Prośba o polecenie gry (fantasy, RPG)

F

favriell

Guest
Cześć. Szukam jakiejś ciekawej gry w klimacie fantasy RPG. Czy ktoś może mi coś polecić?
Proszę nie polecać Wiedźmina, Heroes(ów) ani Ghotica, bo w te już grałam;)
Tylko prosiłabym o grę, która pójdzie na średniej klasy grafice żadnych „ mega- wypasów graficznych”, bo mój komputer nie jest mega i mógłby nie pociągnąć;)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Devil May Cry, Legendary ( FPS z klimatem fantasy ) , Spellforce 2: Shadow Wars, Diablo II, American McGee's Alice.
 

GulasznikoFF

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moge ci polecić starsze gry takie jak: Final fantasy 7,8,9 i Breath of fire 4 zapewni ci to na pewno kilkadziesiąt dobrej rozgrywki te gry to już staruszki są ale przyjemnie się w nie gra.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Devil May Cry, Legendary ( FPS z klimatem fantasy ) , Spellforce 2: Shadow Wars, Diablo II, American McGee's Alice.

Z tych tytułów żadna nie jest fantasy rpgiem z pewnym wyjątkiem do Diablo - RPG-hack and slash.
DMC - akcja [i to na konsole PS], Spellforce/Spellforce 2 - strategia z elementami rpg.

Od siebie dodam:
-TES3: Morrowind [100% cRPG], potem Oblivion i ostatni: Skyrim
-Chrono Trigger [na SNESa, to jRPG], a także Lufia2, i koniecznie Final Fantasy 6 [dla mnie lepszy niż 7 na PSa]
-Final Fantasy 9 [Playstation, na komputerze emulator np. epsxe]
-Dragon Quest IX [nintendo DS/3DS], na komputerze emulator]

Ale najlepszy erpeg w jaki do tej pory grałem to TESV - Skyrim. Dla niego warto kupić komputer/konsole
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Z tych tytułów żadna nie jest fantasy rpgiem z pewnym wyjątkiem do Diablo - RPG-hack and slash. DMC - akcja [i to na konsole PS], Spellforce/Spellforce 2 - strategia z elementami rpg.

W czym problem ? Autorka tematu sama wybierze sobie grę, która będzie jej odpowiadała,natomiast gry wymienione przeze mnie - posiadają mają elementy RPG ( Spellforce 2: Shadow Wars,Diablo II ) i fantasy ( Devil May Cry, Legendary, American McGee's Alice )
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
W czym problem ? Autorka tematu sama wybierze sobie grę, która będzie jej odpowiadała,natomiast gry wymienione przeze mnie - posiadają mają elementy RPG ( Spellforce 2: Shadow Wars,Diablo II ) i fantasy ( Devil May Cry, Legendary, American McGee's Alice )
Nie chce się kłucić, ale powinnaś wiedzieć, że w świecie gier istnieje właśnie podgatunek Fantasy RPG, albo Postapokaliptyczny RPG.
 
B

bone1906

Guest
Baldurs Gate cała saga, Icewind Dale cała saga, Neverwitner Nights cała saga :). Planescape Torment, mimo, że grafika może niektórych odrzucać, to gra jest naprawdę magiczna, ma w sobie niesamowity klimat i unikalną historię.
 

Lavena

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
aktualnie Mazury
Skyrim to na średnim sprzęcie raczej nie pociągnie, ale już taki Oblivion powinien pójsc bez problemów :) Mnie tez b. przypadły do gustu oba Baldur's Gate. No i jeszcze jest Dragon Age :)
 

Feainne

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam Ci Aleare, Polską grę online opartą na klimacie fantasy. 20 ras, 10 klas oraz 20 podklas! Niemal 200 lokacji i bardzo mili, przyjaźnie i pomocni gracze. ;)
 
Do góry