Prezent slubny

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Tez jestem za pieniedzmi, raczej nie chcialabym dostac czegos co przeciez moge juz miec. A skad goscie moga o tym wiedziec? :) zastawa sztucce itp?? Pieniadze jednak sie sprawdzaja i pokryja koszt wesela
 

sikorka_007

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
witajcie, rzeźba się rozpuści i nici z prezentu i pamiątki, zazwyczaj prezenty ślubne są bardzo ważne dla pary młodej, więc jeśli taki prezent po prostu zniknie będzie im przykro, poza tym kto w Polsce kupuje takie rzeczy, ani to modne ani to ciekawe, ani oryginalne, po prostu sobie stoi gdzieś w rogu Sali bankietowej a pożytek z tego zerowy. Lipa. pozdrawiam
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
ale bląd walnełam na gorze wstyd :p:p:p dopiero teraz to widze ;) mialo być pieniądzmi :D :p eh rozped :)
szczerze mówiac bylam niedawno na weselu i moja kuzynka dostala
tandem- podwójny rower ;) wspanialy prezent :)
 

warszawianka

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja swoim przyjaciołom podarowałam kiedyś dużą srebrną ramkę, żeby mieli gdzie ślubne zdjęcie włożyć. Teraz widziałam bardzo podobne i bardzo tanie posrebrzane ramki w sklepie Tchibo. Wyglądają solidnie. Można, żeby nie była pusta, włożyć tam jakąś fotkę tej pary, jeśli masz. To chyba miłe? Ja akurat nie miałam nic, więc do środka włożyłam kartkę z ręcznie malowanymi gołąbkami .... nie wiem czy nie przesadziłam, ale panna młoda wyglądała na wzruszoną :)
 

rainforest

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wybieram się niedługo na wesele. Muszę wybrać jakiś fajny prezent. Nie chcę dawać pieniędzy bo praktycznie wszyscy dają. Myślałam nad AGD. A konkretniej o mikrofali z funkcją parowaru firmy LG. Czytałam jak narazie dobre opinie o niej. Co o tym myślicie? A może jakieś inne AGD?
 
I

impresja_switu

Guest
Wydaje mi się to całkiem dobrym pomysłem:) Mikrofalówka jest praktycznym sprzętem. Widziałam ciekawe modele na electro.pl. Dochodzi tu kolejny plus: obsługa. Jest niezmiernie uczyna i pomocna podczas zakupu. Można mieć pewność wyboru, bo potrafi fachowo doradzić. Znika więc ryzyko konieczności reklamowania prezentu tuż przez ślubem;)
 
I

impresja_switu

Guest
Mieszkanie;) Nie będę na tyle zachłanna, by liczyć na dom;p Bardzo cieszyłabym się z wycieczki. Kiedyś byłam na ślubie, na którym pan młody wręczył swojej nowej żonie bilety lotnicze na Rodos. Nie spotkałam sie wcześniej z podobnym gestem, może dlatego tak mi się spodobał:) Pewnie to dziwnie zabrzmi, ale chciałabym mieć ekspres do kawy. Z dodatkowymi funkcjami ubijania mleka na piankę i innymi luksusami. Wyszukałam taki jakiś czas temu wśród mnóstwa sprzętu na electro.pl i stale wyobrażam sobie jakie cuda mogłabym pić popołudniami;D
 

antone

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
A ja preferuję rzeczy użytkowe. Ostatnio znajomi dostali takie garnki Zeptera w zestawie,pralkę Polara i jakąś zmywarkę . W sumie to narzekali, że nie kasa, że dużo takich rzeczy było w prezentach ale teraz się cieszą bo do nowego mieszkania muszą dokupić tylko parę mebli, kasę już wydali a sprzęty zostały. Więc myślę, że ja też bym chiał coś z AGD szczególnie gdybym miał do nowego lokum wprowadzać się.
 

Makao

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
A ja na przykład wolałabym prezenty, zamiast kasę. Z tym, że wtedy to już naprawdę dobrej jakości, np. ostatnio widziałam takie piękne zielone i bordowe kryształowe kieliszki. Strasznie drogie, ale właśnie na prezent jak w sam raz, chciałabym takie dostać. Albo haftowana pościel. Albo zastawa stołowa i komplet sztućców (czy sztućcy, nie wiem,, :)). Albo jakieś patery itp. Generalnie coś, co będzie 'praktyczną pamiątką' a sama sobie raczej tego w przyszłości nie kupię, chyba że wygram w totolotka. Ale może myślę tak teraz, gdy primo ślub na razie się nie szykuje, a secundo brak mi wielu sprzętów teraz w domu i pewnie tak przekładam na prezenty, jakie chciałabym dostać :)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
My do zaproszen wlozylismy gotowe bileciki w formie wierszykow na ktorych pisalo,ze chcemy pieniadze.Wydaje mi sie,ze to jest najlepszy prezent bo kazda para wie sama czego chce...A z drugiej strony nie chcielismy miec wpadki typu trzy zelazka,6 kompletow poscieli:)
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Prezenty...może podam coś ze swojego przykładu bo już miałem ślub.W każdej kopercie było 200zł,garnki,talerze,plecak górski,odkurzacz.Tego było dużo więcej ale nie chce mi się wszystkiego wymieniać.
 
I

impresja_switu

Guest
To będzie bardzo subiektywna porada...;) Osobiście chciałabym dostać kiedyś książkę fotograficzą. Odkąd o niej usłyszałam, wydaje mi się najodpowiedniejszym prezentem na podobne okazje. Bardzo sentymentalne i urocze streszczenie dotychczasowego życia (tudzież inna koncepcja;). Znajoma wykorzystała taką foto-książkę na prezent dla córki na Komunię. Zamówiła ją w superfoto.pl. Dostarczono bardzo szybko a sama forma też była godna pochwały.
Zawsze możesz jednak wybrać podarunek taki jak pieniądze czy praktyczny sprzęt do domu. Wiele zależy od tradycji w rodzinie. Pamiętam, jak się dziwiłam, że na weselu kuzyna mojego chłopaka para młoda dostawała tylko pieniądze, praktycznie żadnego materialnego prezentu. U mnie zwyczj jest wręcz odwrotny...
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Też idę na wesele niedługo i młoda pani zażyczyła sobie książki, a pan młody kupony lotto :D Zamiast kwiatów od młodzieży. Wg mnie fajny pomysł,a nuż uda im się jeszcze przy tym nieźle wzbogacić :p
Wnioskując po nicku, masz 18 lat. Nie musisz więc wysilać się na jakiś super drogi prezent, lepiej kupić coś małego, a oryginalnego.
Jacy są państwo młodzi, ile mają lat? Prezent przecież powinien być dopasowany do człowieka.
 

aleks10

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Musze przyznac,ze pomysł jest bardzo fajny. Moja rada jest taka,ze jezeli chcesz zrobic dobre wrazenie na krótk amete to mozesz kupic rzezbe lodowa. ALe jezeli chcesz zeby zapamietali Cie na dłuzej i mieli cos naprawde praktycznego to proponuje zestaw markowych sztućcy.
Takze wybór nalezy do Ciebie.
 

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Ja powiem tak: zdjęcia, wszelkie graficzne projekty z wizerunkami młodej pary, ich zdjęcia np z dzieciństwa lub zrobione w trakcie związku - np na samym jego początku - to świetna sprawa! Sama planuję mojej przyjaciółce zrobić z okazji ślubu taki prezent. Z racji, iż mam dostęp do większości jej zdjęć plus fakt, iż przyjaźnimy się od wielu lat - więc sama posiadam bardzo dużo zdjęć zarówno jej samej jak i jej narzeczonego, który jest moim dobrym znajomym. Wszystko pięknie się składa, nawet już wykonałam wstępny projekt i niedługo będę zamawiać ( bo do wesela zostały 2 miesiące). Akurat szukając sklepu, w którym zrobią to choć troszkę taniej - bo takie rzeczy są dość kosztowne, a to dlatego, że jakościowo dobre - wybrałam SuperFoto.pl - bo uważam, że przykładowe fotoksiążki jakie podają oraz możliwość wybrania wielu designów - to to czego szukałam.
Zobaczymy jak książka przyjdzie i już nie mogę się doczekać co moja Kaśka na to powie:p
 
A

Alek06

Guest
Koperty tak ,zdecydowanie ,ale ostatnio na slubie znajomych widziałam ze dostali komplet Philipiaka . zrobił na mnie wieksze wrazenie niz koperty.
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
Ja już też po ślubie, wesele duże nie było, tylko najbliższa rodzina.
Nikt nie pytał co chcemy, każdy dawał pieniążki :)
Zawsze trafiony prezent;)
 

milanogirl

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Prezenty ślubne to miły gest, ale ma sens tylko wtedy, gdy to wszystko jest jakoś zorganizowane. Jasne, ze nikt nie będzie mówił: "od ciebie chcę garnki, a od ciebie lodówkę", ale dobrze przygotować listę rzeczy, które chciałoby się dostać i pozwolić ludziom wybierać. Angielski zwyczaj zostawiania w sklepach list zakupów bardzo mi się podoba - oszczędza gościom dużo kłopotu, a młodym niezadowolenia ;) Myślę, ze wtedy nikt by się nie pogniewał za praktyczne prezenty, ale można wyjść poza tostery i mikrofalówki - niektórzy odkładają na odtwarzacze DVD (wcale nie takie drogie), czy kino domowe, a ostatnio czytałam nawet, że za granicą popularnym prezentem są konsole do gier ;)
 
Do góry