Projekt "Grażyna Żarko" dobiegł końca

camelos

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
osoby które stworzyły ten projekt to bardzo kreatywne i mądre osoby
wiedziały że jest problem ale nie narzekały na to tylko zastanowili się jak mogą go rozwiązać i podjęli pewne działania
gdybyśmy wszyscy robili tak jak autorzy tego projektu to żyło by nam się nieporównywalnie lepiej

całego chamstwa w internecie ten projekt może nie zlikwiduje bo nie taki miał zamiar
jego zamiarem było pokazanie jak firmy próbują zrobić ludzi w konia i na nich zarobić, jak do tego celu wykorzystuje się prowokację i jak wielu ludzi się na to nabiera
ja dla przykładu skorzystałem z tego filmu i na pewno wielu ludzi również
teraz trudniej będzie nabrać ludzi którzy obejrzeli ten filmik/reportaż/projekt na podobne akcje co w efekcie jednak dało pożądane rezultaty i zmieniło coś
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 465
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kiedy Wojewódzki obrażał Kaczyńskiego, był podpięty pod PO. Z resztą wystarczy go trochę pooglądać/posłuchać, żeby zobaczyć, iż Kubę usadowiono twardo po jednej stronie barykady. Zaś odsunęli go z Figurskim, bo zrobiło się za głośno, a sprawy niepoprawne politycznie to straszny brud na pijarze (pal sześć ich samych, ale pozostaje wizerunek stacji, również ludzi nad nią). Z resztą myślę, że chodzi tylko o to, aby przeczekać medialną wrzawę, po czym do pajacowania wrócą obydwaj, może tylko pod innym szyldem.
Mówisz o YT - nie zapominajmy jakich rozmiarów jest to serwis. Dużo zależy od tego czy komuś zechce się zgłaszać materiał o nieodpowiednich treściach czy nie. Niemniej inne religie też są tam parodiowane, wystarczy wpisać np. Draw Mohammed. Natomiast cenzura istnieje na pewno. Youtube to bardzo znacząca marka, z resztą tożsama z Google, gdzie przy takich rozmiarach działalności nie da się pozostawać bezstronnym.
Zgłaszanie nie odpowiednich treści nic nie daje . Nic nie daje zgłaszanie jeśli film znieważa chrześcijaństwo . Przez wiele miesięcy istniał film który znieważał Eucharystie i zachęcał do jej znieważania i media o nim powiedziały i wtedy został usunięty . Do dziś na YouTube istnieją filmy które znieważają Jana Pawła 2 a zgłaszanie nic nie daje i te osoby które znieważają Papieża wykorzystują reklamę Sagi a firma ta popiera takie zachowania.Osoby te są prymitywne i znieważają ludzi a ich znieważanie jest ignorowane.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zgłaszanie nie odpowiednich treści nic nie daje . Nic nie daje zgłaszanie jeśli film znieważa chrześcijaństwo . Przez wiele miesięcy istniał film który znieważał Eucharystie i zachęcał do jej znieważania i media o nim powiedziały i wtedy został usunięty . Do dziś na YouTube istnieją filmy które znieważają Jana Pawła 2 a zgłaszanie nic nie daje i te osoby które znieważają Papieża wykorzystują reklamę Sagi a firma ta popiera takie zachowania.Osoby te są prymitywne i znieważają ludzi a ich znieważanie jest ignorowane.
Daje. Przy czym tak naprawdę najwięcej jest szumu o prawa autorskie, nie religię - tym głównie zajmuje się moderacja. Filmy z papieżem też były usuwane, przy czym ludzie je tworzący mają swoje kopie, które za chwilę wrzucają już z innych kont. To jest walka z wiatrakami. Wspomniane osoby robią to dla czystej prowokacji. U nas papież uchodzi za nieskalaną postać i wyśmiewanie go ma uderzyć właśnie w ten czuły punkt. Polacy dają się łatwo prowokować i o to im chodzi. Dopóki internauci będą tak podatnym celem, dopóty będą powstawać podobne filmy. Natomiast słowo saga jest elementem żargonu z chanów, gdzie powstają podobne pomysły. Sama firma związana z tą marką nie ma z nimi nic wspólnego.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Bardzo ciekawy projekt, który niestety pokazał także co innego. Poziom edukacji i agresji tych dzieci czy tam młodzieży jest straszny. Słownictwo baaardzo ubogie (i nie chodzi wcale o bluzgi), konstrukcje zdań najprostsze no i ogromna agresja będąca motorem ich działań. Oni pisali nie tylko komentarze, ale robili także filmy "odpowiedzi". Każdy normalny człowiek nawet jeśli dał się wkręcić (hehe, podobały mi się pomysly z oślą ławką, linijką i na końcu ... usunięcie ze znajomych ;D ) i np. nie zgadzał się z jej poglądami, no to sobie coś tam pod nosem powiedział: "co za popiep*ona baba" itd. Ale tworzyć filmiki, i nagrywać się na nich jak się grozi publicznie komuś ? Szczerze to policja powinna skontaktować się z co najmniej dwoma osobami tutaj, w ramach "pokazówki" tylko po to, aby media o tym powiedziały i tym samym może choć troszkę możnaby uświadomić tym młodym ludziom, że za takie rzeczy można sobie narobić problemów. Ogólnie to przerażający jest ten poziom agresji. Sam czuję się bezpiecznie, ale oczami wyobraźni widze w Polsce to co już jest w Europie (np. UK), czyli bandy 14-15 letnich nożowników, którzy jakby nie do końca potrafią ocenić co w ogóle robią, i "za kilka słów" potrafią wsadzić kosę w żebra. Ich system wartości, system oceniania tego co jest dobre, co jest złe kompletnie leży.

Ciekawy projekt, ale niestety smutny. Coraz częściej mi się wydaje, że powinno być coś takiego jak "prawo jazdy" na Internet. Może nie jakieś restrykcyjne, ale chociaż takie, żeby młody człowiek (rodzice niestety są z technologią w tyle i często nie przekazują dzieciom nic, tylko wpuszczają ich w Internet) wiedział i znał netykietę, wiedział, że to co robi, robi na forum publicznym i jeśli np. publicznie komuś grozi to może go spotkać niemiła niespodzianka. W ogóle to jestem zdania, że może należałoby coś takiego wprowadzić w szkole i nie na lekcji informatyki, tylko normalnie nazwać taką lekcję "internet" i tam poruszać bardziej "prawne", "intelektualne" aspekty. Wiem, wiem, nie uda się , nigdy to się nie stanie - pomarzyć można ;)
 
Do góry