Przyszłościowe kierunki studiów

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
No niestety, w Polsce tak jest dlatego warto się zastanowić nad kierunkiem który się wybiera. Ja od września chcę iść jeszcze do dwuletniej szkoły na kurs rachunkowości. Pewnie zostanę w szkole w której teraz jestem, moim zdaniem człowiek powinien być wszechstronny bo tak jak piszecie - nigdy nie wiadomo gdzie i w jakiej dziedzinie uda się znaleźć pracę.
 

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Myślę, że warto sprawdzić na co aktualnie jest popyt. Bardzo często w wiadomościach lub różnych raportach na portalach maturalnych, gospodarczych lub biznesowych są takie informacje. Tak jak patrzę ostatnio na rynek, to potrzebni są ludzie, z których jest jakaś konkretna korzyść - handlowcy, informatycy, ekonomiści, hr-owcy, marketingowcy itp. Jest tak nie tylko w Polsce - w innych krajach również patrzy się na to, w jaki sposób pracownik przysłuży się do rozwoju firmy. Studiowac.pl stworzyło raport w którym widać najlepiej opłacane zawody.

Idąc na studia zaczynacie tak naprawdę inwestycję w siebie w taki sam sposób, jakbyście inwestowali we własną firmę - trzeba się więc zastanowić, jakie się ma zasoby i w jaki sposób je wykorzystać. Co lubię, czego nie, co zniosę, czego nie i w jakim zawodzie się sprawdzę, biorąc pod uwagę ten, ten i ten.
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
jak na razie z pracą dla biotechnologów jest słabo, jest nadal nie wiele firm, ale powoli się to zmienia więc może nim skończysz studia będzie już ok...ale generalnie polecam studia techniczne, co do np. europejstyki to jest taka sama zasada jak ze wszytskimi innymi studiami humanistycznymi - jeśli umiesz do tego ze dwa języki w koropracji powinno się coś znależć o ile to Cię satysfakcjonuje, po studiach humanistycznych (każdych) zbyt łatwo nie jest :/
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Popyt jest na inżynierów względnie techników, ale przy okazji warto uczyć się języka angielskiego albo niemieckiego bo w Niemczech na inżynierów czeka praca i jakieś godne warunki płacowe.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Ja postanowiłam, że od września idę jeszcze do szkoły policealnej (do rocznej). Nie wybrałam jeszcze konkretnej specjalizacji, ale ponieważ skończyłam już jedną w Progresie i jestem absolwentką to teraz mam roczną szkołę za pół ceny. Fajna promocja, niewiele będę płacić, a dalej będę się rozwijać. No i inwestowanie w siebie sprawia mi ogromną przyjemność, zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie nowych ludzi. Myślę, że to wszystko w przysłości zaprocentuje i zaowocuje.
 

millada

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
30
odradzam kierunki humanistyczne moze i sa ciekawe ale bardzo trudno po nich z praca
 

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Inwestowanie w sobie plus poznawanie nowych, wartościowych ludzi - wybuchowa mieszanka na przyszłość:)
 

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ok, nie wszystko zależy od zainteresowań i znajomości:) Ale liczą się:)

Przyszłościowe kierunki studiów wyższych to ostatnio kierunki "politechniczne" czyli:

- ekonomia
- zarządzanie
- informatyka
- inżynieria

No i oczywiście lekarz jest jak najbardziej przyszłościowym zawodem - natomiast rzeczywiście mocno trzeba się uczyć - zarówno na studiach jak i po nich, przez wiele lat.
Jeśli chodzi o kierunki humanistyczne to owszem - można. Ale coś takiego, co się sprawdzi w biznesie np. psychologia (i potem specj. z psychologii organizacji), filologia któraś (można uczyć prezesów języka obcego:)).

Jakie Tobie kierunki najbardziej pasują?
 

betta-p

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Po biotechnologii, mimo, że wydawałoby się, że jest to kierunek przyszłościowy, rzadko jest praca w zawodzie. Trzeba być albo na prawdę dobrym, żeby dostać się do jakiejś dużej korporacji.
Zawodem przyszłościowym są wszystkie zawody techniczne, ponieważ jest na nie duże zapotrzebowanie, fryzjerzy, technicy radiologii, kosmetyczki. Poza tym farmacja, ratownictwo, i inne kierunki medyczne, nie mówiąc już o samej medycynie. Chemia też się bardzo rozwija i po niej istnieje możliwość pracy w wielu specjalnościach.
Na pewno problem dostania pracy w zawodzie pojawia się po skończeniu np. AWF-u, filologii polskiej, malarstwa, filozofii itp. Moim zdaniem, te kierunki warto studiować jedynie hobbistycznie.
 

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
No dobra, a co będzie jak rozmnoży się pełno inżynierów, budowlańców i innych ścisłowców? Myślicie, że rynek się nie przesyci? A może właśnie za kilka lat będzie zupełnie odwrotnie - teraz jest wariactwo i duży boom na sprzedaż, zwiększanie efektywności w przedsiębiorstwach i tak dalej. A co będzie jak ludzie zaczną się wypalać, bo nie będą mogli podołać wymaganiom, jakie stawia im rynek? Wtedy rzeczywiście będzie trzeba tego psychiatrę albo psychologa...

I jak tak piszę, to sobie myślę że wszystkich będzie pełno. Ale najważniejsze to dobrze się "zakręcić", poza tym być ponadprzeciętnym w tym co się robi, cały czas się szkolić i doskonalić. Wtedy będziecie mieli robotę. Co o tym myślicie?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
StudiowaćPL, na pewno nie będzie przesytu umysłów ścisłych - nie od dzisiaj wiadomo, że humanistów jest po prostu o wiele więcej. A nie wydaje mi się, żeby taki humanista poszedł sobie studiować mechatronikę :)
 

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Hanadai a skąd to wiadomo? Skąd masz takie informacje? :)
Wydaje mi się, że humaniści tak trochę przesadzają z tym swoim humanizmem - jestem humanistą więc pójdę sobie na najbardziej "miękki" kierunek jaki jest. A potem jest problem, bo nie da się znaleźć pracy po tym czymś.

Myślę, że jak najbardziej. A masz już jakieś plany zawodowe?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Zwyczajnie znam to z autopsji. Większość znajomych rodziców, rodzice moich kolegów i koleżanek, moi krewni - to humaniści. Również ponad połowa mojej byłej klasy stwierdziła, że wybiera się na prawo... Tylko jedna osoba, powtarzam, JEDNA osoba z osiemnastoosobowego zespołu zdecydowała się zdawać fizykę na maturze. To chyba o czymś świadczy ;)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
U mnie znowu sporo osób, które nie wiedzą gdzie dalej mają iść, wybierają się na ekonomię...
 
D

Dosiek77

Guest
Przeglądając ogłoszenia to kierunkiem na topie są chyba wszelkiej maści programiści
 

teefbe

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o gospodarce przestrzennej ? Warto o tym chociażby myśleć ? :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To wszystko zależy od tego co Ciebie interesuje. Jesli uważasz ze będziesz miał z tego chleb to nie ma problemu, spokojnie mozna wybrać taki kierunek. To tak jak mnie ciągnie w stronę wizażu i charakteryzacji ;)
 
Do góry