Problem z płytą główną? Bardzo pilne.

Yasió

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Ustka
Witam nie znalazłem odpowiedzi nigdzie, a więc do rzeczy.

Wczoraj na dosłownie ułamek sekundy prąd zanikł, pecet od razu zgasł mnie uchroniła bateria w laptopie, chce włączyć komputer a tu zonk, monitor sie nie zapala ale jest włączony, "pomyślałem o karta poszła" wyjąłem i podłączyłem do zintegrowanej ale to samo, chłodzenie procesora działa, ogólne też, i zasilacza też.

Co się mogło stać, czy to płyta główna?
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
To odpięciu wtyczki monitora od kary graficznej, na monitorze pojawia się jakiś komunikat?


Z tego co zrozumiałem to przemieniłeś płytę główną na inną, tamta miała zintegrowaną kartę graficzną i efekt był taki sam?
 

Yasió

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Ustka
Tak pomyślałem na początku że to karta a wiec wyjąłem i podłączyłem monitor do zintegrowanej i dalej "no signal"
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Aaaa, Ty przełączyłeś wtyczkę do kart zintegrowanej na tej samej płycie głównej.

To niczego nie dowodzi, zintegrowana jest pewnie wyłączona w biosie.

Obstawiam na kartę albo płytę. Kartę łatwo wyczepić i sprawdzić na innym kompie, jak nie karta to płyta.
 

Yasió

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Ustka
Kiedyś jechałen an zintegrowanej i nic po tem w biosie nie robilem wiec wypadana na plyte dzieki
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Jeżeli wysiadłaby tylko bateria to w takiej sytuacji problem powinien być sygnalizowany.
 

MisterAdam

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
68
Punkty reakcji
2
Ja miałem podobną sytuację, ale prąd mi nie wysiadł. Płyta po prostu padła sama. A ta zepsuta płyta do tej pory leży w szufladzie.
 
Do góry