Problem z Liveboxem

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
podczas korzystania z internetu po prostu nie chce mi sie otwierać strona wiec wylaczam kabel USB i wlaczam z powrotem i za chwile dziala..tak jest czasami co 10 minut ..chodzi mi o to ze zostawianie komputera noc na sciaganie czegos jest niemozliwe :/

co mam zrobić? nie ma jakiegos problemu jak Auto Connect dla Neostrady?
 

ReDi

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
,że znowu ?
Spróbuj podłączyć przez ethernet.

Nie koniecznie. Otóż problem tkwi w oszczędzaniu energii usb. Właściwości systemu>sprzęt> menadżer urządzeń> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej> główny koncentrator usb. Teraz PPM na to ;P>właściwości>zarządzanie energią>zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Sam mam liveboxa przez usb i również mi się tak rozłączał, gdy wyłączyłem oszczędzanie energii problem zniknął i nie wraca ;). Mam nadzieje, że napisałem w miarę zrozumiale ;] i że pomogłem.

Peace.
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Ale jak by nie patrzył ethernet jest o wiele wygodniejszy, nie potrzeba sterowników, wtykasz i masz internet :p
 

dawidwlo

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Tez miałem taki problem:( Kwestią działania neta jest umieszczenie Liveboxa w dobrym msc tak aby łapał zasieg i najlepiej podłaczyc specjalne wtyczki do gniazd powinny byc wraz z Modemem
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
też mi sie wydaje że to problem z oszczędzaniem energii ...
dawidowlo ale jeśli jest połączony przez USB to nie ma to znaczenia... jaka jest odległość
ale proponuje kabel ethernetowy jest lepszy i wygodniejszy "D
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Nie koniecznie. Otóż problem tkwi w oszczędzaniu energii usb. Właściwości systemu>sprzęt> menadżer urządzeń> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej> główny koncentrator usb. Teraz PPM na to ;P>właściwości>zarządzanie energią>zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Sam mam liveboxa przez usb i również mi się tak rozłączał, gdy wyłączyłem oszczędzanie energii problem zniknął i nie wraca ;). Mam nadzieje, że napisałem w miarę zrozumiale ;] i że pomogłem.

Peace.


mógłbyś mi po kolei powiedzieć co mam gdzie wyłączyć i w co kliknąć ..?

gdzie jest to ''Właściwości systemu'' ?
 

dawidwlo

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
dastin owszem:) Masz w 100% racje lecz LiveBox jeds podłaczony do Komp... za pomoca modemu:) [Podobne do pendrive] i jesli zasieg jest przerywazny bo: a) Modem jest zadaleko odbiornika. Moj tata pracuje w Telekomunikacji dział Internet i wiem cos o tym:) Tez miałem problem z LiveBoxem ale go oddałem bo to (przepraszam za słowa) szajs... Mam normalny modemik i działa w 100% a natomiast moj kolega ma LiveBoxa i działa mu swietnie to kwestia Modemu podłaczonbego do kompa [podobne do Pendrive]



Prawy przycisk myszy na Moj Komputer >> Właściwosci >> zakładka Sprzet >>Menadzer urzadzen>> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej>>np. Koncentrator główny >>Zarzadzanie Eneriga>> I jesli masz zaznaczone : Zezwalaj komputerowi na wyłaczenie tego urzadzenia w celu oszczedzania energii...Jesli jest przy tym tzw ptaszej to odznacz tak aby go nie było:)i powinno byc po kłopocie:).
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Liveboxa w dobrym msc tak aby łapał zasieg
Nie jarze, przecież livebox jest podłączony do sieci telefonicznej, wiec skąd tu mowa o zasięgu ? Chyba że mówisz o adapterze Wi-Fi, ale to nie ma nic wspólnego z tematem.

Drimkast, napraw ten USB dla świętego spokoju (pewno kiedyś sie przyda) a potem podłącz liveboxa ethernetem, jak już wspominałem, dużo lepszy ;p
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Taki kabel:
650px-Ethernet_RJ45_connector_p1160054.jpg

Który, wchodzi do takiego wejścia:
LaptopEthernet.JPG
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
wyłączyłem to co mówiliście (oszczędzanie) i spróbowałem zostawić komp włączony, no i lipa :/

..tylko dziwne bo jak ja korzystałem przez prawie 2 godziny to mi nie rozłączyło (a nigdy tak długo nie działał) ale jak go zostawiłem i za parę godzin przyszedłem zobaczyć to już nie działał :/

a to ma znaczenie w którym usb mam wpiętego liveboxa czy to nie ma znaczenie (bo tam jak odznaczałem to oszczędzanie energii to było coś że ''główne wejście USB'' dlatego się pytam ;p)

a przez tego etherneta będzie rozłączać?
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Hmm każdy kto trochę zna się na sprzęcie, wie o tym, że Livebox to jedno wielki g**no. U wielu osób się zawiesza, jego zasięg jest strasznie mały... Sam z niego korzystam i co jakiś czas mnie denerwuje... Ale niestety na razie nie mam jak go zmienić...

Wracając do tematu, przyczyną może być sam Livebox... Gdy nie będziesz mógł wchodzić na żadne stronki, a połączenie nadal będziesz miał, sprawdź czy wszystkie diody które dotychczas migały/były zapalone nie są zapalone non stop co oznacza, że się zawiesił... Jeżeli diody będą "chodzić" tak jak wcześniej to znaczy, że Livebox działa dobrze i wtedy proponuję podłączyć kompa przez kabel ethernet (inaczej sieciowy, jak kto woli...)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Nie, nic nie musisz wyłączać. Wystarczy tylko podłączyć przewód.
 
Do góry