Proszę o pomoc w wyborze aparatu

Status
Zamknięty.

anna.j84

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam :help:
Bardzo proszę o pomoc w wyborze aparatu. Na jego zakup przeznaczam 2000zł.
Do tej pory posługiwałam się zwykłą cyfrówką, ale bardzo chciałabym zagłębić się troszkę bardziej w fotografii.
Podam dwa modele aparatów, które polecił mi znajomy, ja się nie znam, więc liczę na Waszą pomoc.

Canon PowerShot SX30 IS
http://www.ceneo.pl/8661776s

Nikon D3100 + 18-55mm VR
http://www.ceneo.pl/8529450s

Nie wiem, czy nie rzucam się na zbyt głęboką wodę, jak na początkującą, ale szybko się uczę i będę chciała w miarę szybko
poznać tajniki fotografii oraz opanować aparat :)
Jeśli ktoś ma jakąś inną propozycję, to będzie to bardzo mile widziane. Proszę o szczere rady.
Zapomniałam dodać, iż chciałabym aparat, który w przyszłości mogłabym rozbudować.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

kadet12345

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
111
Punkty reakcji
3
Co do tych dwóch to wybrał bym Nikon ale ma słaby obiektyw w zestawie
 

Ikillyouuu

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja bym proponował Ci kupić Nikona D90, fajne lustro z funkcją nagrywania filmów do tego jakiś dobry obiektyw i wymiatasz:D koszt ok. 2500zł
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
do 2000 na początek to tego Nikosia, albo np. Alphe 450 z kitem 18-55
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Możesz też zerknąć na Pentax'a K-X'a, bardzo dobry aparat dla amatorów, przejrzyste menu, niskie szumy, dobra matryca i zacny obiektyw kitowy.

A jeśli marka Ci nie pasuje etc. przejdź się do jakiegoś RTV Euro AGD i pomacaj aparaty, weź ten który dobrze leży w dłoni i Ci się spodoba, na tej półce cenowej poszczególne modele niewiele się różnią.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
weź sobie tego Pentax'a co proponuje forumowicz wyżej:) powinien być w sam raz
 

anna.j84

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Za Pentaxa z obiektywem 18-55mm musiałabym dać ok. 1800zł, a za 2000zł mam nikona np. D3100 18-55mm vr
Więc wydaje mi się, że lepszy byłby Nikon, bo to przecież obok Canona najlepsza firma. Chyba, że się mylę...
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Ten PENTAX wygrał zeszłoroczne targi TIPA w kategorii "Najlepsza Amatorska Lustrzanka" i konkurował właśnie z nikonami czy Canonami. Ma bardzo niskie szumy i bardzo dobrą jakość zdjęć.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Tylko, że w Polsce Pentax nie jest firmą powszechnie znaną. Nie wszystkie sklepy oferujące lustrzanki/obiektywy mają w ofercie Pentaksa. A szkoda. Przez to też część osób boi się brać czegoś niesprawdzonego, o czym słyszy być może pierwszy raz.
Anna.j84, Twoi znajomi mają lustrzanki?
 

anna.j84

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
YaCeQ, tak moi znajomi mają lustrzanki, dlatego ich również się radziłam. Niestety każdy ma inny gust i oczekiwania, więc zdania trochę się różnią. Kolega pracuje w firmie zajmującej się sprzedażą aparatów, więc trochę mi wszystko naświetlił. Po rozmowie z nim stwierdziłam, że chyba nie ma sensu kupować lustrzanki z obiektywem 18-55mm, bo napewno za jakiś czas będę chciała go zmienić na lepszy, więc chyba odrazu kupię z obiektywem 18-105mm.
Powiem szczerze, że głównie skłaniam się między Canonem a Nikonem, ale jeden z nich jest w tym momencie na prowadzeniu:)
Jak narazie słucham różnych opini, gdyż nie chcę później żałować tymbardziej, że teraz muszę podnieść poprzeczkę na ok. 2500zł.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
W amatorskich body nie ma istotnych różnic pomiędzy firmami. To, co oferują Nikon, Canon, Pentax czy Sony w tym segmencie jest do siebie bardzo podobne. I cokolwiek weźmiesz i tak będziesz zadowolona.
Także najlepiej brać to, co Ci dobrze leży w rękach. Ewentualnie pytałem o to, czy znajomi mają lustrzanki, żebyś mogła czasami coś od nich z optyki pożyczyć:D Tutaj nie ma sensu pakować się w Nikona, jeżeli znajomi mają Canona. Wtedy i będą Ci w stanie ewentualnie bardziej pomóc i myślę, że pożyczyć jakiś obiektyw. Tak samo w drugą stronę i z innymi markami.
 

ska111

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim Nikon D3100 to lustrzanka a Canon to kompakt, już ten fakt przemawia na korzyść Nikona. Jeśli chodzi o jakość zdjęć kompakt nigdy nie przebije lustrzanki. Po drugie Nikon jest rozbudowany, możesz sobie zmienić w przyszłości obiektyw etc.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Ja tylko dodam, że nie warto oceniać sprzęt po firmie. Pamiętajmy, że każda firma wypuszcza sprzęt zarówno dla amatorów, profesjonalistów i tak samo każda wypuszcza sprzęt dobry oraz zły.
Patrzmy po konkretnym modelu, nie po marce :)
 

anna.j84

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Po długim namyśle zdecydowałam się na Nikona D3100 18-105 Vr. Jakoś ta lustrzanka najbardziej do mnie przemawia:) Wybrałam ten obiektyw, ponieważ wolałam dołożyć i zainwestować w coś lepszego a 18-105 napewno na dlugi czas będzie dla mnie wystarczający. Mam nadzieję, że to dobry wybór, zresztą wkrótce się okaże:))

Zapomniałam zapytać czy jak się kupuje lustrzankę to czy jest do niej dołączony oryginalny pasek? czy trzeba dokupić? Bo wiem, że kartę muszę sama dokupić i torbę oczywiście też.
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Zależy jaki aparat się kupuje :) jeśli w tym kicie nie było paska to musisz dokupić, najlepiej bez ogromnego napisu Nikon :) zwiększysz szansę na dłuższe posiadanie aparatu...
Ten obiektyw to zwykły plastikowy OEM, za rok dostanie luzów i przestanie ostrzyć, obchodź się z nim jak z jajkiem, bardzo łatwo dostaje się do środka kurz. Tyle. Dobra optyka ma swoją cenę.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Zależy jaki aparat się kupuje :) jeśli w tym kicie nie było paska to musisz dokupić, najlepiej bez ogromnego napisu Nikon :) zwiększysz szansę na dłuższe posiadanie aparatu...
Ten obiektyw to zwykły plastikowy OEM, za rok dostanie luzów i przestanie ostrzyć, obchodź się z nim jak z jajkiem, bardzo łatwo dostaje się do środka kurz. Tyle. Dobra optyka ma swoją cenę.

:mruga:

czyli że dobry obiektyw możesz mieć dopiero powyżej 2koła czy jak?

jak mówisz to z praktyki, że po roku dostaje luzów i przestaje ostrzyć, ma kurz w środku i co tam jeszcze to znaczy że rzucasz swój skarb po ziemi, nie zasłaniasz obiektywu o torbie do niego nie wspomne..

nie wiem co by trzeba było robić z tym kitem żeby przeszedł do takiego stanu jaki opisujesz.. przecież ten Nikoś nie kosztuje 1,5 koła a 2,5 :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry