Przedawnienie i kasacja wyroku - pytanie

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Czy to prawda, że wyrok po pewnym czasie zostaje poddany kasacji i znowu jest czysta kartoteka? Chodzi mi o to czy będę mógł się dostać do wojska po pewnym czasie od zapadnięcia wyroku? a może wyrok (grzywna) z art 52 §2 kodeksu wykroczeń nie przeszkadza w dostaniu się do służb mundurowych?
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Tak, zostanie ona usunięta. Mi zostało cofnięte i miałem czyste papiery po 2 latach za pewne przestępstwo. Nie wiem, jak będzie w Twoim przypadku, ale Polskie prawo podlega przedawnieniu - to nie Ameryka
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Tak, zostanie ona usunięta. Mi zostało cofnięte i miałem czyste papiery po 2 latach za pewne przestępstwo. Nie wiem, jak będzie w Twoim przypadku, ale Polskie prawo podlega przedawnieniu - to nie Ameryka
No właśnie nie wiem czy to samo się kasuje czy trzeba wnioskować o to pismem bo taką wersję również słyszałem.
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Art. 46. § 1. Ukaranie uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary.
§ 2. Jeżeli ukarany przed upływem okresu przewidzianego w § 1 popełnił nowe wykroczenie, za które wymierzono mu karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie.
§ 3. Jeżeli orzeczono środek karny, uznanie ukarania za niebyłe nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem wykonania.

Inaczej mówiąc. Jeżeli grzywnę zapłaciłeś, bądź kara zostala Ci darowana, bądź się przedawniła, po 2 latach ukaranie powinno zostać zatarte. Jeżeli w ciągu nastepnych dwóch lat nie popełnisz wykroczenia, za które wymierzona zostanie Ci kara przewidziana w par. 2. Jeżeli tak, to 2 lata od tej nowej kary. Tak mnie sie przynajmniej wydaje.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Dzięki wielkie ;) teraz muszę tylko grzywną zapłacić ;) a t już inna sprawa ;D
 
Do góry