Problem z media player classic

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Od wczoraj mam problem z Media Player Classic. Nic nowego nie instalowałam, nic nie usuwałam. Nagle się zaczął zwieszać. Próbując odtworzyć za jego pomocą jakiś film, wyskakuje okienko, że MPC przestał działać. Słowem zwiesza się. Tzn - jak otworzę sam program jest ok, jak już próbuję odtworzyć plik - zawiesza się. W innym programie filmy da się odtwarzać normalnie. Po wejściu w raporty o błędach, przy MPC mam taki oto komunikat:

Sygnatura problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: mplayerc.exe
Wersja aplikacji: 6.4.9.1
Sygnatura czasowa aplikacji: 489c398a
Nazwa modułu z błędem: mplayerc.exe
Wersja modułu z błędem: 6.4.9.1
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 489c398a
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0003148f
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: fd00
Dodatkowe informacje 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160
Dodatkowe informacje 3: fd00
Dodatkowe informacje 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

Przeskanowałam system antywirusem, Trojan Remover - nic nie znalazło. Mam Vistę. Czy ktoś wie co może być przyczyną problemu? Dodam, że nie oczekuję odpowiedzi typu: zainstaluj inny program i po kłopocie. MPC jest dla mnie najlepszy i prosty w obsłudze, dlatego mam nadzieję, że ktoś pomoże mi. :) Acha. Przywróciłam też system do poprzedniego punktu przywracania. Też nic nie dało.
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Jak na moje znajdź miejsce zainstalowania, plik exe, prawy przycisk, właściwości, zgodność, vista. :)
 

cuz

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Od wczoraj mam problem z Media Player Classic. Nic nowego nie instalowałam, nic nie usuwałam. Nagle się zaczął zwieszać. Próbując odtworzyć za jego pomocą jakiś film, wyskakuje okienko, że MPC przestał działać. Słowem zwiesza się. Tzn - jak otworzę sam program jest ok, jak już próbuję odtworzyć plik - zawiesza się. W innym programie filmy da się odtwarzać normalnie.

Przeskanowałam system antywirusem, Trojan Remover - nic nie znalazło. Mam Vistę. Czy ktoś wie co może być przyczyną problemu? Dodam, że nie oczekuję odpowiedzi typu: zainstaluj inny program i po kłopocie. MPC jest dla mnie najlepszy i prosty w obsłudze, dlatego mam nadzieję, że ktoś pomoże mi. :) Acha. Przywróciłam też system do poprzedniego punktu przywracania. Też nic nie dało.

Mam identycznie to samo. Problem zaczął się również wczoraj, tak samo mogę otworzyć sam program, ale przy próbie odtworzenia czegokolwiek wiesza się. Pokazuje się komunikat, że program przestał działać z powodu błędu, ale nie znajduje żadnego rozwiązania. Nic nowego nie instalowałam, nie usuwałam, mam Vistę, żadnego wirusa. Również uważam, że jest to najlepszy odtwarzacz, dlatego bardzo zależy mi na rozwiązaniu tej katastrofy.

Jedyne o czym nie wspominała monikaaa2003 to to, że ten sam plik mogę odtworzyć jakąś inną wersją tego programu, przez wejście w otwórz za pomocą - wybierz program domyślny. Na liście programów MPC wyświetla mi się dwa razy (a nigdy tak nie było i zaznaczam jeszcze raz, niczego nie ściągałam) i ta druga wersja działa, jednak nie tak jak zawsze. Zmienia schemat kolorów na Podstawowy Windows Vista z Windows Vista Aero, co jest dla mnie strasznie uciążliwe i wkurzające. Pytanie do Moniki, czy u Ciebie też tak jest?
Problem pierwszy raz pojawił się po próbie odtworzenia filmu w formacie mdf (który z resztą już milion raz oglądałam i zawsze na MPC), ale chyba to nie ma związku.

Myślałam, że to coś u mnie, ale biorąc pod uwagę wszystkie zbieżności z postem powyżej, chyba tak nie jest. Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Jedyne o czym nie wspominała monikaaa2003 to to, że ten sam plik mogę odtworzyć jakąś inną wersją tego programu, przez wejście w otwórz za pomocą - wybierz program domyślny. Na liście programów MPC wyświetla mi się dwa razy (a nigdy tak nie było i zaznaczam jeszcze raz, niczego nie ściągałam) i ta druga wersja działa, jednak nie tak jak zawsze. Zmienia schemat kolorów na Podstawowy Windows Vista z Windows Vista Aero, co jest dla mnie strasznie uciążliwe i wkurzające. Pytanie do Moniki, czy u Ciebie też tak jest?
Problem pierwszy raz pojawił się po próbie odtworzenia filmu w formacie mdf (który z resztą już milion raz oglądałam i zawsze na MPC), ale chyba to nie ma związku.
U mnie przy wyborze programu domyślnego, mam tylko jedną wersję MPC.

I u mnie problem też pojawił się przy próbie odtworzenia pliku, który też już oglądałam milion razy.

EDIT! Ok. Problem rozwiązany! :D Faktycznie podziałała ta zgodność. Odnalazłam ikonę MPC w menu Visty, prawy, właściwości, zgodność. Do wyboru Visty nie mam, więc zaczęłam klikać po kolei na każdą proponowaną wersję Windowsa. Zadziałało przy wyborze Windows 98/ Windows Me. MPC działa po staremu.

Ale mimo wszystko czy ktoś wie, dlaczego nagle mu odbiło?
 

cuz

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
U mnie też to podziałało, z tym, że wyszukać MPC musiałam sobie ręcznie bo mi z menu go nie odnajduje -.-'
 

Liwko

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
A w jaki sposób znalazłeś do niego ścieżkę? Mógłbyś ją podać?
 

Liwko

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
MPC nigdy mi nie dokuczał, ale ostatnio to robi ^^ Wiec mam teraz taki problem, że napisów mi nie wyświetla (zastapilem MPC Crystal Playerem, ale w nim znowu wyswitlaja sie jakies reklamy w postaci napisow) Sprawdzałem u brata na kompie i ma on takie same opcje co ja więc problem powinien leżec gdzie indziej. Jest ktos w stanie to rozwiazac?
 

Rinah

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie!

Też mam właśnie problem z tym programem (nagle przestał dzialać), bardzo go sobie cenię, niestety zmiany we właściwościach o których piszecie nic nie dały. Możecie jakoś pomóc? Gdzie może tkwić problem? używam Visty. Może jakaś aktualizacja (nr. nowy serwice pact) zakłóciła jego pracę?
 

radek.b

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czy moglby miktos pomoc?mam taki problem ustawialem wczoraj glos w windows media player i teras w niektorych filmach wyskakuja mi ich parametry w lewym gornym rogu ekranu troche to przeskadza w ogladaniu czy ktos moze pomoc z gory dziekuje
 

merykin

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
zmień wersje media playera z homecinema na regular i napisy będą działać:)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Ogromnej większości nie jest potrzebne nic lepszego. Chyba, że ktoś lubi mieć na dysku zbędne programy, którymi będzie mógł szpanować przed znajomymi.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ogromnej większości nie jest potrzebne nic lepszego. Chyba, że ktoś lubi mieć na dysku zbędne programy, którymi będzie mógł szpanować przed znajomymi.

Tak. Szpanować AllPlayerem... -_-
Alternatywy dla WMP są lżejsze i bardziej funkcjnalne (w większości przypadków)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Chociażby BESTplayer, którego sobie bardzo chwale. ;]
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Facepalma mogłeś sobie darować. No tak, ale trzeba być przecież modnym i dawać do zrozumienia, że czytuje się Komixxy i inne takie popularne. Cóż...
I widzę, że lubisz nad interpretować inne posty. Jak już tak bawimy się w interpretacje, to po co tyle programów diagnostycznych, do defragmentacji dysków, komunikatorów? Po co FIFA i PES?!
A no po to, że każdy działa inaczej, jeden jest bardziej zaawansowany, inny mniej. Teraz powiesz, że po to też różne odtwarzacze. I ja tego nie neguję, że są AllPlayery, SubEdity, MPC, WMP, RealPlayery i pełno innych. Tylko zadajmy sobie pytanie, po co zwykłemu Kowalskiemu zaawansowany program do odtwarzania filmów? Zwykły Kowalski jak mu napisy nie grają czasowo z filmem to i nie będzie ich sam przemieniał, tylko zapyta o to na forum, albo poszuka innych. Bardziej zaawansowane programy zostawmy dla tych, co je wykorzystają. A tym, którym nie sa potrzebne, nie każmy instalować zbędnych MB na dysku. Tak, wiem, teraz dyski są po parę TB, ale to nie świadczy o tym, że mamy od razu instalować największe programy. Bo po co?
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Powiem raz a wyraźnie. Do filmów nie liczy się program - liczą się kodeki.
 
Do góry