bardzo młody i łatwo się fascynujesz.

Koniec dyskusji z tobą malutki :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tylko z jednej strony masz bunt, wolność, miłość i pokój a z drugiej bunt, wolność i nienawiść. Która droga lepsza zależy od punktu widzenia...

Nie mówię, że jesteś skinem ani naziolem, ale jeśli twierdzisz, że podoba Ci się ideologia, bardzo trafne jest podejrzenie, że w pewnym stopniu się z nią utożsamiasz. Wolność? OK wolność państwa wobec innych. Ale wtedy nie ma mowy o wolności jednostki względem państwa. I tu jest zasadnicza różnica. Ja jestem zakłamany? Dlatego, że przedstawiam ideologię, z którą nie do końca się zgadzasz? Na czym więc polega moje zakłamanie?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Tylko z jednej strony masz bunt, wolność, miłość i pokój a z drugiej bunt, wolność i nienawiść. Która droga lepsza zależy od punktu widzenia...
Raczej Bunt, Wolność, Miłość, AIDS. Co do pokoju to mnie nie rozśmieszaj. Jesteście tak samo agresywni, jak inni.
Czas przestać być romantykiem i dorosnąć Jacobbs.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Gdzieś już padło (nie wiem czy w tym temacie) stwierdzenie "Anarchia matką pokoju". Tak AIDS... Uhm...
 
Do góry