Problem z..

Small_HeaD

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
264
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
R-ce
mój 2 problem polega na tym że kupiłem ramy 512 goodram'a podpiłem je i tu się zdziwiłem wykrywa mi tylko 125 a procesor Athlon Xp 2500+ (1,833 Ghz) a teraz jest tylko 1,1 Ghz a komputer tak zamula że czasem mysle że go roz******le
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Ustaw na sztywno w biosie czestotliwosc procesora na oryginalny 1.8 ghz. Jak dobrze kojaze to szyna Twojego procka ma 166 mhz a mnoznik x11. Tak ustaw w biosie i odpal kompa....zobacz jaka jest teraz czestotliwosc procka. Pamieci zostaw na auto.
 

Small_HeaD

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
264
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
R-ce
Zrobiłem tak jak pisałeś :
SPREAD SPECTRUM 0,25% ZOSTAWIłEM
CPU FSB CLOCK DAŁEM NA 166 Mhz
CPU RATIO NA x11
RESZTĘ ZOSTAWIŁEM NA AUTO
jak tak ustawiłem za 1 razem załadowało się do ładowania windows zresetował sie za 2 razem spytał czy uruchomić system awaryjnie dałem żeby normalnie uruchomił i tak cały czas i musiałem ustawić znowu tak jak było:/
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
To by oznaczalo, ze czegos jest za duzo.....tylko czego ?. Co tam kombinowales ?.....napisz bo inaczej niczego nie bedziemy mogli doradzic :(.
 

Small_HeaD

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
264
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
R-ce
nic tylko dokupiłem ramy ddr 2 512mb w jednej kości podłączyłem i sie zje**** myślałem że coś jest z kością więc poszedłem ją wymienić na inna bo myślałem ze jest zepsuta dali mi inną i to samo :(:( chyba będę musiał go zanieść do jakiegos serwisu ale znając to trochę zedrą
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Pokaz plyte glowna to zobaczymy ile ramu moze przyjac. Probowales wgrac najnowszy bios ?.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Czy na starej pamieci procek wykazuje 1.8 ghz ?. Zmieniales kosci w slotach ?. Czy nowy ram jako sam bez tej starej tez powoduje to, ze jest tylko 128 mb wykrywane ?. Czy masz mozliwosc sprawdzenia plyty z innymi koscmi ramu ?.
 

Small_HeaD

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
264
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
R-ce
na starej kości wszystko było ok ale pozbyłem się jej w dzień zakupu nowej pożyczę od kumpla ram, sprawdzę i dam znać
 
Do góry