Przerobka Graficzna Zdjec. Potrzebna Pomoc :o)

Wolvi

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Czesc! Sluchajcie mam taki maly problemik.. wiecie moze jakiego programu uzyc do przerobki zdjecia tak zeby cale bylo np. czarno-biale a jeden tylko jego fragment kolorowy? Chodzi mi konkretnie o nazwe programu i ew. jak uzyc opcji w programie tak aby dany efekt uzyskac. Dzieki wielkie za wszelka pomoc. Dodaje zdjecie zebyscie wiedzieli o jaki efekt mi dokladnie chodzi:

15.jpg
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Są do tego jakies programy, ale ich nazw nie pamiętam.
Jezeli chcesz aby kolorowy pozostał jeden element zdjęcia to mozna zrobic to bez problemu w prostym nawet programie do obróbki grafiki.
Zaznaczasz po prostu element który ma pozostac kolorowy, potem odwracasz zaznaczenie.Przerabiasz zdjęcie na czarno-białe, element zaznaczony pozostaje kolorowy.
Byc może można zrobic to inaczej, prościej ale ja nie jestem grafikiem.
Są tu niby specjaliści od photoshopa, ale coś cicho siedzą. :D
 

Wolvi

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
No wlasnie widze ze cicho siedza :) chowaja sie ze swoimi talentami... a tak wracajac do tematu to problem jest dla mnie wtedy gdy chce zaznaczyc wiecej niz jeden obiekt tak jak na przyklad w zdjeciu ktore pokazalem (tzn. obiekt jest jeden ale 2 sa jego fragmenty).

ja tez sie niedlugo pochwale moimi zdjeciami ktore porobilem w irlandii.. mam nadzieje ze sie spodobaja :)
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy to profesjonalna metoda, ale można zeby zaznaczyć dwa fragmenty "pociąć zdjęcie na dwie części na każdej zaznaczyc oddzielnie fragment potem złączyć w całość.Można też zrobić czarno-białą kopie zdjęcia.Z kolorowego oryginału kopiować odpowiednie fragmenty i wklejać w czarno-białe zdjęcie.
 

cartman24

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Polski
Podeśłij to zdjęcie...i powiedz co chcesz zrobić..... spróbuje....kiedyś sobie coś takiego zrobiłem w photoshopie ; p z instrukcją może się coś uda : D
 

Wolvi

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
No teoretycznie mozna :) tylko ze wiesz chodzi o to zeby to wygladalo jak najbardziej naturalnie. Dla mnie moze to byc profesjonalny program.. jakos sobie z nim poradze.. : ;)
 

cartman24

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Polski
Załątw sobie Photoshopa 9.0 CS to podeśle Ci linka do tutotrialem z tym efektem ; )
 

Wolvi

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Załątw sobie Photoshopa 9.0 CS to podeśle Ci linka do tutotrialem z tym efektem ; )


Jestem w trakcie zalatwiania sobie :) ;) tkze jakbys mi podal linka na privie to bylbym bardzo wdzieczny.



Chyba ze ktos zna jakis programik ktory mozna sciagac z neta za free...
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Czesc! Sluchajcie mam taki maly problemik.. wiecie moze jakiego programu uzyc do przerobki zdjecia tak zeby cale bylo np.
W Photoshopie można to zrobić między innymi bawiąc sie opcjami przenikania (rozsuwana lista w oknie Layers).
Kolorowanie zdjęc jest to chyba jedna z najbardziej podstawowych rzeczy które każdy początkujący powinien poznać. Niestety program jest płatny i kosztuje bagatela 2000 zł :eek: Możesz to zrobić także w Gimpie (darmowy) tak: http://www.gimp.signs.pl/tutoriale2/005_gimp.shtml lub http://www.recolored.com/recolored_info.php lub w pait shop pro: http://www.psp-grafika.pl/tutoriale/photo_...kolorowanie.php


:)
 
Do góry