Problem z routerem

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Witam. Mam problem z (chyba) routerem. Zakupiłem Sobie router firmy Edimax. Wszystko ładnie i pięknie tylko, że z niewiadomych mi przyczyn router nie działa tak jak powinien. Podłączyłem wszystkie kable (do routera, do gniazdka, sieci, no i modemu Orange) i lampka od ADSL zamiast ciągle świecić, miga. A to oznacza, że nie ma sensu dalsze bawienie się w instalowanie oprogramowania. Tak więc moje pytanie brzmi, co ja mam z tym zrobić, żeby ta lampka świeciła ciągle, a tym samym router zaczął działać?
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
a po co do modemu ?

co to za router dokładny model, pewnie ma modem adsl z tego co sie domyslam.

wiec router podłączasz do zasilania a kabel telefoniczny do niego (modem juz ci jest zbedny bo masz go wbudowanego w router)

potem trzeba go skonfigurować.

po za tym do takich urządzeń nie ma sterowników itp. Konfigurujesz go przez przeglądarkę.
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
co to za router dokładny model, pewnie ma modem adsl z tego co sie domyslam.
Yeap. A jest to (nie wiem czy dobrze czytam): Edimax Wireless 802.I I b/g ADSL2/2+ Modem Router
wiec router podłączasz do zasilania a kabel telefoniczny do niego (modem juz ci jest zbedny bo masz go wbudowanego w router)
Aaa. To takie buty. Ja do routera podłączałem jeszcze modem. Może factico to jest przyczyną niedziałania.

Ok. To spróbuję tak jak piszesz, jeśli dalej będę miał problem to napiszę tutaj. Thx
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Okej. Sprawa wygląda tak. Podłączyłem kable do routera tak jak napisałeś no i zrobił się 'inny' problem. O ile lampka od ADSL świeciła to w momencie konfigurowania routera (w momencie kiedy modem łączył się z internetem) lampka zaczęła migać. I w zasadzie już ciągle migała. Odłączyłem kable od routera włożyłem do tej 'puszki' lampka dalej migała, ale po paru minutach samo z siebie (nie dotykałem kompa, ani kabli tylko czytałem instrukcję) znowu działało poprawnie. Ponowna konfiguracja skończyła się tak samo jak wcześniej. Jakieś rady co z tym zrobić?
 
Do góry