problem z formatowaniem kompa

Status
Zamknięty.

OooO

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
x
Witam,
mam problem z formatowanem kompa. kiedyś już tto robiłem ale w ten sposób: podczas włączania kompa naciskałem jakiś przycisk i się włączał dos albo bios nie wiem:/ tam wybierałem formatowanie partycji a potem instalowałem windowsa. Niestety teraz ten ekran się nie wyświetla i chciałem się apytać jak mogę to zrobić w inny sposób.
z góry wielkie dzięki i pozdro
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;>
Ten ekran sie pojawia jak włożysz sprawną płytę xp do napędu, po zrestartowaniu kompa pojawi Ci sie napis, nacisnij jakiś przycisk aby nastąpił rozruch płyty, i musi Ci sie pojawić ten ekran <_<
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Eeee nic nie można zrozumieć z Twojego postu. :przewraca:

Jaki system próbowałeś zainstalować ? Pobierz dyskietkę startową Windows 98 i wpisz: format x: - gdzie x to partycja, którą chcesz sformatować. Poleceniem fdisk dowiesz się jakie masz partycje, oczywiście zostaną pokazane tylko te partycje, które nie są sformatowane do systemu NTFS - Windows XP/2000/Vista. Możesz także użyć Hiren's Boot CD. Jest to zbiór różnych programów bootujących, który m.in zawiera oprogramowanie do foramtowania, edycji partycji...
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Yom. Wcale nie musi.

Czy zmieniałeś system/sprzęt od tego pamiętnego formatowania kiedy ci się to udało?

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie ten rzekomy dos (a na pewno nie), włącza się klawiszem F11.

Przy restartowani kompa będzie pisała opcja x: Boot Menu (gdzie x to klawisz do uruchomienia).
Tam też wybierasz opcję dla CD i dopiero wtedy będzie pisało że dowolny klawisz spowoduję rozruch z cd.

Pozdrawiam.

[a gdybyś napisał jaki masz system, byłbym wniebowzięty. Moja kula ostatnio coś szwankuje i nie byłem w stanie domyślić się jaki masz system.]
 

czolg

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2006
Posty
76
Punkty reakcji
0
moglbys napisac troche wiecej infirmacji np czy chcesz tylko sformatowac ta partycje czy wgrac jakis system,
pod jakim systemem pracujesz, czy jest to partycja systemowa
 

Muzka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
z Marsa
Ale musisz też w biosie ustawić żeby najpierw uruchamiała ci się płyta.
 

OooO

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
x
chce sformatować i zainstalować windowsa xp home edition. a na resztę nie wiem co mam odp.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
W BIOSie ustaw uruchamianie z płyty, bodajże First Boot Device. Włóż płytę z Windowsem. Pojawi się komunikat, abyś kliknął jakiś klawisz, wtedy będzie rozruch płyty. Dalej będzie pisać co masz zrobić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry