Przyszłość

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Witajcie!

Jestem wesołym i towarzyskim 11-latkiem wręcz zakochanym w piłce nożnej. Zaczynam myśleć również o mojej przyszłości i karierze. Postanowiłem coś zrobić, aby zapewnić sobie "angaż" lub "bilet" na przyszłość... Wiem, że czeka mnie wiele pracy i może wydawać się, że lepiej, żebym jeszcze trochę "podrósł", ale przecież im szybciej zacznę tym lepiej będę grał w przyszłych latach. Jak na razie gram tylko z kolegami na podwórku, jednak część z nich chodzi lub już chodziła do klubu. Mówiąc do klubu mam na myśli w tym przypadku "Lider" we Włocławku. Gram z nimi i jednak mimo iż nie uczęszczam do żadnego klubu gram mniej więcej na równi z nimi. Chciałbym prosić Was o radę... Od czego zacząć, czy nie za wcześnie, Co mam zrobić, na jaką pozycję najlepiej (jestem dobrym bramkarzem docenianym w całej szkole, ale mam dobry drybling i mocne strzały dzięki którym na ok. 20m potrafię strzelić w okienko, ale nie jestem profesjonalistą więc bez wyśmiewania proszę), Ważę 39kg mam 1,39 wzrostu (no wiem, że mało tego w końcu się nie wybiera), jak długo i często będę musiał trenować, w jakiej postaci ma być ten trening (bieganie, czy może częstsze granie w piłkę) itp. Według mnie mam 4kg nadwagi. Jedną z moich zalet jest to, że nie "boję" się piłki (strzały z główki) i przeciwników (wślizgów i pojedynków główkowych). Jak coś to mam teraz 100 zeta więc mogę trochę wydać. Kolejna rzecz to duży problem... Choć nie jem często, ale fakt jest faktem, że lubię fast food. Z reguły omijam ten typ jedzenia, no ale jak przyzwyczajenie to przyzwyczajenie. Czy mam może zapisać się do juniorów czy klubu specjalnie dla młodzieży? Jak coś to polecajcie (ale nie Kujawiak!), ewentualnie ŁKS. Teraz kolejne pytanie, a mianowicie: Skoro zapiszę się do jakiś juniorów (przypuśćmy, że właśnie w ŁKS'ie) to jak szybko zacznę grać w podstawowym składzie w Lidze? Lub też jak szybko mniej więcej trwa przeniesienie do lepszego klubu np. Górnik Zabrze itp. (nie mówię o Legii, Wiśle czy Lechu, bo to już nie byle co). I jak się zapisać do takiego klubu? (jakieś podania czy zwyczajna rozmowa z trenerem).

Pozdrawiam liczę na odpowiedź.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Zapisz się do klubu i to wszystko, trener tob¹ pokieruje. Nie musisz dodatkowow biegać bo na treningu się wybiegasz, ale jakaœ zabawa z piłk¹ po szkole zawsze wskazana. Więc pierwsze co masz zrobic to idż do klubu. W tym wieku raczej z dietami bym ie ryzykował, najwyżej poczytaj o zdrowym odżywianiu i kieruj się tymi zasadami. Jak się zapisać? Bierzesz ojca za ręke i idziecie do trenera.
 
V

Voluke

Guest
Górnik Zabrze to też nie byle jaki klub...
Przede wszystkim idź do klubu i trenuj, jak będziesz wystarczająco dobry to Cię weźmie nawet i Barcelona...
Myślę że jeśli włożysz w to całe swoje serce to gdzieś za 4-5lat będą za Tobą patrzeć, ale wątpie żebyś grał w 1 zespole w wieku 16 lat, aczkolwiek to da się osiągnąć...
jak zadebiutujesz w choćby w takiej drużynie jak Górnik Zabrze w wieku 18 lat, to na prawdę będzie dobrze.
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Gadałem z kolegami i wydaje mi się, że ŁKS odpada... Lider Włocławek wydaje się lepszy. Przed wczoraj wrócili ze Słowacji po wakacjach organizowanych przez klub, z 2 tyg temu zajęli 2 miejsce w Polsce przegrywając z Wisłą Kraków w karnych (4:3) i mówią, że trener miły i fajny. Tylko, że rodzice raczej nie są zbyt chętni ;P.
 
V

Voluke

Guest
Musisz pogadać z rodzicami, bo pewnie głównie chodzi im o opłaty i o to żebyś nie zawalił nauki z tego powodu...
a jakiej wysokości są składki w tym liderze?
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Właśnie się zastanawiam... Mój kolega powiedział, ze 40 lub 20 zeta (nie pamięta). Jeżeli 20 to mogę z czystym sumieniem zrezygnować z kieszonkowych, jeżeli 40 trzeba jakoś wydębić. O naukę chodzi głównie, bo gdy tylko zaczynam ich prosić to "A jeżeli przez te treningi opuścisz się z ocenami", ale no jak ja w roku szkolnym wracałem ze szkoły i od razu do godz. 19 grałem, a lekcje odrabiałem potem. A średnia była 5.2 i oni sami uważają, że ja mam dobre oceny, ale się nie uczę. Codziennie przy każdej okazji gadam o tym... Cykam się o dowóz moi rodzice wracają 15:30 - 17:00 (z reguły 16:00, ale są na stanowisko kierowniczym i czasem muszą zostać dłużej), a treningi o 17:00 są. A do tego jakieś 8km trzeba jechać, żebym w porę się obudził to bym miał Kartę, ale akurat na nabór na egzamin byłem chory.
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Czy mam może zapisać się do juniorów czy klubu specjalnie dla młodzieży?
Większość klubów piłkarskich ma taki podział: trampkarze -> juniorzy -> seniorzy,Ty wiekowo ledwo łapiesz się do trampkarzy
Teraz kolejne pytanie, a mianowicie: Skoro zapiszę się do jakiś juniorów (przypuśćmy, że właśnie w ŁKS'ie) to jak szybko zacznę grać w podstawowym składzie w Lidze?
Wszystko będzie zależeć od tego jak będziesz grać

Lub też jak szybko mniej więcej trwa przeniesienie do lepszego klubu np. Górnik Zabrze itp. (nie mówię o Legii, Wiśle czy Lechu, bo to już nie byle co). I jak się zapisać do takiego klubu? (jakieś podania czy zwyczajna rozmowa z trenerem).
Górnik to też nie byle co,ambitny jesteś :D Masz dopiero 11 lat,zapisz się do tego "Lidera",nie licz że jakiś łowca talentów z Wisły akurat będzie spacerował twoim podwórkiem. Musisz się najpierw ograć na prawdziwym boisku z prawdziwymi piłkarzami,to zupełnie inna gra niż na podwórku (chociaż w trampkarzach nie do końca)
 

cedmon

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
pójdź do klubu jak najszybciej! im wcześniej tym lepiej! jak cię nie przyjmą, bo będą uważać, że jesteś za cienki (chociaż z twojego opisu nie wygląda, żebyś cienko grał) to dopiero w takim przypadku trenuj "na ulicy"
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Gadam i gadam, a rodzice mówią, żebym głowy nie zawracał ;P
Jezu kochany przecież jakbym opuścił się w nauce, albo nie mógł później chodzić to można się wypisać, a oni nic ;P

Chce zacząć jak najszybciej, a jak zacznę w wieku 16 lat to mam przesrane ;P
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Heh, może i tak, ale ja mam takiego pecha, że urodziłem się właśnie w Polsce, a tu nie doceniają talentów ;P
 
M

marco9512

Guest
Ja Ci powiem tak. Ja gram od 6 roku życia . Jestem doceniany przez starszych kolegów z drużyny chodzę do rocznika 94 a jestem 95 i mnie w klubie wszyscy doceniają. Trener powiedział, że mam talent i to mnie zmotywowało do większej pracy. Napisałeś czy to nie jest za wcześnie otóż nie powiem nawet, że troche zapóżno ale wszyscy wiemu w jakim wieku kariere rozpączoł M. Gortat. Powiem Ci, że najlepiej dla ciebie by było jak byś jechał do jakiegoś kraju na wakacje, który ma dużo wspaniałych klubów czyli np. Anglia Włochy czy Hiszpania i się zapisał do jakiegoś miejscowego klubu. Mówie Ci rzadko się zdarza, żeby polak osiągnął coś w eurpie grając w polsce do 24 roku życia.
 
M

marco9512

Guest
A i jeszcze jedno. Nie masz nadwagi. Mówie Ci jeśli chcesz się zapisać do klubu idziesz do swojego rocznika w twoim wieku to nie problem się zapisać do swojego rocznika. Idziesz normalnie do trenera i mówisz, że chcesz się zapisać. Oczywiście w pierwszej ,, 11,, nie będziesz grał bo jesteś nowy. Może jak będziesz dobry to w wieku 16 lat będziesz grał w juniorach starszych. Albo nawet już jakiś mecz w seniorach. Jeśli chodzi o trening to CI mówie jeśli chcesz grać na bramce to musisz dużo ćwiczyc łapanie piłek czyli np. leżysz na plecach i ktoś Ci rzuca piłke w jedno strone a ty mu póżniej oddajesz piłke. Albo stoisz na bramce i ktoś stoi na 5-6 m od bramki i ci strzela tak troche w bok tak żebyś mógł złapać ją. Albo jeszcze np. wyłapywanie dośrodkowań czyli ktoś toi na takim metrze z którego można dać dobrą centre ale musi to iść taka centra, żebyś mógł ją złapać. Do tych ćwiczeń wystarzczy tylko bramkarz czyli ty i ktoś kto ci bedzię wrzucał, rzucał i wrzucał a i jeszcze dużo wybić z 5m i normalnych wybić czyli z ręki. Jeśli obrońca to najlepiej, żeby ktoś np. z połowy dawał górną piłke a ty będziesz na 16m i będziesz musiał przyjąć jak to możliwe i wybić jeśli będzie za wysoko to z głowki radze też o dużo biegania, żeby poprawić szybkość. Dobre będą też np. będziesz potrzebował bramke piłke i jeszcze jedną osobe. Będziesz musiał stać za polem karnym i jeden na połowie i będzie musiał Cię przejść a ty bedziesz musiał mu w tym przeszkodzić. Jeśli pomoc to przede wszystkim strzały bieganie slalon z piłka i bez podania krótke długie i dośrodkowania rzuty wolne i przegląd pola czyli najlepiej, żeby bylo paru obrońcow i napastników. Będziesz musiał być z napastnikami przeciwko obronie i oni będą musieli kryć napastników a ty będziesz musiał dostrzec wolnego partnera i zagrać. A jeśli atak to polecam dużo biegania strzały z daleka i z bliska sytuacje sam na sam czyli ty kontra bramkarz i strzelenie mu bramki jalepiej, żeby włączyć do tego ćwiczenia jeszcze obrońce, którego najpierw będziesz musiał minąć a póżniej wykończyć akcję bramką. Polecam również rzuty wolne i strzały z główki. A i jeszcze jedno ćwiczenie to ćwiczenie dla napastnika i pomocnika załatw sobie kolege i próbójcie się przemieszczać w rózne strony a przytm żeby sobie prawie cały czas grać z klepki i z pierwszej.
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Dobra trening już mam... A ma ktoś może pomysł jak przekonać rodziców, którzy się nie zgadzają? ;P
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
1. Przekonaj ich, że to dla Ciebie ważne.
2. Pogadaj z jakimœ wujkiem czy koleg¹ taty, niech oni go przekonaj¹.
3. Szantażem. Nie jedz nic przez dwa dni, nie chódż do szkoły. Zmiękn¹.
A co do tych 8km. No chyba żarty jakieœ, to 20 minut rowerkiem.
 
M

marco9512

Guest
Powiedz im, że chcesz być w przyszłości piłkarzem a jeśli chodzi o ten twój mocny strzał to nie jestem taki pewny tego, że on jest taki mocny ja w twoim wieku to juz z 25m potrafiłem dobrze uderzyć a teraz mam 13 i nawet jeśli jestem wypoczęty to potrafie z 35 dobrze uderzyć jeśli myślisz, że masz mocny strzał możesz sobie sprawdzić są takie automaty zazwyczaj jak jest karuzela itd.
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
No i The Best...
Jestem ********* nie zgodzili się... Nawijałem z 2 godziny, o tym wszystkim co poradziłeś i nic... Wolą, żebym został jakimś gównianym tłumaczem czy coś... Jak się czegoś nie lubi to źle się to robi, nie wiem już po prostu wyraźne nie :(
 
M

marco9512

Guest
No to pech. Jeśli już to nie pomoże to możesz pomażyć. Rób wszystko, żeby ich wkurzyć nie jedz przez pare dni. Znaczy się możesz tylko pokryjomu, żebyś nie umarł z głodu. A jeśli to nie pomoże to powiedz im twardo, że chcesz grać i kropka. Albo ostatnia deska ratunku to powiedz im, że zrobisz co będą tylko chcieli ale pod warunkiem, że pozwolą Ci grać. A jak nie pomoże to tylko zwróć się do kolegi taty lub mamy albo do wuja lub cioci.
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
No i The Best...
Jestem ********* nie zgodzili się... Nawijałem z 2 godziny, o tym wszystkim co poradziłeś i nic... Wolą, żebym został jakimś gównianym tłumaczem czy coś... Jak się czegoś nie lubi to źle się to robi, nie wiem już po prostu wyraźne nie :(
Twoi rodzice są jacyś dziwni. Zamiast wykazać entuzjazm że dzieciak chce uprawiać sport i zrobić wszystko,byś robił to co lubisz to oni się nie zgadzają?
Podobno w szkole masz same piątki więc co stoi na przeszkodzie? Tym bardziej że teraz są wakacje,powiedz że po prostu chcesz sobie pograć w tym czasie w nogę.
Nie mów że football to twoja przyszłość,chcesz grać zawodowo itp. Twoi rodzice założyli sobie że będziesz jakimś tłumaczem czy innym pachołem więc zrobią
wszystko żebyś nim został. Powiedz że piłka nożna to tylko hobby bla bla bla. A jak będziesz miał te 16 lat to do niczego Cię nie zmuszą
Jak się nie sprzeciwisz i nie będziesz walczyć o takie pierdoły jak gra w piłkę to rodzice ustawią Ci całe życie :/
 

Reactivation

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
Włocławek
Po przeprowadzce zapiszą mnie do... Jagielloni Kruszyn ;P
Powiedzieli, że mogę se grać w klubie i uprawiać sport ile chcę, ale uważają, że to nie zawód dla mnie ;P
 
Do góry