Proszę o wasze opinie!

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Były mąż powiedział mi dwa dni temu że zrzeknie się praw do synka, bo go nie stać na alimenty!!! Jak tak można??? Czy w ogóle tak można???
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Nie, obowiązek płacenia alimentów pozostanie, po za tym ojciec nie może od tak się zrzec praw do dziecka, może jedynie złożyć wniosek do sądu o pozbawienie praw rodzicielskich, ale alimenty będzie musiał płacić.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Sąd nie będzie działał na niekorzyść dziecka, więc nawet jeżeli Twój mąż zrzeknie się praw do dziecka, obowiązek płacenia alimentów nie ustanie.
 

paatusiia89

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bielsko-Biała
Dla sądu najważniejsze jest dobro dziecka. Nawet jak Twój były mąż będzie chciał się zrzec praw rodzicielskich to i tak obowiązek alimentacyjny będzie na nim spoczywał dalej ponieważ i tak dalej zostanie biologicznym ojcem dziecka.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To były strachy na Lachy - pewno chciał "przekonać" Ciebie, byś po orozwodzie nie występowała o alimenty. Nie musisz wcale tej sprawy poruszać - sąd sam alimenty dziecku przyzna.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A może "cwana bestia"?.
Sedzina rodzinna i opiekuńcza zawsze jest po stronie dziecka. Będzie dobrze
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Dzięki!
Jestem załamana :( no przecież to jest jego dziecko, sama nie wiem kim ten czlowiek jest :(
Na dodatek wyjechał za granicę i nie daje mi na Małego ani grosza, to bedzie się ciągło i ciagło... a ja się wykończe psychicznie. Dobrze że mam synka, bo warto dla niego nadal żyć!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ty wreszcie idź do Sadu Rodzinnego i Opiekuńczego, by mieć przyznane od ojca dziecka alimenty dla dziecka.
Tam Ci pomogą napisać pozew, odbędzie się proces, sąd przyzna dziecku alimenty i Tobie przyzna opiekę prawną nad dzieckiem
W tym sądzie nie jest potrzebny adwokat, a nawet nie jest dobrze widziany, bo kogo stać na adwokata (ok 1500 zł) to może sam utrzymywać dziecko - alimenty są wtedy mniejsze.
 

asiakkkk

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Były mąż powiedział mi dwa dni temu że zrzeknie się praw do synka, bo go nie stać na alimenty!!! Jak tak można??? Czy w ogóle tak można???

Może zrzec się praw, wtedy nie będzie musiał płacić alimentów, ale też nie będzie miał żadnych praw do dziecka, tak jak obca osoba. Jeśli z synem ma go wiązać tylko obowiązek alimentacyjny to może i lepiej żeby zniknął z jego życia na zawsze. Chyba, że zależy Ci na tych alimentach??..
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Asia! Nie wymyślaj! Zrzec to się można alimentów.
A nawet uznanie dziecka za nie swoje i udowodnienie tego przez męża badaniem DNA nie zwolni go od alimentów.
Wyjazd za granicę utrudni ściągalność alimentów. Wtedy warto się zwrócić do sądu o podwyższenie alimentów (zarobki za granicą są wyższe) i do Funduszu Alimentacyjnego, by czasowo wypłacał dziecku (Tobie jako opiekunce prawnej) taką samą kwotę, jaką miał łożyć na utrzymanie dziecka jego ojciec (ale nie więcej niż 600 na miesiąc).
Potem - bez Twojego udziału - Fundusz odbierze sobie od ojca dziecka dług wraz z odsetkami.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Bardzo Wam wszystkim dziękuję!
Byłam dzis u radcy prawnego, powiedział mi co i jak, gdzie mam iść i co robić - zapłaciłam 50 zł, wszystko mi napisał na kartce, od jutra zaczynam działać!
 
Do góry