Prezmiana Materii

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Czy może ktoś zna jakąś dietę na przemianę materii? A raczej na jej pobudzenie? Chodzi o to że u mnie jest ona bardzo słaba i chyba zbyt wolna... staram sie ćwiczyć i różne rzczy robić ale nie wiem co mi pomoże. Prosze o pomoc. :(
 

domimisia12346

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
386
Punkty reakcji
0
dużo ruchu to podstawa! i pij dużo wody niegazowanej i bedzie dobrze :) to wystarczy
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
mała*czarna nie ten dzial :) Wydaje mi sie ze bardziej to sie nadaje do dzialu Dieta Cud.
Przenosze go wiec :)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
dominisia ma racje :) teraz bedziesz miała okazje bo bedzie cieplej na dworze, wiosna idzie to na spacerek albo rower itp dodatkowo pij duzo wody niegazowanej to wzmaga przemiane materii i jedz owoce i warzywa to tez pomaga, jedz jogurty, pij maślanki (owocowe sa dobre :D), na sniadanie kup sobie płatki jakieś (musli czy cos podobnego)... no wydaje mi się, ze to powinno pomóc :) ...
 

domimisia12346

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
386
Punkty reakcji
0
dominisia ma racje :) teraz bedziesz miała okazje bo bedzie cieplej na dworze, wiosna idzie to na spacerek albo rower itp dodatkowo pij duzo wody niegazowanej to wzmaga przemiane materii i jedz owoce i warzywa to tez pomaga, jedz jogurty, pij maślanki (owocowe sa dobre :D), na sniadanie kup sobie płatki jakieś (musli czy cos podobnego)... no wydaje mi się, ze to powinno pomóc :) ...
dokładnie :) jedz płatki bo tam dużo żelaza a to pomaga na przemiane materii
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
dostarczyć dużo błonnika
znajdziesz go w produktach pełnoziarnistych, warzywach
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
możesz sobie zrobić dietę oczyszczającą, ale najlepiej taką żebyś gdzieś na ulicy nie zemdlała :]
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Veleda już nie raz próbowałam ale to jest tak że mówie sobie 4 dni tak na looziku... A potem ? No to jeszcze jeden dzień i jeszcze i jeszcze... Potrzebowałabym jakiejś kontroli ale to nie możliwe.
Kocurek . Ok :)
 

lukdreem

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jedlicze
Czy może ktoś zna jakąś dietę na przemianę materii? A raczej na jej pobudzenie? Chodzi o to że u mnie jest ona bardzo słaba i chyba zbyt wolna... staram sie ćwiczyć i różne rzczy robić ale nie wiem co mi pomoże. Prosze o pomoc.

Kazdy ma inną przemianę materii , jedni wolną tak jak to jest w twoim przypadku drudzy bardzo szybką czyli ja np.Wydaje mi się ze niema konkretnych sposobów na pobudzenie przemiany materii, ale można zastosowac odpowiednią dietę, przeciętny człowiek po zjedzeniu posiłku spala go w przeciągu 2,5 do 3 godz
jeżeli masz wolną przemiane materii to napewno trwa to jeszcze dłużej, czyli musisz spożywać odpowiednią ilosc posiłków w ciągu dnia w takich samych lub podobnych odstepach czasu np. co 4 godz ale zeby to było max do 5 posiłków dziennie i przytym wypijac odpowiednią ilosc wody najlepiej nie gazowanej max od 3 do 4 litrów w ciągu dnia , a przytym mogą dojsc jakies aeroby :p
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
miałam ten sam problem, ale znalazlam sposób moze nie dokonca dobry ale troche pomaga. zaczelam jesc pieczywo pelnoziarniste (np. wasa) i nie jem chleba normalnego prawie wogóle i moj problem raczej sie zmniejszyl ale mogloby byc lepiej,
 

olenka102

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
309
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z twoich ukrytych marzeń
Powinnaś jeść rzeczy lekkostrawne i świeże, czyli dużo warzyw i owoców. Tych drugich wybieraj mnie bo są słodsze i mniej zdrowe. Pij maślanki, łącz je z musli zbożowym. To pomoże. Wiadomo że ruch również pomaga, jeśli nie masz czasu na ćwiczenia lub rower to staraj się pospacerować szybko pół godziny dziennie. Powodzenia!
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Mała czarna - przede wszystkim uporać się z twoimi problemami z samooceną. Chorujesz na bulimię, o czym powiedziałaś otwarcie więc pozwolę sobie też to nazwać po mieniu. Rozumiem, że spotkałaś psychologa który ci nie pomógł. Idź do innego. Zajrzyj na forum.glodne.pl - tam spotkasz ludzi którzy wiedzą sporo o tym problemie i potrafią pomóc. Nie krzycząc i nie niszcząc niczego.

W przypadku i anoreksji i bulimii metabolizm musi ulec spowolnieniu. Dopiero prawidłowe odżywianie i zdrowy ruch zapewni powrót do normalności.
 

Alis

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Miasto
z brzuszka mamusi ;]
Mam ten sam problem... Przemiana materii i energii... jest bardzo wolna... Dużo jeżdze na rolkach, rowerze, dużo chodze ale to nei pomaga ;/
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Jak dużo jesz? Ile ważysz - albo raczej jakie jest twoje BMI?
Jeżeli jest poniżej normy, czyli poniżej 19, to jest naturalna reakcja organizmu. W tym miejscu zaczyna się obrona przez zagłodzeniem ciała.

Jeżeli masz BMI w normie - bo powyżej nie jest - masz 80cm w biodrach z tego co pamiętam - więc na pewno jesteś mocno szczupła - to jest to kwestia czasu. Normalizacja i dostosowanie wymaga miesięcy a nawet lat.
 

Alis

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Miasto
z brzuszka mamusi ;]
80 z kawałkiem. dokłądnie nie wiem. Dużo nie jem. Tylko z teog co mi powiedzial lekarz... Bo wczoraj byłam na badaniach... Mój organizm dużo rzeczy nie przyswaja i odkładają się tu i ówdzie... Niestety moje BMI jest za wysokie... I musze to jakoś skorygowac...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie rozumiem co to znaczy że organizm nie przyswaja wielu rzeczy - czy masz jakieś zaburzenia metabolizmu? np. fenyloketonurię?
Chyba nie - skoro piszesz że odkładają się tu i ówdzie.

To odkładanie to naturalna sprawa - aby być zdrowym i mieć normalny metabolizm trszeba mieć odłożone małe zapasy. No i skąd indziej weźmie się wyższe BMI - tylko z tego, że trzeba przybrać na wadze.
 
Do góry