Przepisy bez piekarnika

Gosia Sosnowska

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Opole
Witam wszystkich! Przeprowadziłam się i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu kuchnia funkcjonuje bez piekarnika... A ja nauczona (i uwielbiam!), żeby coś czasem upieć - najlepiej ciasto czy jakąś zapiekankę. Marnym synonimem jest piekarnik [podgrzewacz ;/], niestety kompletnie nie potrafi współpracować nawet z muffinkami. Wiem, że nie warto próbować. Cierpię, szukam pomocy! Ktoś ma jakieś przepisy "mikrofalówkowe" lub pomysł jak obejść brak piekarnika i zrobić coś pysznego? :) Obiło mi się o uszy ciasto gotowane. Wiecie może co to takiego?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
GavieRu napisał:
Ktoś ma jakieś przepisy "mikrofalówkowe" lub pomysł jak obejść brak piekarnika i zrobić coś pysznego? :) Obiło mi się o uszy ciasto gotowane. Wiecie może co to takiego?
Jest gotowany sernik i babka , ale do babki potrzebna jest specjalna forma. Zamiast tego proponuje Ci ciasta bez pieczenia. Pierwsze jakie mi przyszły na mysl to sernik na zimno, orzeszki, cytrynowiec, chatka, melba lub tiramisu. Te ostatnie, dobrze zrobione wyglada jak tort.Jak zainteresował Cie którys przepis, to chętnie się nim podzielę.
 
Do góry