problemy m.in. z tamponami

kait93

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Potrzebuję porady. Mam 17 lat i mam pewien problem z wejściem do pochwy. Miesiączkuję normalnie, i ogólnie wszystko jest w porządku, ale mam problemy z 'wprowadzaniem' do niej, np. tamponów. Jest 'dziurka' ale nic nie chce przez nią przejść dalej, tak jakby jej wcale nie było. Próbowałam zmieniać kąt wkładania tamponu, ale nic nie daje, czuje tylko opór i mega ból. Z czym to może być związane? Czy wy też miałyście takie problemy? Jak z tym sobie poradziłyście? Boję się, że przez to będę miała problemy np. z pierwszym razem...
 

SAMARYTANKA

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się że problem może rozwiązać zmiana rodzaju i rozmiaru tamponu.Spróbuj na początek używać tamponów ob mini z aplikatorem który ułatwi Ci wprowadzenie tamponu.A jeżeli to nie pomoże doradzam wizytę u ginekologa
 

kait93

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
właśnie palca też nie mogę ;/
a tamponów próbowałam właśnie ob mini, i nic. raz udalo mi się, ale to był jeden raz i potem już nie dalo rady...
 

klemcia

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
5
właśnie palca też nie mogę ;/
a tamponów próbowałam właśnie ob mini, i nic. raz udalo mi się, ale to był jeden raz i potem już nie dalo rady...


Problem może tkwić także w zbytnim napinaniu mięśni podczas zakładania tamponu.Ja podczas pierwszych prób zamknęłam się w łazience i powoli próbowałam ,zniszczyłam początkowo kilka sztuk. Pozycja ,w której zakładasz tampon też jest ważna.Spokojnie ,rozluźniona próbuj.Na pewno się uda ,gdyz wspominasz ,że jeden raz się udalo.
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Stojąca. Żadne tam kombinowanie z zakładaniem jednej nogi na zlew czy nie wiadomo co (tak jak radzą w instrukcjach). Kucanie też odpada. Po prostu stoisz i wkładasz. :sexy:
 

kut153k12345

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
115
Punkty reakcji
0
Rozkracz nogi, wez lusterko, przyloz do krocza, rozszerz palcami drugiej reki wargi sromowe i sobie tam poogladaj.
Znajomosc wlasnego ciala to bardzo wazna rzecz ;)

Raz wlozylas wiec jest wszystko ok.
 

kait93

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
jest tak. tampon wchodzi cały, ale tylko tyle, nie mogę włożyć głębiej, cały czas go czuje i mam wrażenie, że wypada ;/ a dalej pójść nie chce, pod żadnym kątem... -.-
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Jeśli wchodzi w ogóle, to wszystko jest ok. Kwestia wprawy. Pchnij go mocno. :) Chyba, że Cię boli (choć nie powinno), to daj sobie spokój i spróbuj za jakiś czas.
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
ja z kolei mam problem ze po stosowaniu tamponów mam tamto miejce bardzo podrażnione. zrezygnowac z tamponów nie moge, bo trenuję na basenie i nie moge pozwolić by jakaś comiesięczna dolegliwość mi w tym przeszkodziła. Niestety póxniej czuję się niekomfortowo ;/
nie wiem zbytnio jak z tym walczyć, może mi coś doradzicie?
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
ja z kolei mam problem ze po stosowaniu tamponów mam tamto miejce bardzo podrażnione.
Gdzie dokładnie masz to podrażnienie? W środku czujesz, że coś jest nie tak? Czy np. u wejściu do pochwy? Mnie parę razy już zdarzyło się podrażnić wejście, tak, że miałam lekko obtartą skórę. Ale po paru dniach zagoiło się. Jeśli zaś w środku czujesz dyskomfort, może masz słabe nawilżenie pochwy i zakładając tampon, nie masz dobrego poślizgu.
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
No wlasnie bardziej w środku mam podrażnione. Po jednorazowym zastosowaniu tamponu to może by się zagoiło od razu ale ja zaraz zakładam nastepny i następny bo nie mam innego wyjścia :/
A nie ma jakiegoś środka który poprawia nawilżenie i jednocześnie łagodzi podrażnienia?
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Żele intymne czyli żele do higieny intymnej? Ba jak tak, to one nic nie pomagają. Czy o jakich żelach mowisz?
 
K

kinga_sc

Guest
Zele intymne do stosowania tez w przypadku malego nawilzenia jak czlonek niechce wejsc.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Żele intymne mają na celu dać "poślizg", zazwyczaj stosowane są w problemach ze współżyciem gdy kobieta cierpi na suchość pochwy.
Przykładowo ten ma szerokie zastosowanie:
Intimel

Również możesz spróbować żel Durexa:
http://www.durex.net.pl/p/785/Durex-Play-zel-intymny-nawilzajacy.html
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Możesz też spróbować żelu Feminum, choć najlepszy jest chyba właśnie durex
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Chyba będę musiała spróbować..

A wiecie, znajoma położna powiedziała mi, że suchość w tamtym miejscu podchas uzywania tamponów może byc spowodowana zaburzeniami flory bakteryjnej.
Nic o tym nie wiem, jakie to moga być zaburzenia i jak je zlikwidować?
 
Do góry