psychiczne zróźnicowanie płci

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że dziewczyna i chłopak różnią się od siebie pod wieloma względami, nie tylko fizycznymi, ale też i psychicznymi. Dlatego chciałabym się od Was, moi drodzy, dowiedzieć się, jakie róźnice zauważacie między dziewczyną a chłopakiem, pod względem psychicznym, np.: że dziewczyna jest bardziej wrażliwsza i uczuciowa od chłopaka.

Aha, istnieją też takie stereotypy męskości i kobiecości. Np.: że kobieta musi być opiekuńcza, ciepła, powinna pomagać innym, wrażliwa, cierpliwa, a mężczyzna - agresywny, twardy, silny, racjonalny itp.

Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat i przykłady tych różnic, jeśli to możliwe :]


pozdrawiam
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
a mężczyzna - agresywny, twardy, silny, racjonalny itp.

skąd taki stereotyp facet ok powinien być twardy silny racjonalny ale agresywny?? agresywny człowiek to zły człowiek czy można na każdego faceta mówić ze jest zły bo taki jest stereotyp <_<
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
agresywny, w sensie stanowczy i asertywny :]

a co sądzicie jeśli chodzi o pracę? podobno mężczyźni dążą do sukcesu za wszelką cenę i źle znosza porażki, lubią podejmować ryzyko, chcą czuć władze i dominajcę, a kobiety bardziej nastawione są na miłą atmosferę i przyjazne stosunki międzyludzkie, żadnej rywalizacji itp.
 

Natrina

Inżynierka minionych spraw.
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 940
Punkty reakcji
2
Miasto
Kraina idealnie nieidealnych.
a co sądzicie jeśli chodzi o pracę? podobno mężczyźni dążą do sukcesu za wszelką cenę i źle znosza porażki, lubią podejmować ryzyko, chcą czuć władze i dominajcę, a kobiety bardziej nastawione są na miłą atmosferę i przyjazne stosunki międzyludzkie, żadnej rywalizacji itp.
Od każdej reguły są odstępstwa. :p
To tylko kolejny stereotyp.
 
P

Październik

Guest
Dla mnie jest jedna różnica, po prostu jesteśmy bardziej rozwinięci ... i nic tego nie zmieni, no może jak kiedyś nauka umożliwi zmiany w waszych genach :bag:

ale nabroiłem :D

Zastrzegam sobie prawo, do cytowania mojego postu tylko i wyłącznie przez kobiety, o ile takowe cytaty wystąpią.
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
Dla mnie jest jedna różnica, po prostu jesteśmy bardziej rozwinięci ... i nic tego nie zmieni, no może jak kiedyś nauka umożliwi zmiany w waszych genach :bag:

pf.



jakie różnice? chłopacy wyjaśniają swoje hmm.. problemy przeważnie przemocą,a dziewczęta zazwyczaj rozmawiają.
chociaż patrząc na to co się dzieje obecnie.. to dziewczęta coraz częściej się..biją. bo chłopak nie chce jej,a inną. ot taki przykład.

i płeć żeńska jest bardziej uległa niż płeć męska. tzn, tak mi się wydaje.. ;p
 
P

Październik

Guest
:( tylko jedna

Oczywiście to był wygłup z mojej strony. Sądzę, że kobiety są bardziej wyrozumiałe i potrafią się przyznać do błędu, ale bardziej niż my starają się tego błędu nie popełniać. Macie też więcej rozwagi, bardzo mi się podoba podejmowanie przez Was ważnych decyzji, racjonalne i rzeczowe. No i macie lepszy gust :D Jesteście też bardziej solidarne.

My z kolei mamy lepszą orientację w terenie, większe zdolności manualne, potrafimy się szybko odnaleźć w krytycznych sytuacjach, lepiej wykonujemy zadania związane z techniką. Mamy też większą ilość wynalazków na kącie, ale nie wiem czy nie jest to wynikiem ubezwłasnowolnienia i wcześniejszego stereotypu kobiety jako kury domowej.

Jakby dłużej się zastanowić można więcej zalet wymienić.
 
Do góry