proszę o pomoc w wyborze laptopa

elenka87

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Poszukujemy z siostrą laptopa. Nie musi być jakiś rewelacyjny pod względem parametrów technicznych. Chodzi tylko o to, żeby od czasu do czasu coś na nim napisać, "poszperać" w internecie albo obrobić kilka fotek. Przedział cenowy to ok.2500zł. Znajomy polecał nam Hp-ki, ale nie jestem jeszcze ostatecznie przekonana. Może ktoś z Was mógłby doradzić? Myślimy nad modelem dv5 http://www.swiatlaptopow.pl/go/_info/?user_id=7543&lang=pl, Co o nim sądzicie?
 
A

Alternative Trippin

Guest
Całkiem niezły wybór. HP Paviliony to sprawdzony sprzęt, myślę, że nie powinnaś się zawieść. Możesz się chyba pokusić o ciut mocniejszy sprzęt. Co powiesz na ten: http://www.swiatlaptopow.pl/go/_info/?user_id=5610&lang=pl? Wydaje mi się, że jak na kilkaset zł ma stosunkowo lepsze parametry. Chociaż, ten który Ty wybrałaś też jest niczego sobie.
 

reiji

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2009
Posty
76
Punkty reakcji
0
Pavillony, popularnie nazywane też Pavulonami są w sam raz do domu - przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń ;)

Są z reguły całkiem wydajne, nieźle sie prezentują, ale niestety niezbyt dobrze znoszą przenoszenie. No ale jak do domu to w sam raz, w końcu nie każdy potrzebuje ThinkPada za 5k żeby go nosić.
 
Y

Yee

Guest
A mi z kolei obiło się o uszy, że seria pavilion bardzo się przegrzewa. W zimie to oczywiście bardzo przydatna cecha, ale latem? :)
Z oferty swiatlaptopow.pl poleciłabym ci, jeśli już, to jakiegoś compaqa. Sama mam model presario CQ61-215ee i nie zamieniłabym go na żaden inny. No i kosztował mniej niż 2500zł, a służy mi do tych samych czynności, na których ci z siostrą zależy :)
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Lenovo G550, chyba jeden z najlepszych w tym przedziale cenowym.
http://allegro.pl/item786996790_ibm_lenovo_g550_t6500_4gb_320_15_6_led_g105m_wawa.html
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Ja z własnego doświadczenia wiem że kobiety są wzrokowcami, i najlepiej aby wybierały laptopy "ładne" i dobrze wykończone a będą szczęśliwe. HP rzeczywiście mają ciekawy desing, ale zdaża im się usmarzyć. Jeśli chodzi o wygląd/wykończenie/osiągi/cena to polecam Gatewaya MC7833u. Jest ładny a do tego w dobrej cenie. Co prawda w najnowsze gry na nim nie pograsz (zintegrowana karta grafiki) ale do tych czynności o których piszesz będzie idealny. tu masz opis i zdjęcia: http://bsmart.pl/viewtopic.php?t=215
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Moogle ma trochę racji, że kobiety raczej patrzą na wygląd komputera niż jego parametry, ale jak tu się powstrzymać przed zakupem takiego cudeńka? Oczywiście sama wolę bardziej stonowane, wręcz minimalistyczne obudowy. Przemawiają do mnie modele Compaq, a także niektóre Paviliony (te bez efektu glare). Ale oczywiście wiadomo, że nie wygląd się liczy ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
1) Chciałem zauważyć, że wszystkie dotychczasowe linki pokazują sprzęt za ponad 2500zł
2) W opisie Pavilion'ów nie ma ani słowa o systemie operacyjnym
3) Sprzęt za 2,5 tysiąca do surfowania po sieci i prostej obróbki zdjęć? Moim zdaniem znacznie przepłacone. Tak więc sugeruję jakiegoś Paviliona lub Lenovo (mam dostęp do obu marek i nie sprawiają problemów), ale można szukać w niższej półce cenowej...
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Ale z tego co widziałem to w świecie laptopów można kupić paviliona dv5 za 2,5k z systemem operacyjnym. A to już jest okazja - bardzo dobry sprzęt w przystępnej cenie. No i jest zapewnione serwisowanie za friko na 3 lata. Ja zastanowiłbym się nad czymś takim. Może i da się kupić coś taniej tylko do surfowania, ale gdybyście postanowiły kiedyś z siostrą używać kompa do czegoś innego (programy graficzne itp) to lepiej mieć coś mocniejszego.
 
Y

Yee

Guest
HP Mini 1199ec jest prześliczny, ale szkoda, że ma takie kijowe parametry.
Alę cóż coś za coś. Albo odjechana obudowa albo dysk 320gb ;)
HP powinno pomyśleć o reedycji tego modelu z lepszym wyposażeniem dla kobiet praktycznych :p
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja używam od roku Toshiby i generalnie jestem bardzo zadowolony. Jedyna wada to taka że widać na nim odbicia od palców dlatego trzeba często go czyścić. W zeszłym roku dałem za niego 2500zł, teraz kupisz takiego za ok 2 tys. Model to toshiba satellite a300.
 
A

ann han

Guest
Masz rację kobiety są wzrokowcami i raczej wybiorą taki sprzęt, który im się podoba:) jeśli chodzi o komputer, który wybrałaś to myślę, że jest to super wybór. Również słyszałam że swiatlaptopow.pl jest firmą godną polecenia. Mają atrakcyjną ofertę i dają długi okres gwarancji na sprzęt zakupiony u nich:) także potwierdzam, że Twój wybór jest jak najbardziej trafiony;)
 

Agatka87

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ja mam Acera i też nie narzekam, zapłaciłam za niego niecałe 2000 zł, ale z tego co słyszałam to rzeczywiście Hp są najlepsze.Więc jak masz tylko możliwości finansowe to kup sobie coś lepszego, przynajmniej będzie Ci taki sprzęt służył dłużej:)
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Gorąco polecam HPeki. HP to bez wątpienia najlepszy producent laptopów, a duży wybór, w niskich cenach masz tutaj. Sklep sprawdziłem na własnej skórze, więc spokojnie możesz kupować. Panowie są bardzo w porządku
 
Do góry