Problem z kartą graficzna w Laptopie

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Witam,


a wiec tak mam ostatnio problem z Laptopem, ( mój laptop to ACER Aspire 5315)
I właśnie tutaj zaczyna się problem, ponieważ laptop wykrywa mi 2 karty graficzne. <_<
6e10a234bd05da4amed.jpg

Myślałem że to przez sterowniki, ale ściągnąłem najnowsze, przeinstalowałem system, ale to nic nie dało.
Przez to teraz nie mogę zagrać w Counter Strike( dodam że wcześniej grałem w takie gry jak FarCry, Max Payne 2 , San Andreas na full det). Na początku gry wszystko jest w porządku, fps dochodzi nawet do 80
a potem nagle zaczyna spadać, nie raz do 8-10 fps co w ogóle uniemożliwia grę.

Mój System WindowsDT, 2048 mb ram procek Celeron 2.0 GHZ

a karta graficzna to Mobile Inter&reg; 965 Express Chipset Family


Czy ktoś wie co może być tego przyczyną ? Mam nadzieję że ktoś wie OCB.

pozdro TomKranich
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Dobra, doszedłem wreszcie w czym jest problem. Wczoraj ściągnąłem sobie program SpeedFan, który pokazuje jaka powinna być temperatura procka i tak dalej. Troche mnie to zaniepokoiło, zacząłem poszukiwania w necie, jaka ma być właściwa temperatura procesora ( speedfan pokazywał temperatury Procesora srednio od 75 do 85 stopni celsjusza). Dzisiaj wziąłem się za to, no i rozkręciłem Laptopa. Na radiatorze zobaczyłem pełno syfu, który zatykał przepływ powietrza. Teraz wszystko działa jak należy i ciągle utrzymuje się temperatura rzędu 45- max 50 stopni. Z tego taki morał, żebyście co jakiś czas sprawdzali system chłodzenia w waszych kompach :) ( mojego laptopa mam od wrzesnia 2008, mało miał odpoczynku muszę powiedzieć, ale to co się stało zapewne jest wynikiem tego że w pokoju w akademiku jest strasznie duzo kurzu)

Pozdrawiam no i topic do zamknięcia :)
 
Do góry