...psychologia

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
Witam:)

Chciałabym się was poradzić!

Od około 2-3 lat interesuje się psychologią i właśnie na takie studia się wybieram!

Czy zdając na maturze polski (podstawowy), biologię (rozszerzoną), matmę (podstawową-mój rocznik ma już ją mieć obowiązkowo) oraz angielski (podstawowy), zakładając jeszcze że dosyc dobrze to zdam, dostanę się na te studia???

Wczoraj ogladałam różne progi na różnych uczelniach i załamałam się widząc, że praktycznie wszędzie wymagają rozszerzonego angielskiego;(
Moglibyście poszukać jeszcze jakiś informacji, albo może oreintujecie sie!! Bardzo zalezy mi na tych studiach!
Jeżeli nie będę zdawać ang. rozszerzonego to nie mam szans dostać się??
 
B

blooz

Guest
raczej watpie bys sie dostala trzeba raczej zdawac wszystko rozszerzone pozatym na jedno miejsce na psychologie przypada okolo 20 osob tak jest przynajmniej we wroclawiu na uniwersytecie... wybierz sobie jeszcze jeden inny kierunek ktory tez ci sie podoba chyba ze takiego nie ma to zawsze mozesz isc na zaoczne na psychologie wtedy juz nawet nie patrza co i na jakim poziomie zdawalas na maturze.. jest taka zasada na zaocznych kto pierwszy sie zapisze ten lepszy ;]
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Różnie bywa, zależy od uniwerku głównie i wyników na maturze.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
w Wawie są przynajmniej 2 prywatne uczelnie gdzie można studiować psycholologię, także zaocznie, i wystarczy matura i kasa (od jakichś 4500 rocznie). To tak na wypadek jakby się nie udało
 
G

germanistka89

Guest
Możesz się dostać, zdaj dobrze biologie.
O pomyśl o rozszerzonym angielskim, chociaż zdasz go słabo, ale zawsze.
Ale pamietaj, że są egzaminy wstęone i praktycznie tam pokażesz ile umiesz i czy naprawde zasługujesz na miano student psychologi ...
ja też myślę o psychologi :D

Spróbować można, a nawet trzeba!
Pozdrawiam!
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
zastanawiam sie czy czasem dodatkowych egzaminow nie ma na uczelnie ;) Bo kolezanka 2 lata temu podchodzila ale niestety nie zdala... nie wiem jak to bedzie w tym roku...
 

nehmela

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Podobno egzaminów już nie ma. Ja się właśnie rozglądam za przyszłym kierunkiem. Jestem na mat-fizie. Na UŚ w Katowicach wymagają polski, j. obcy i biologię/historię/matematykę, z czego matematyka i w moim wypadku j.angielski na rozszerzeniu. Ciekawa jestem jaki jest próg...Szukam też aternatywy, bo nie wiem, czy po tym będzie na przysłowiowy chleb, a to też ważne. Sama pasja to za mało. Chyba, że okażę się jakimś wybitnym talentem w tej dziedzinie:p:p:pPodobno egzaminów już nie ma. Ja się właśnie rozglądam za przyszłym kierunkiem. Jestem na mat-fizie. Na UŚ w Katowicach wymagają polski, j. obcy i biologię/historię/matematykę, z czego matematyka i w moim wypadku j.angielski na rozszerzeniu. Ciekawa jestem jaki jest próg...Szukam też aternatywy, bo nie wiem, czy po tym będzie na przysłowiowy chleb, a to też ważne. Sama pasja to za mało. Chyba, że okażę się jakimś wybitnym talentem w tej dziedzinie:p:p:p
 
Do góry