Przesyłanie duużych plików

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Mam takie pytanie chciałabym komus przesłac obraz płyty który ma ponad 15 GB czy jest jakas poczta ktora by to wysłała albo jakis program?? no i najlepiej zeby to trwało 1 dzien :niepewny:
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
To zależy od twojego łącza.
Wejdź na www.speedtest.net i wklej tu link do obrazka twojego testu. :p
Ja bym sugerował torrent, ewentualnie www.odsiebie.com zobaczymy jaki masz upload, od tego wszystko zależy. ;)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Najlepiej byłoby chyba torrentem. Zawsze można przerwać i wznowić, nie trzeba najpierw osobno wysyłać a potem dopiero ściągać.
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Z drugiej strony ściąganie przy seedzie z domowego łącza przy polskiej rzeczywistości to koszmar.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Najlepszy był by p2m(peer-to-mail), z programów polecam moorhunt. Tak będzie szybko i wygodnie dla was obu.
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Za dużo roboty. :p
Moim zdaniem zrób tak:
1) Użyj programu WinRar (jeśli nie masz ściągnij).
2) Spakuj całość po 100mb.
3) Upload na www.odsiebie.com.
 

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
nooo winrara sie ma..... tyle ze teraz pytanie jak rozdzielic obraz plyty a potem go zlozyc do kupy......daemona mam
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Dużo zabawy z kontami. :p
Wrzucaniem etc.
Wystarczy jedno czy dwa konta, byłem kreatorem na jednym z forów p2m i mogę Ci powiedzieć że to trwa krótko, a wrzucanie leci w tle Ty tylko pokazujesz plik i dajesz wyślij, dużo mniej zabawy niż z winrarem i jakimś free serwerem
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
jesli chodzi o torrent to odpada bo wlasnie tam gdzie chce przeslac maja powolniejszego neta od mojego i strasznie wolno z torrenta sciaga zaciekawił mnie ten program moorhunt i chyba tego sprobuje
To, że strasznie wolno z torrenta ściąga (nie wykorzystuje całości łącza) to nie poprzez to, żę jest to torrent, ale poprzez to, że seedujący nie osiągają maksymalnej dla Ciebie predkości. Na publicznych trackerach niestety tak jest.
I ja dalej przy torrencie sie będę upierał. Można przerwać i wznowić kiedy się chce, nie trzeba osobno uploadować/downloadować. Nie ma żadnego dzielenia, zakładania niepotrzebnych kont. Wrzucasz na jakiś serwer torka, np. isohunt, mininova, dajesz link drugiej osobie i tamta od Ciebie ściąga. Prędkości będą takie, jaki możesz maksymalnie wyciągnąć upload, albo jakie maksymalny download druga osoba ma.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Dzielić 15gb po 100mb? to ponad 150 części.. kociokwiku można dostać podczas wgrywania czegoś takiego na serwer ;)
FTP odradzam. Szybkie, dobre ftp, które by zmieściło takiego kolosa nie jest łatwo osiągalne (a ci, którzy mają, niechętnie się tak po prostu dzielą).
p2m też nie polecam, za dużo zabawy, a dla niedoświadczonych zbyt męczące.

YaCeQ ma rację, najlepszy będzie torrent. Z tych powodów, które napisał. Jest zarówno wygodnie, jak i szybko (bez potrzeby korzystania z 'pośrednika').
 
Do góry